Results 1 to 2 of 2

Thread: Please like me

  1. #1
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default Please like me



    Το search λέει πως δεν υπάρχει θρεντ, παρόλο που κυκλοφόρησε το '13, και θα έπρεπε να ντρεπομαστε γι'αυτό.
    Είναι μάλλον η μοναδική Αυστραλέζικη σειρά που έχω δει, οπότε δεν περίμενα και πολλά όταν την ξεκίνησα, αλλά αποδείχθηκε αντάξια κοινωνικών μεγαθηριων τύπου Six Feet Under. Νέας κοπής υπόθεση και στυλ φυσικά, hipster, awkward, queer, που εκ πρώτης όψεως θεωρείς πως την κατατάσσει μεταξύ σειρών όπως το Atypical και το Sex Education, αλλά όσο προχωράει καταλαβαίνεις πως παρακολουθείς κάτι πάρα πολύ αληθινό και πρωτότυπο, που εχει μάλλον θεση ανάμεσα στις καλύτερες σειρές που έχεις δει.
    Στο ξεκίνημα της είναι ίσως ψιλο-meh, αλλά πολύ σύντομα καταλήγεις να την αγαπάς με πάθος, και να σκέφτεσαι τους χαρακτήρες και διάφορες σκηνές μέσα στη μέρα σου. Είναι υπέροχοι όλοι και νιώθω λες και είναι φίλοι μου. Την παράσταση φυσικα κλέβει ο κεντρικός χαρακτήρας και δημιουργός της Josh Thomas, ο οποίος νομίζω πως δεν υποδύεται καθόλου, απλώς είναι αυτός ο τύπος. Και τον αγαπώ παράφορα.
    Πάρα πολύ ευχάριστη σειρά, με κάποιες πραγματικά αστείες σκηνές και ατάκες, αλλά ταυτόχρονα τόσο τρου και σκοτεινή σε φάσεις. Δε.. πραγματικά δυσκολεύομαι να την βάλω σε λόγια, είναι απίστευτη. Παίζει και η stand up comedian Hannah Gadsby που κυκλοφόρησε ενα συγκλονιστικό special το '18.
    4 σεζόν είναι, βρίσκομαι στην 3η, και στεναχωριέμαι τόσο πολύ που μένει μια μόνο ακόμα!
    Απλά δείτε, κι αν χρειαστεί να τη ζορισετε λίγο στα πρώτα 2-3-4 επεισόδια, μην το σκεφτείτε καν. Θα πιάσετε τον εαυτό σας να ανυπομονεί για το επομενο, πριν το καταλάβετε.

    https://m.imdb.com/title/tt2155025/

  2. #2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •