Results 1 to 10 of 10

Thread: Αγορα tough phone

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default Αγορα tough phone

    Παλικαρια,ψαχνω κηνιτο γιατι αυτο το dumbphone που εχω τα επαιξε.
    Θελω να εχει:
    Πληκτρολογιο με κουμπια,φακο,ΙΡ 67 τουλαχιστον,MIL 810,να κραταει μπαταρια κανα 4-5 μερες.
    Οποσδηποτε να μην ειναι android.
    Τωρα χρωμα,σχημα,βαρος,εφαρμογες (εκτως τα βασικα καταλογο μηνυματα ημερολογιο ξυπνιτιρι σημιοματαριο) δεν με ενδιαφερουν.
    Το budget ειναι max 150€ γιατι θεωρω πως πιο πολλα δεν αξιζει να δωσω για κηνιτο τηλεφωνο.
    Καμια ιδεα κανεις;

  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Κατ αρχήν ψάρωσα ... δεν είχα ιδέα τι είναι IP67 και MIL 810 οπότε το ποστ σου με μόρφωσε.
    Τώρα http://www.e-shop.gr/samsung-xcover-...r-p-TEL.007101 για IP 67 , προσπαθώ να βρω κάποιο μοντέλο Ελλάδα με mil-std-810 αλλά δεν , και όσα συνδυάζουν και IP67 + MIL 810 τα βλέπω ως ξεπερασμένα μοντέλα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    και ίσως και αυτό εδώ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #4
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ωραίο το δευτερο. Τώρα που κατέβασα καμιά 5 παιχνίδια μέσα στο ΣΚ και έμειναν φράγκα στην άκρη, θα το αγοράσω στον πατέρα μου, που είναι ψαράς και έχει το πρώτο καμιά 5 χρόνια τώρα και είναι ακόμα άθικτο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Ενα ruggear το μοντελο νομιζω rg100 εχει και mil810,σε ελληνικο καταστημα,αλλα δεν βρηκα βιντεο με καναν μαγκαφα να το δοκημαζει.Εχω δει μερικα που ενω λενε ip68 σε βιντεο τα βουτιξαν σε πισινα και πηραν νερο.
    Μεχρι στιγμης αυτο που εχω πανω πανω στην λιστα ειναι το agm m1.
    Η sonim εχει καταργισει ολα τα πληκτροφορα,αν κσι λογο τιμης μονο σε προσφορα θα επαιρνα sonim (εχω το spirit 2.1 αλλα κοπικε το καλημα του φορτιστη και πλεων το ip παει στραφι) και κατι παλια jcb δεν κυκλοφορουν.
    Τα samsung μαπα,περασαν απο τα χερια μου,ο πατερας μου εχει το cat αλλα δεν μου φενετε πολυ σοι.
    Αι εμ γκονα κιπ σερτσινγκ,θενκ γου σαμπρελινο φορ γιωουρ πρισιους χελπ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Ονιμποτσο,απαντησαμε μαζι και τωρα ειδα την απαντηση σου.Αν το παρεις αυτο και δεν εχω παρει ακομα,πες εντιπωσεις,για αμα ειναι καλο να το προτημισω

  7. #7
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μα δεν έπαθε κάτι το Samsung για να του αγοράσω άλλο. Άσε που θέλω να αγοράσω και το Stellaris με όλα τα εξπάνσια εκτός steam sale οπότε δεν παίζει φράγκο...

    Spoiler
    κοινώς σου είπα με πλάγιο τρόπο ότι για απλό τηλέφωνο είναι καλό το πρώτο που πόσταρε ο Σαμπρέλας
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Ειχα το xcover 550 το οποιο ειναι ip54 δηλαδη δεν κανει να πεσει σε νερο,αλλα και το xcover b271 που ηταν οτι καλυτερο ειχε βγαλει η σαμσουνγκ τοτε,και το εδωσα στον πατερα μου να μηλησει,μετα το εβαλε στην τσεπη,ξεφορτωσε κατι κουβαδες απο το αμαξι,και εσπασε την οθονη ενω το ειχε μεσα στην τσεπη.
    Οποτε τα αποφευγω τα σαμσουνγκ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Ανασταινω το νημα γιατι πηρα τεπφωνι και λεω να ενημερωσω ετσι για το αυτο.
    Αφου περασα απο μια πατατα wanna be toughphone και εσπασε η οθονη σε μολις 20 μερες,τελικα πηρα ενα sonim xp1520 bolt απο του μπεη.Πολονεζος ο πολητης,καινουργια η συσκευη,αλλα μονο εγγλεζικα και σπανιολικα εχει το μενου.
    Δε με καιει και πολυ (οκ κανω μια ωρα να γραψω ενα χεσεμες χωρις Τ9) αλλα πθστευω πως το spirit 2.10 που δουλευα μεχρι τωρα,αν και πιο παλιο μοντελο,ειναι ανωτερο σε μενου κτλ

  10. #10
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    CAT B25

Similar Threads

  1. Αγορά τηλεόρασης
    By Entrancemperium in forum PC & Games
    Replies: 33
    Last Post: 06-10-2016, 14:44
  2. i-phone 4, 16gb
    By Raven Lord in forum The Marketplace
    Replies: 2
    Last Post: 05-11-2011, 19:44
  3. Αγορα οθονης
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 20
    Last Post: 15-03-2007, 19:30
  4. A tough one - DND online
    By silencerius in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2004, 04:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •