Results 1 to 3 of 3

Thread: Procession / Altar Of Oblivion ~ 15/11 @ KB18, Copenhagen, Denmark

  1. #1
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default Procession / Altar Of Oblivion ~ 15/11 @ KB18, Copenhagen, Denmark

    Οι αγαπημένοι Procession ξεκινάνε το tour "Pacto de Sangre - the Doom of Europe MMXVII από την Πρωτεύουσα της Καρδιάς μου.
    Την Πόλη που λατρεύω να μισώ τα τελευταία 9 σχεδόν χρόνια.
    Αλλά πάντα θα βρεθεί κάποιο μικρό λαιβάκι να με κάνει να χαμογελάσω και να ξοδέψω λίγες σταγόνες από τον ιδρώτα μου.
    Την προηγούμενη μέρα είχαμε το χριστουγεννιάτικο τραπέζι της εταιρείας - είμαστε Ασιάτες μη χριστιανοί οπότε δεν είχε πικάντικα σκηνικά με μεθύσια και γαμήσια σαν τους ντόπιους - οπότε και ήμουν λίγο κομμένος αφού γύρισα απ την δουλειά.
    Το σκεφτόμουν για κανά δίωρο να μην τιμήσω αλλά τελικά λέω...Τι θα γράψω στα παιδιά πίσω στο φόρουμ. Με τι κούτελο θα βγω στην κοινωνία την μεταλλική και θα λέω ότι δεν είδα την μπάντα γιατί έχω σαπίσει στον καναπέ;!
    Έτσι, έχοντας εσάς στην σκέψη μου, ανέβηκα στο ποδήλατό μου και πήγα στο μετρό, για να με πάει στο τραίνο για να πάω στο λάιβ που γινόταν σε μια συναυλιακή τρύπα κάπου τρέντι.
    Το μέρος δεν θα το περιγράψω αλλά δεν έχει αλλάξει καθόλου απ την τελευταία φορά. The lord weird slough feg νομίζω ήταν. Βρείτε το ριπορτ.
    Έφτασα εκεί κατα τις 21:02. Ώρα έναρξης 21:00...κάτι μου βρώμισε στο βασίλειο της Δανιμαρκίας. Καθυστερήσεις; Ακόμα γλεντάγανε την πρόκριση στο Μουντιάλ της Ρωσσίας; Καριόληδες. Θα μας κλείσουν το σπίτι..Τι ώρα θα κοιμηθούμε και σήμερα;
    Τέσπα. Παίρνω μια μπύρα για να σπάσω τον πάγο και πηγαίνω προς τα μέσα. Είμασταν καμιά 10αριά αραιά αραιά αν και νομίζω πως ήταν και 1-2 απ τα συγκροτήματα σε αυτούς τους 10. Άντε και άλλοι 10 σκορπισμένοι τριγύρω.
    Ξεκινάνε οι altar of oblivion με κανα μισάωρο καθυστέρηση και ομολογώ ότι πέρασε ευχάριστα η ώρα με το παραδοσιακό τους ντουμ. Δεν τρελάθηκα αλλά ήταν ότι ακριβώς χρειαζόμουν για να μπω στο κλίμα. Εχουμε γίνει και καμια 25αριά ήδη. 22:14 τελειώνουν το σετ τους μέσα σε διθύραμβους. Οκ, υπερβάλλω. τίμιοι είναι. Δανοί. Ετοιμάζουν και δίσκο λέει. Παίξανε ενα νέο κομμάτι το οποίο δεν ήταν και τίποτα το ιδιαίτερο. Πολύ γρήγορο για την φάση που είμαι. Τσιμπάω μια δεύτερη μπύρα και περιμένω.
    Η ώρα πάει 22:37 μέχρι να ξεκινήσουν οι Procession. Παίξανε δυνατά με ωραίο ήχο για καμιά ώρα+ και ήμασταν περίπου 30... Πάνω που είχα αρχίσει να ζεσταίνομαι λένε τελευταίο κομμάτι. Οπότε την έκανα και γω προς το τέλος μιάς και η επιστροφή είχε και ποδήλατο. Γενικά με άρεσαν. Έχω ακούσει κάμποσες φορές τον καινούριο δίσκο και είναι δυνατός. Αν σας πέσουν στην αντιλήψή σας και έχετε όρεξη για παραδοσιακό ντουμ επενδύστε.
    Τα λέμε την επόμενη βδομάδα με Lord Vikar- άραγε σε ποια τρύπα να παίζουν εκείνοι;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #2
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Το σκεφτόμουν για κανά δίωρο να μην τιμήσω αλλά τελικά λέω...Τι θα γράψω στα παιδιά πίσω στο φόρουμ. [...]
    Έτσι, έχοντας εσάς στην σκέψη μου, ανέβηκα στο ποδήλατό μου και πήγα στο μετρό, για να με πάει στο τραίνο για να πάω στο λάιβ που γινόταν σε μια συναυλιακή τρύπα κάπου τρέντι.


    Παρόλα αυτά το "Salvation" EP των Altar είναι από τα καλύτερα πράγματα που συνέβησαν «πρόσφατα» στο επικο(μελαγχολικό) NTOYM.

    λινκ δωρεάν: https://www.electricrequiem.com/foru...vion+salvation
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #3
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    πω τσέκαρα και ήταν ΓΑΜΩ

    Spoiler

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 16-05-2017, 01:22
  2. Replies: 0
    Last Post: 12-03-2017, 17:11
  3. Replies: 8
    Last Post: 09-07-2016, 19:26
  4. Replies: 7
    Last Post: 28-04-2015, 19:35
  5. Replies: 0
    Last Post: 22-04-2013, 15:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •