Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 54 of 54

Thread: [CANCELED] Kvelertak ~ 12/1/18 @ 8Ball, Thessaloniki & 13/1/18 @ Gagarin 205, Athens

  1. #46
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    [QUOTE=Phantom Duck;1316489]
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    ο άλλος βλέπει τους συνταξιούχους (και καλά κάνουν, να' ναι καλά να κολλάνε ένσημα παίζοντας τα παλιά) να περνάνε δεύτερη εφηβεία. μην αγχώνεστε, στη μέση είναι η αλήθεια όπως πάντα παιδιά, τα άκρα καλό είναι να τα αποφεύγουμε.
    Γενικα καλο ειναι να τα αποφευγουμε οταν ειναι οντως ακραια και μη ρεαλιστικα, συμφωνω. Ομως επειδη ημουν στο Orion Festival το 2012 και επειδη εκτος απο τα ιδια μου τα ματακια, μπορω να δω και μερικα βιντεο και μερικες κριτικες και να βγαλω συμπερασματα απο το να ακουσω εναν τυχαιο μεταλλα που γραφει στο ER (οχι εσενα), σε διαβεβαιω πως η φραση "δευτερη εφηβεια" δεν ειναι καθολου ακραια, εκτος αν εσυ με αυτην την φραση καταλαβαινεις πως οι 55αρηδες Metallica παιζουν οπως στα 25 τους. Εκει, ενταξει, τι να πω, ειναι δικο σου το προβλημα και οχι δικο μου. Περιμενω ηδη με τη φατσα μου να ειναι ετσι ----> τα σχολια τυπου "σκατα παιζουν" ή κατι αλλο σουρεαλιστικο, αφου δεις τα βιντεο:





    Last edited by FANTASMA; 11-04-2018 at 13:35.
    The rest is just

  2. #47
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Το απάλευτο drumming κάνει πολύ δύσκολο το να αντέξει κάποιος που έχει έστω επιδερμική σχέση με τη μουσική τα videos μέχρι το τέλος. Η φράση "βάρκα στον γιαλό" αποκτά άλλη σημασία όταν μιλάμε για timing Lars.

    Γενικά για ποια δεύτερη νιότη μιλάμε; Το κομμάτι είναι τίγκα στα λάθη. Μόνο ο Hetfiled είναι τίμιος. Κατά τ' άλλα sloppy leads, χείριστο drumming και το ότι τραγουδά δημοσίως ο πίθηκας κακώς δεν διώκεται από το νόμο –μπάσο καλά παίζει), γελάμε επίσης με το άκυρο και στοουνεράδικο μπασοσόλο, αλλά στο songwriting πάσχουν χρόνια οπότε καμία έκπληξη.
    Last edited by Zarou City Rider; 11-04-2018 at 19:36.

  3. #48
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Εκλαψα, εσυ δεν ησουν που βρηκες αθλια την εμφανιση των Leprous?
    The rest is just

  4. #49
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by FANTASMA View Post
    Εκλαψα, εσυ δεν ησουν που βρηκες αθλια την εμφανιση των Leprous?
    Φυσικά και όχι γιατί τη μία φορά που τους είδα στο Βερολίνο το 2016 ήταν εξαιρετικοί - το Malina δεν μου άρεσε, αλλά κακός δίσκος δεν είναι. Επίσης, έχω δει τον Kolstad και με Borknagar και θερίζει. Αλλά ας μην συγκρίνουμε μουσικούς με τον Ulrich. Μπορώ να δεχτώ να σου αρέσει μια συγκεκριμένη εκτέλεση ενός κομματιού για χίλιους δυο λόγους, αλλά το αν κάτι είναι κακοπαιγμένο είναι αντικειμενικό, κλάψεις δεν κλάψεις. Το να χρεώνεις λεφτά και να μην μπορείς να παίξεις ούτε ένα αργό drum-roll με σωστές δυναμικές, βασικά χέσε τις δυναμικές - με όλα τα χτυπήματα σωστά πες, ε είναι ξεφτίλα και μόνο κράξιμο χρειάζεται.

    Για Kvelertak δεν έχω άποψη γιατί δεν ακούω, οπότε σόρρυ για τον "εκτροχιασμό" του thread, δεν κρατήθηκα μόλις είδα την κουλαμάρα.
    Last edited by Zarou City Rider; 12-04-2018 at 04:39.

  5. #50
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Φιλε μου με διασκεδαζεις παρα πολυ. Κριμα που δεν εχεις ψυχη, αλλα δεν πειραζει τι να γινει.



    Great performance! I feel like Metallica is the most over analyzed band ever for their performances. They're still amazing, who cares if they don't play perfectly? Christ guys get over it
    The rest is just

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Zarou City Rider View Post
    Το απάλευτο drumming κάνει πολύ δύσκολο το να αντέξει κάποιος που έχει έστω επιδερμική σχέση με τη μουσική τα videos μέχρι το τέλος.
    Αυστηρό. Θα ήταν πιο δίκαιο αν έλεγες "κάποιος που έχει παίξει μουσική με άλλους ανθρώπους".

  7. #52
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    οι περισσοτεροι σε ενα λαιβ δεν εχουν πιασει ουτε ενα οργανο στο χερι τους περαν του λιλιου/νινιου τους οποτε, οκ υπαρχει ενα θεμα εδω...

    ρε φιξξξξερ, οκ, ''δεν εχει ψυχη?''... λολ ρε μλκ

  8. #53
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default


    Rock or Nothing

  9. #54
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ουλριχ πολυ κακος ρε πουστη... κριμα.
    Το σολο στο to the bone πολυ judas priest
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 15-05-2014, 03:36
  2. Caspian ~ 15/1 @ An Club, Athens & 16/1 @ 8Ball,Thessaloniki
    By kpapageo in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 13-01-2014, 11:59
  3. Replies: 35
    Last Post: 09-11-2013, 13:53
  4. Obituary ~ 8/6/12 @ 8Ball, Thessaloniki & 9/6/12 @ Gagarin 205, Athens
    By Beyond Within in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 20-12-2011, 22:22
  5. Replies: 14
    Last Post: 17-09-2011, 23:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •