Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Ερωτησις

  1. #16
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    οπωσδηποτε δεν είναι μία η απάντηση. Κι αν είναι μία δηλαδη, σίγουρα δεν είναι μόνο αυτη.
    Lolwat?!

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Ελιτ (3317)
    1337, ρε Καραμήτρο.
    Life begins at 45°.

  2. #17
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    οπωσδηποτε δεν είναι μία η απάντηση. Κι αν είναι μία δηλαδη, σίγουρα δεν είναι μόνο αυτη.
    Lolwat?!

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Ελιτ (3317)
    1337, ρε Καραμήτρο.
    ρεζίλης γαμώ την δυσλεξία μου
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #18
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Εγώ πάντως που είμαι κάπου μεταξύ του ελιτισμού και του επιφανειακού δεν έχω χρόνο να εμβαθύνω στην μουσική όπως παλαιότερα ή και σε νέα πράγματα. Ότι αρπάξει το αυτί μου απο δω (μέσα) και απο εκει (έξω) και κάποια κλασικά που τα ακούω στην χάση και στην φέξη γιατί τα χω βαρεθεί. Ακόμα και savatage σε μεγάλα κέφια μόνο θα βάλω.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #19
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    οπωσδηποτε δεν είναι μία η απάντηση. Κι αν είναι μία δηλαδη, σίγουρα δεν είναι μόνο αυτη.
    Lolwat?!
    ΝΕ ΤΙ; έχεις κάτι με τη διπολικότητά μου, παλιοφασιστάκο του γιουροσέντ; Γαμεσέτα είσαι...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #20
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Οκ, απαντώντας πιο σοβαρά...

    Είναι στην φύση του ανθρώπου (στου Έλληνα μία παραπάνω..)να ταυτίζεται με κάτι πιο κοντινό στην κουλτούρα του και την καθημερινότητα του.

    Έτσι λοιπόν θα ακούσει Birthday Kicks και όχι The Gruesomes, γιατί ακόμα και αν τους ξέρει τους δεύτερους, "δεν έχει λόγο" να τους ακούσει. Δεν θα δεί ποτέ του λαιβ μία Καναδέζικη revival μπάντα των 80ς, δεν τους ακούν και δεν εκστασιαζονται οι φίλοι του, δεν θα τους ακούσει ποτέ σε μαγαζί. Θα είναι δηλαδή ένας outcast αν γίνει οπαδός των The Gruesomes, και δεν το θέλει αυτό, από την στιγμή που μπάινει σε μία φάση για να κολλήσει και να βρεί ομοίους του.

    Επίσης, θα ακούσει Beastmilk και όχι Savage Republic. Για τους ίδιους λόγους που προανέφερα, συν ότι οι Beastmilk έχουν παραγωγή που ανταποκρίνεται στα δεδομένα που έχει θέσει ο ίδιος.

    Εγώ τους καταλαβαίνω αυτούς που ακούνε ελληνικό πανκ/γκαραζ/στονερ κτλ και δεν ακούν τα αντίστοιχα "ξένα". Δεν μπορώ με τίποτα τα ταυτιστώ μαζί τους (μιας και θεωρώ τις ελληνικές μπάντες σκουπίδια στο 99% και τους έλληνες μουσικάντηδες στο ίδιο ποσοστό γελοίους και φελλούς), αλλά οκ, ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν.

    Edit: Στο μεταλ μαλλον η φάση είναι αλλιώς μιας και ο μεταλλάς ποτίζεται από μικρός στο προσκύνημα των παλιών/ξένων group, οπότε ακολουθεί τα ελληνικά αλλά με λιγότερο πάθος από τα "ξένα".
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  6. #21
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ε όταν ποτιζόμασταν στο μέταλλο δεν υπήρχαν τόσα αξιόλογα εγχώρια εκτός ίσως από τον ακραίο χώρο. Νομίζω, πάντως, πως αδικείς λίγο τους ντόπιους κατηγοριοποιώντας τους ως φασέους μόνο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Ερώτησις
    By Custom User in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-2010, 20:41
  2. Cubase signature track/tempo track ερώτησις!
    By verdictdenied in forum Musicians Chat
    Replies: 23
    Last Post: 12-12-2007, 12:10
  3. ερωτησις
    By cybernaut 667 in forum PC & Games
    Replies: 8
    Last Post: 04-11-2007, 03:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •