Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Marvel's The Punisher

  1. #1
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default Marvel's The Punisher



    Και μετάλικατς και Φρανκ να σκορπίζει αίμα. Έχω να ανταριχιάσω έτσι με trailer από το Logan. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΡΕΕΕ

  2. #2
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Το trailer είναι τόσο ΚΑΒΛΩΤΙΚΟ που κανονικά έπρεπε να μπει στο sexion off topic και να το κλειδώσει.

  3. #3
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Οι πρώτοι πυροβολισμοί.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Οι πρώτοι πυροβολισμοί.
    Κάγχασα.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Ειμαι στο 8ο. Περισσοτερη δραση ως τωρα ειχε το τρειλερ παρα η μιση σεζον. Καλο στορυ αλλα δεν ειναι πανισερ. Παω να ξαναδιαβασω τα κομικ.

  6. #6
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Tso-punisher
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Να πούμε ότι γάμησε. Μετά το Daredevil, η κορυφαία Marvel σειρά με διαφορά. Άψογος ο Bernthal στο ρόλο τον οποίο σκιαγραφεί τέλεια, πολύ καλή εξέλιξη γεγονότων, συγκίνηση, γαμάτο φινάλε. Τώρα τους πιουρίστες που δε βρήκαν ξέρω γω σωστή τη σωματοδομή του πρωταγωνιστή σύμφωνα με τα κόμικς ή που χαλάστηκαν γιατί η σειρά είχε και υπόθεση εκτός από σφαξίδια αποκλειστικά, τους ακούμε βερεσέ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Ποια σφαξιδια ρε στραβομαρα που σκοτωσε 10 ατομα σε 15 επεισοδια? αυτο δεν ηταν πανισερ, αυτο ηταν γκρουπ θεραπυ για βετερανς. Επισης ειχε το ιδιο προβλημα με τους villains που ειχαν και τα cage/iron fist. μετα τον d'onofrio, το χαος. Σαν σειρα ηταν γενικα οκ αλλα σ'αυτο βοηθησε και το οτι βγηκε ολη σε μια μερα και δε βαρεσαμε ενεσεις απ τη βαρεμαρα.

  9. #9
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λάθος επιλογή λέξεων και παρεξηγήθηκα, έπρεπε να γράψω "η σειρά είχε και υπόθεση αντί για σφαξίδια αποκλειστικά". Εννοώντας δλδ ότι δε θα με ικανοποιούσε σε καμία περίπτωση αν είχε όντως μόνο σφαξίδια, η ιστορία είναι η ουσία. Δε βαρέθηκα καθόλου και δεν είδα όλη τη σειρά σε δυο μέρες αλλά με την ησυχία μου. Το αντίθετο μάλιστα, είχα αγωνία για το επόμενο επεισόδιο. ΟΚ ο κακός δεν ήταν D'Onofrio, αλλά ήταν η πιο καλή περίπτωση μετά από αυτόν. Και την ανατροπούλα του είχε η ταυτότητά του κάπου στη μέση και μια χαρά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Είδα μόνο το πρώτο χθες βράδυ. Ό,τι είπε ο παρασαιτ.
    Το είδα με το terarrium στο τάμπλετ, δοκιμάστε το. Σαν Kodi αλλά πιο εύκολο.

  11. #11
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Λοιπόν, εμένα μου άρεσε αυτό δω. Πολύ διαφορετικό εως ουδεμία σχέση με τον κομιξοπάνισερ, αλλά πολύ δυνατό. Δε βαρέθηκα καθόλου. Νομίζω ότι ήταν λίγο πρόχειρο / διαδικαστικό το ρεζολούσιον στο τέλος του τελευταίου επισοδίου αλλά οκ.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Το τελείωσα.
    Πολύ καλό, συμφωνώ με Πάρασαιτ σε όλα εκτός λίγο από το παίξιμο του Μπέρνθαλ ο οποίος μου θύμισε σε κάποιες φάσεις Σταλόνε στα μέτριά του.
    Μ' άρεσε που ο ήρωας δεν είναι ο κλασσικός σούπερ ήρωας που να γαμάει και να δέρνει, δεν είναι Τζον Γουικ που είδα πρόσφατα που λες και 1000 να έρθουν από απέναντι θα τους γαμήσει τα φάρδουλα.
    Λίγες τα σφαξίδια αλλά ωραία, όπως στο προ-τελευταίο επεισόδιο.
    Αναμένουμε τη συνέχεια.

  13. #13
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Να πούμε ότι γάμησε. Μετά το Daredevil, η κορυφαία Marvel σειρά με διαφορά. Άψογος ο Bernthal στο ρόλο τον οποίο σκιαγραφεί τέλεια, πολύ καλή εξέλιξη γεγονότων, συγκίνηση, γαμάτο φινάλε.
    Spoiler
    Μόνο σειρές, ζωάρα κάνω το καλοκαίρι, ξέρω.

    Δε θυμάμαι καλύτερο κάστινγκ από αυτό που έχουν κάνει εδώ για Frank, Karen και Matt, Foggy, απλά οι ιδανικοί ηθοποιοί για αυτούς τους ρόλους. Δεν έχω διαβάσει κανένα κόμικ Punisher δυστυχώς, δεν ξέρω αν εκεί σφάζει κόσμο στις 45 από τις 50 σελίδες αλλά εδώ η σειρά ξεκινάει με τον Castle να πετάει το αλεξίσφαιρο με το κρανίο και να προσπαθεί με νύχια και με δόντια να μη γίνει ξανά ο PUNISHER. Αυτό φαίνεται και στα 3 τελευταία επς, απλά συγκλονιστικές οι σκηνές με τη γυναίκα του (που μου θύμισαν Max Payne) και τον Castle να λυγίζει τελικά και να γυρνάει ξανά τον διακόπτη στο μυαλό του για να γαμήσει τους πάντες και τα πάντα.

    Από αύριο ξεκινάω ξανά 2η σεζόν Daredevil για να δω πάλι Bernthal

  14. #14
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Spoiler
    Δε θυμάμαι καλύτερο κάστινγκ από αυτό που έχουν κάνει εδώ για Frank, Karen και Matt, Foggy, απλά οι ιδανικοί ηθοποιοί για αυτούς τους ρόλους. Δεν έχω διαβάσει κανένα κόμικ Punisher δυστυχώς, δεν ξέρω αν εκεί σφάζει κόσμο στις 45 από τις 50 σελίδες αλλά εδώ η σειρά ξεκινάει με τον Castle να πετάει το αλεξίσφαιρο με το κρανίο και να προσπαθεί με νύχια και με δόντια να μη γίνει ξανά ο PUNISHER. Αυτό φαίνεται και στα 3 τελευταία επς, απλά συγκλονιστικές οι σκηνές με τη γυναίκα του (που μου θύμισαν Max Payne) και τον Castle να λυγίζει τελικά και να γυρνάει ξανά τον διακόπτη στο μυαλό του για να γαμήσει τους πάντες και τα πάντα.
    Spoiler
    όντως, τα τελευταία 3 επεισόδια είναι εξαιρετικά από κάθε άποψη, τα δε flashback με τη γυναίκα του (κι εμένα μου θύμισαν έντοντα Max Payne) ήταν γροθιές στο στομάχι και ο τρόπος με τον οποίο τελειώνει η σεζόν αφήνει τις καλύτερες προοπτικές για τη συνέχεια. Το μόνο που κάπως με χάλασε ήταν ότι ο ΓΑΜΑΤΟΣ Black Ops πυροβολεί την αραβίδα πρακτόρισσα στο 1 μέτρο και δεν τη σκοτώνει, η σειρά έχει μπόλικο θανατικό, δεν υπάρχει λόγος για κλισεδιές. Κατά τα άλλα, άψογο όλο και μακράν η πιο καλοστημένη από τις σειρές Marvel/Netflix.


    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Spoiler
    Από αύριο ξεκινάω ξανά 2η σεζόν Daredevil για να δω πάλι Bernthal
    Defenders είδες;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #15
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Defenders είδες;

    Απάλευτο... :/

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Similar Threads

  1. [TV] Marvel's Daredevil
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 80
    Last Post: 06-12-2018, 12:14
  2. Disney buys Marvel
    By Dythor in forum Comics/Cartoons
    Replies: 22
    Last Post: 21-10-2009, 21:40
  3. [Cinema] Punisher: War Zone (2008)
    By BURNIN AMBITION in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 4
    Last Post: 25-02-2009, 21:42
  4. The Punisher
    By The Nerd in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 20-04-2005, 12:38
  5. DC ΕΝΑΝΤΙΟΝ MARVEL
    By Silverwing in forum General Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 10-09-2004, 18:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •