Results 1 to 5 of 5

Thread: Eternal (free-to-play digital collectible card game)

  1. #1
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default Eternal (free-to-play digital collectible card game)

    Καλημέρα
    Πρόσφατα μου δημιουργήθηκε η ανάγκη για ένα Card Game σε tablet ... ψάχνοντας λίγο και μετά από φιλική συμβουλή είδα το Eternal
    Το eternal Λοιπόν είναι ένα Magic σε πιο απλή και σχεδόν* τζάμπα εκδοχή. Πολύ πιο γρήγορο (5 λεπτά κσερογώ) και αρκετά ενδιαφέρον.



    Έχει διάφορα modes που δεν τα θυμάμαι απ έξω γιατί είμαι σε εταιρικό και δεν έχω όρεξη για δουλειά και είπα να κάνω thread.
    Στο Single Player έχει:
    Το campaign mode που σου δίνει έτοιμα decks και παίζεις με διάφορους αντιπάλους, μόλις τελειώνεις ένα campaign σου μένει το deck στην μπάνκα, ενώ κατά την διάρκεια σου δίνουν και δωράκια

    Το Puzzle τύπου έχεις αυτές τις κάρτες ο αντίπαλος αυτά , κάνε ματ σε 1 κίνηση. Πέρα από την πλάκα σε βοηθάει να μάθεις και διάφορα κόλπα από τις κάρτες σου.

    To Gauntlet όπου σιάχνεις δικό σου deck με τις κάρτες που έχεις μαζέψει (ή με κάποιο από τα έτοιμα decks που κέρδισες στα campaigns)

    To The Forge όπου επίσης σιάχνεις δικό σου deck αλλά δεν το έχω ανοίξει ακόμα οπότε δεν είμαι σίγουρος τι παίζει, νομίζω σαν το Gauntlet αλλά πληρώνεις κάποιο fee και κρατάς τις κάρτες που ουσιαστικά αγοράζεις με το fee. ...


    Στο Multiplayer Mode:
    Casual που παίζεις εναντίον άλλον casual
    Ranked που έχει δικό του ladder
    Draft που πληρώνεις κάποιο fee αγοράζεις boosterakia και παίζεις εναντίον άλλων παιχτών

    Μοιάζει καλοδουλεμένο , μοιάζει να μην θέλει να ρουφά λεφτά και όσο παίζω τόσο γουστάρω (εχτές το ξεκίνησα )

    Το βρίσκεις στο Steam / Google Play / Apple Store

    Εδώ εξηγεί τα βασικά αλλά κατά την γνώμη μου πριν διαβάσετε οτιδήποτε παίξτε πρώτα λίγο

    το account σου το σιάχνεις στην εταιρία οπότε το έχεις σε όποια πλατφόρμα και αν παίζεις.
    Αν θέτε να κάνετε το καλό, ανοίξτε account από το δικό μου λινκ για να πάρουμε δωράκια

    ΕΔΏ ΤΟ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΆΟΥ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Εδώ θα βάζω όσους ERιτες παίζουν και θέλουν να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι
    Eternal ER Users
    Mitasra (koiliasamprela)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Αχ το είχα δοκιμάσει και μου φάνηκε ημίμετρο (από την άποψη ότι ήδη υπάρχουν παλιότερα και καλύτερα digital card games εκεί έξω) και, το σημαντικότερο, στο πόσο μπορείς να είσαι ανταγωνιστικός τζάμπα, αντίστοιχο άλλων, πχ του Hearthstone. Λες να ξαναδοκιμάσω;

    Εγώ έχω να αντιπροτείνω το απύθμενο Star Realms το οποίο έχει πραγματικά πρωτότυπα mechanics και μπορείς να το παίζεις για πάντα έχοντας δώσει ένα 5ευρο στην αρχή μόνο. Ούτε σπάνιες κάρτες για να μπαίνεις σε πειρασμό να δώσεις λεφτά, ούτε τίποτα. Μόνο expansions που βγαίνουν κατά καιρούς, τα οποία είναι εντελώς προαιρετικά.

  4. #4
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν ξέρω αν σου ταιριάζει, είναι σαφέστατα απλό και χαλαρό δεν έχει περίπλοκα πράγματα, σαν την ξερή , μπαμ και κάτω ή σου αρέσει ή πας για κάτι πιο σύνθετο
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #5
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    Το λιώνω εδώ και 2 μήνες. Είναι μια απλουστευμένη έκδοση του magic, αν ξέρεις magic δεν θα χρειαστεί να μάθεις σχεδόν τίποτα παραπάνω. Όλες οι κάρτες είναι διαθέσιμες χωρίς να πληρώσεις αλλά φυσικά θέλει πολύ grinding αν θέλεις πολλές legendary. Έχω φτιάξει mono green deck χωρίς καθόλου legendary και τους έχω πάρει τα σώβρακα στο ranking, έφτασα Gold II και συνεχίζω

Similar Threads

  1. Talisman Digital Edition (free today, Xmas day)
    By MoRmEnGiL in forum PC & Games
    Replies: 49
    Last Post: 15-02-2016, 02:45
  2. sound card compatibility issues
    By Xtikio in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 17-08-2010, 20:05
  3. Tim Owens - play my game
    By fandango in forum Albums
    Replies: 4
    Last Post: 06-06-2009, 21:38
  4. πρόβλημα με debit card
    By LokiTricksterGod in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 02-11-2008, 00:46
  5. Digital....
    By desosav in forum Self-Promotion
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-2004, 04:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •