Καλημέρα
Πρόσφατα μου δημιουργήθηκε η ανάγκη για ένα Card Game σε tablet ... ψάχνοντας λίγο και μετά από φιλική συμβουλή είδα το Eternal
Το eternal Λοιπόν είναι ένα Magic σε πιο απλή και σχεδόν* τζάμπα εκδοχή. Πολύ πιο γρήγορο (5 λεπτά κσερογώ) και αρκετά ενδιαφέρον.



Έχει διάφορα modes που δεν τα θυμάμαι απ έξω γιατί είμαι σε εταιρικό και δεν έχω όρεξη για δουλειά και είπα να κάνω thread.
Στο Single Player έχει:
Το campaign mode που σου δίνει έτοιμα decks και παίζεις με διάφορους αντιπάλους, μόλις τελειώνεις ένα campaign σου μένει το deck στην μπάνκα, ενώ κατά την διάρκεια σου δίνουν και δωράκια

Το Puzzle τύπου έχεις αυτές τις κάρτες ο αντίπαλος αυτά , κάνε ματ σε 1 κίνηση. Πέρα από την πλάκα σε βοηθάει να μάθεις και διάφορα κόλπα από τις κάρτες σου.

To Gauntlet όπου σιάχνεις δικό σου deck με τις κάρτες που έχεις μαζέψει (ή με κάποιο από τα έτοιμα decks που κέρδισες στα campaigns)

To The Forge όπου επίσης σιάχνεις δικό σου deck αλλά δεν το έχω ανοίξει ακόμα οπότε δεν είμαι σίγουρος τι παίζει, νομίζω σαν το Gauntlet αλλά πληρώνεις κάποιο fee και κρατάς τις κάρτες που ουσιαστικά αγοράζεις με το fee. ...


Στο Multiplayer Mode:
Casual που παίζεις εναντίον άλλον casual
Ranked που έχει δικό του ladder
Draft που πληρώνεις κάποιο fee αγοράζεις boosterakia και παίζεις εναντίον άλλων παιχτών

Μοιάζει καλοδουλεμένο , μοιάζει να μην θέλει να ρουφά λεφτά και όσο παίζω τόσο γουστάρω (εχτές το ξεκίνησα )

Το βρίσκεις στο Steam / Google Play / Apple Store

Εδώ εξηγεί τα βασικά αλλά κατά την γνώμη μου πριν διαβάσετε οτιδήποτε παίξτε πρώτα λίγο

το account σου το σιάχνεις στην εταιρία οπότε το έχεις σε όποια πλατφόρμα και αν παίζεις.
Αν θέτε να κάνετε το καλό, ανοίξτε account από το δικό μου λινκ για να πάρουμε δωράκια

ΕΔΏ ΤΟ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΆΟΥ