Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54

Thread: [CANCELED] Kvelertak ~ 12/1/18 @ 8Ball, Thessaloniki & 13/1/18 @ Gagarin 205, Athens

  1. #31
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    Και να σου είχαν το πιστόλι στον κροταφο και να σου έλεγαν "ΠΕΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΊΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΘΑΝΕΣ ΚΑΡΓΙΟΛΗ", τόσο μεγάλη μαλακια δεν θα μπορούσες να πεις

  2. #32

    Default

    Aυτό που τα σκας (άσχετα αν μπήκε όλος ο κόσμος με ντου)
    για να δεις μια μπάντα -έστω- τρομερή (και οι Κβέλερτακ δεν είναι)
    και να μην δεις μετάλικα μετά,
    το χε πάθει και ο Παύλος με Monster Magnet.

    όμως γιατί.
    sex drugs rawk and roll

  3. #33
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Imperium View Post
    Και να σου είχαν το πιστόλι στον κροταφο και να σου έλεγαν "ΠΕΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΊΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΘΑΝΕΣ ΚΑΡΓΙΟΛΗ", τόσο μεγάλη μαλακια δεν θα μπορούσες να πεις
    σιγά, τσουτσούρωσα και σκλύρηναν οι ρώγες μου ρε ΜΑΓΚΑ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #34
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Εμενα δε μου πολυαρεσουν οι μεταλλικα, μονο το πρωτο cd μου αρεσει φουλ αλλα το σκαγα το 50αρι να τους δω μαζι με κβελερτακ. Πως λεγεται αυτο το φαινομενο;
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  5. #35
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Εμενα δε μου πολυαρεσουν οι μεταλλικα, μονο το πρωτο cd μου αρεσει φουλ αλλα το σκαγα το 50αρι να τους δω μαζι με κβελερτακ. Πως λεγεται αυτο το φαινομενο;
    Σύνδρομο της Στοκχόλμης.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #36
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Εμενα δε μου πολυαρεσουν οι μεταλλικα, μονο το πρωτο cd μου αρεσει φουλ αλλα το σκαγα το 50αρι να τους δω μαζι με κβελερτακ. Πως λεγεται αυτο το φαινομενο;
    Το πρωτο κομματι της προτασης λεγεται "πρωτοδισκακιας" που ειδικα με Metallica δε βγαζει πολυ νοημα αλλα κουμαντο δεν κανουμε στο γουστο κανενος.
    Το δευτερο σκελος απολυτα φυσιολογικο, δεν εχω γνωρισει ουτε ενα μη προβληματικο ατομο που να πηγε σε συναυλια Metallica και να μην βγηκε ενθουσιασμενος και πληρως ικανοποιημενος.
    The rest is just

  7. #37
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  8. #38
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    παιδιά συγνώμη αλλά θα περίμενα ,μετά το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ ΓΑΜΗΣΙ που ρίξαν στους άλλους 3 του big-4 το '10, να είστε πιο σεβαστικοί για τα live metallica
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  9. #39
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    παιδιά συγνώμη αλλά θα περίμενα ,μετά το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ ΓΑΜΗΣΙ που ρίξαν στους άλλους 3 του big-4 το '10, να είστε πιο σεβαστικοί για τα live metallica
    μιλάμε για 8 χρόνια πριν ε? επίσης ήμουν εκεί (στη Σόφια) και δε θα το έλεγα ανεπανάληπτο γαμήσι. Αν εξαιρέσεις τη φάση ότι ήταν φεστιβάλ και γαμάει από μόνη της η φάση, έχω δει πολύ καλύτερες συναυλίες τέτοιας (και μεγαλύτερης) κλίμακας.
    Rock or Nothing

  10. #40
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Κανείς δεν είπε ότι δεν παίζουν "καλά" στα λάιβ οι 'τάλλικα. Όμως, είναι τέτοιος ο γαυρισμός των οπαδών τους, που δε γίνεται να μην τους μπιζάρεις αφενός, αφετέρου έχουν τον Arse Lurich στο κουμάντο, οπότε αξίζουν όλο το χλεβασμό του πλανήτη.


    Επίσης, στο big 4 κανένα ανεπανάληπτο γαμήσι σε Slayer και Megadeth. Κανένα απολύτως, όμως.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #41
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Ειδαμε και εμεις big 4 το 2011, καλοι ηταν για opening acts οι Megadeth και οι Slayer, μετα εφυγαν απο τη σκηνη για να παιξουν τα μεγαλα παιδια ομως.
    Που το 2010-2011 ηταν ντεφορμε οι Metallica live σε σχεση με την τελειοτητα των live τους 1990-2000 και απο το 2012 μεχρι σημερα.
    The rest is just

  12. #42
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Κανείς δεν είπε ότι δεν παίζουν "καλά" στα λάιβ οι 'τάλλικα. Όμως, είναι τέτοιος ο γαυρισμός των οπαδών τους, που δε γίνεται να μην τους μπιζάρεις αφενός, αφετέρου έχουν τον Arse Lurich στο κουμάντο, οπότε αξίζουν όλο το χλεβασμό του πλανήτη.


    Επίσης, στο big 4 κανένα ανεπανάληπτο γαμήσι σε Slayer και Megadeth. Κανένα απολύτως, όμως.

    Tους Μegadeth τους ψιλοκατουρησαν , Μαστειν δεν εβγαζε φωνη με τιποτα και αυτοματως χαντακωσε ολη την προσπαθεια των αλλων

  13. #43
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Επίσης, στο big 4 κανένα ανεπανάληπτο γαμήσι σε Slayer και Megadeth. Κανένα απολύτως, όμως.
    slayer δεν πρόλαβα αλλά μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι με το που ξεκίνησε να νιαουρίζει ο κατά τ΄ άλλα τεράστιος mustaine το a tout le monde, το 99% του κοινού γύρισε στη σκηνή που στηνόταν για τους metallica.

    τώρα βέβαια ο ένας δε γουστάρει γιατί διάβασε στο internet ότι ο lars είναι κακός drummer λες και δεν έμαθε τη δίκαση με το one, ο άλλος βλέπει τους συνταξιούχους (και καλά κάνουν, να' ναι καλά να κολλάνε ένσημα παίζοντας τα παλιά) να περνάνε δεύτερη εφηβεία. μην αγχώνεστε, στη μέση είναι η αλήθεια όπως πάντα παιδιά, τα άκρα καλό είναι να τα αποφεύγουμε.

  14. #44
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    this thread is now about 'tallica & big 4, μιας και είδαμε όλοι όσοι γράψαμε το ΙΔΙΟ live, την ίδια μέρα και ώρα, στο ίδιο μέρος, κάτι σαν ανεπίσημο ER meeting.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    μην αγχώνεστε, στη μέση είναι η αλήθεια όπως πάντα παιδιά, τα άκρα καλό είναι να τα αποφεύγουμε.
    ισχύει 100% γι'αυτό κάποιος που τους έχει δει 2 φορές και τη μία σε "καλή" περίοδο δεν έσκασε 55 ευρώ...
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 15-05-2014, 03:36
  2. Caspian ~ 15/1 @ An Club, Athens & 16/1 @ 8Ball,Thessaloniki
    By kpapageo in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 13-01-2014, 11:59
  3. Replies: 35
    Last Post: 09-11-2013, 13:53
  4. Obituary ~ 8/6/12 @ 8Ball, Thessaloniki & 9/6/12 @ Gagarin 205, Athens
    By Beyond Within in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 20-12-2011, 22:22
  5. Replies: 14
    Last Post: 17-09-2011, 23:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •