Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66

Thread: Mανούλες του ER

  1. #16
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    zoonchild κακώς έσβησες το ποστ σου.

    Εννοείται πως όλοι ξέρουν καλυτερα από σένα, ειδικά όσοι ΔΕΝ έχουν παιδιά. Να, τώρα θα πεταχτεί ο Πλίτσι να πει ότι "όλοι όσοι κάνουν παιδιά, γκρινιάζουν για το ότι δεν έχουν ελευθερο χρόνο μετά άρα γιατί τα κάνουν; Η ότι "το ανθρώπινο είδος δεν πρέπει να διαιωνίζεται κτλ κτλ" και σίγουρα ο κάθε Blitzer κι ο κάθε animae θα ξέρει καλυτερα τι σημαίνει η ανατροφη ενός ανθρώπου η τι σου μαθαίνει ένα παιδί.
    wat
    Να μην σου πω βέβαια ότι έχω παιδί, ετσι?
    Και ότι σχολίασα το γεγονός ότι αρκετός κόσμος κάνει παιδί γιατι "εε, ετσι πάει".
    Δηλαδή θα πρέπει σωνει και ντε να συμφωνώ με αυτή την λογική. Μάιστα.
    Last edited by animae; 12-09-2017 at 14:19.
    Kill the wise one!

  2. #17
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Γενικά να ξεκινήσουμε με το ότι μια μεγάλη πλειοψηφία κανει παιδιά γιατι "ετσι πάει".
    Τώρα αν κάποιος δεν έχει χόμπυ να γεμίσει τα ελεύθερα λεπτά του και κάνει παιδιά για να τα γεμίσει, προτιμώ να του βρούμε ένα χόμπυ του αθρώπου.
    γενικά να ξεκινήσουμε με το ότι χρήστης ανέφερε ότι έχει παιδί, και η πλειοψηφία των ώριμων users του er που τσακώνονται για το τελευταίο paradise lost προσπαθεί να τον πείσει ότι είναι δυστυχισμένος και το έκανε επειδή βαριόταν.

    αν θέλετε να συζητήσουμε για το πώς είναι σωστό να τεκνοποιεί κανείς πάσο, αλλά αν είναι από το τρολλάρισμα του blitzer να καταλήξουμε στο ότι είναι μιζέρια επειδή ένας γνωστός μου έκανε παιδί στα 18 και χώρισε και το παιδί κατέληξε να ακούει AOR, καλύτερα να ξαναπιάσουμε το st. anger.

  3. #18
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν απευθυνω κάποια επίθεση σε σένα προσωπικά, θα μπορουσα να πω για τον Raven Lord που εχει εκφρασειι παρόμοιες απόψεις. Απλά είναι αρκετά κουραστικό να γίνεται ο καθένας κριτης των επιλογών του άλλου, λες και κατέχει την απόλυτη αληθεια. Ουτε εγω πιστευω πως ειναι κατάλληλοι όλοι ώστε να γίνουν γονείς. Νομίζω όμως ότι απέχει κάπως αυτη η θεση απο το "να σου βρουμε χομπυ, απο το να κανεις παιδιά"
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #19
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Γενικά να ξεκινήσουμε με το ότι μια μεγάλη πλειοψηφία κανει παιδιά γιατι "ετσι πάει".
    Τώρα αν κάποιος δεν έχει χόμπυ να γεμίσει τα ελεύθερα λεπτά του και κάνει παιδιά για να τα γεμίσει, προτιμώ να του βρούμε ένα χόμπυ του αθρώπου.
    γενικά να ξεκινήσουμε με το ότι χρήστης ανέφερε ότι έχει παιδί, και η πλειοψηφία των ώριμων users του er που τσακώνονται για το τελευταίο paradise lost προσπαθεί να τον πείσει ότι είναι δυστυχισμένος και το έκανε επειδή βαριόταν.

    αν θέλετε να συζητήσουμε για το πώς είναι σωστό να τεκνοποιεί κανείς πάσο, αλλά αν είναι από το τρολλάρισμα του blitzer να καταλήξουμε στο ότι είναι μιζέρια επειδή ένας γνωστός μου έκανε παιδί στα 18 και χώρισε και το παιδί κατέληξε να ακούει AOR, καλύτερα να ξαναπιάσουμε το st. anger.
    Καλά, δεν υπάρχει σωστό, ο κοιλιάς με καλύπτει - απλώς τυγχάνει να εκφράζω και μια άποψη για μια κατηγορία.

    Τώρα για το
    προσπαθεί να τον πείσει ότι είναι δυστυχισμένος και το έκανε επειδή βαριόταν.
    ε νταξει. Δεν θα σχολιάσω καν.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ουτε εγω πιστευω πως ειναι κατάλληλοι όλοι ώστε να γίνουν γονείς. Νομίζω όμως ότι απέχει κάπως αυτη η θεση απο το "να σου βρουμε χομπυ, απο το να κανεις παιδιά"
    Το ίδιο πράγμα λέμε, έτσι?
    Last edited by animae; 12-09-2017 at 14:46.
    Kill the wise one!

  5. #20
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Βασικά το θέμα ξεκίνησε από χρήστη με παιδιά που, διακριτικώς και εμμέσως, ίσως και υποσυνειδήτως, αφού μετά αποφάσισε να πει κάτι άλλο, "παραπονέθηκε" για το γεγονός ότι ξεκίνησε η σχολική χρονιά και έψαχνε συν-παθόντες. Οπότε για πείτε!

    Επίσης ποτέ κανείς γονιός δε θα κάτσει να παραδεχτεί τι μαλακία έκανε και πώς πέταξε τη ζωή του στα σκουπίδια για τη γυναίκα, για τους γονείς, για την κοινωνία, γιατί τότε θα είναι τριπλά μαλάκας. Δηλαδή είναι έτσι κι αλλιώς, αλλά σίγουρα θα προτιμήσει να το γνωρίζει μόνο ο ίδιος. Rationalisation.

    Αν μιλάμε σοβαρά πάντως ( ), ό,τι είπε ο Κοιλιάς. Σίγουρα υπάρχουν και εκείνοι οι συνειδητοποιημένοι, που το νόημα της ζωής τους είναι η ζωή κάποιου άλλου. Εμείς οι ρηχοί τη βρίσκουμε με το να μην ξέρουμε τι να κάνουμε τον ελεύθερο χρόνο μας.

    Πάντως (ότ)αν κάνω παιδί, θα έρθω εδώ να γράψω πως ήταν ό,τι καλύτερο έχω κάνει στη ζωή μου.
    Life begins at 45°.

  6. #21
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    προσπαθεί να τον πείσει ότι είναι δυστυχισμένος και το έκανε επειδή βαριόταν.
    ε νταξει. Δεν θα σχολιάσω καν.
    δε χρειάζεται, σχολίασε ο πλίτσερ μόλις.

  7. #22
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Βασικά το θέμα ξεκίνησε από χρήστη με παιδιά που, διακριτικώς και εμμέσως, ίσως και υποσυνειδήτως, αφού μετά αποφάσισε να πει κάτι άλλο, "παραπονέθηκε" για το γεγονός ότι ξεκίνησε η σχολική χρονιά και έψαχνε συν-παθόντες. Οπότε για πείτε!
    Η απλά εσύ αποφάσισες πως υποσυνείδητα αυτά είπε, μην ρωτήσουμε αυτόν που το πε, γιατί ετσι και αλλιώς θα πεί ψέμματα. Λολ

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Επίσης ποτέ κανείς γονιός δε θα κάτσει να παραδεχτεί τι μαλακία έκανε και πώς πέταξε τη ζωή του στα σκουπίδια για τη γυναίκα, για τους γονείς, για την κοινωνία, γιατί τότε θα είναι τριπλά μαλάκας. Δηλαδή είναι έτσι κι αλλιώς, αλλά σίγουρα θα προτιμήσει να το γνωρίζει μόνο ο ίδιος. Rationalisation.
    Ευτυχώς που τα ξέρεις όλα αυτά και είσαι σίγουρος. Ευτυχώς. Γιατί μόνο μαλακία είναι να κάνεις παιδιά. ΜΟΝΟ.

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Αν μιλάμε σοβαρά πάντως ( ), ό,τι είπε ο Κοιλιάς. Σίγουρα υπάρχουν και εκείνοι οι συνειδητοποιημένοι, που το νόημα της ζωής τους είναι η ζωή κάποιου άλλου. Εμείς οι ρηχοί τη βρίσκουμε με το να μην ξέρουμε τι να κάνουμε τον ελεύθερο χρόνο μας.
    Γενικά υπάρχει και η μέση οδός. Κάποιος να μην γουστάρει να κάνει παιδιά και μπράβο του. Επιλογή του και πραγματικά μπράβο του.
    Κάποιος να θέλει να κάνει παιδί, αλλά δεν το βρίσκει σαν το μόνο νόημα της ζωής, αλλά σαν ένα από τα πράγματα που θέλει κανει. Αλλά αυτός είναι μαλάκας και δεν το ξέρει, ξέχασα.
    Kill the wise one!

  8. #23
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Βασικά το θέμα ξεκίνησε από χρήστη με παιδιά που, διακριτικώς και εμμέσως, ίσως και υποσυνειδήτως, αφού μετά αποφάσισε να πει κάτι άλλο, "παραπονέθηκε" για το γεγονός ότι ξεκίνησε η σχολική χρονιά και έψαχνε συν-παθόντες. Οπότε για πείτε!
    LSD μόνο.

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Πάντως (ότ)αν κάνω παιδί, θα έρθω εδώ να γράψω πως ήταν ό,τι καλύτερο έχω κάνει στη ζωή μου.
    Όχι ΜΗ. Θα είναι το μεγαλυτερο σφαλμα της κατά τα άλλα υπεργαμάτης ζωης σου, ένα παιδί.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #24
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post

    εντάξει τώρα δε θέλω να γίνω υπερασπιστής της οικογένειας, αλλά θέλει πολύ κόπο να καταλάβεις ότι σε κάποια φάση της ζωής του και της συντροφικής του σχέσης κάποιος πλέον θέλει κάτι παραπάνω που να τον γεμίζει; πρέπει να προσέχει την ορολογία του ο ευτυχισμένος πατέρας μήπως τον κοροϊδέψουμε στο general discussion;
    Aν λες συγκεκριμένα για τον Λασπόνερα, με αφορμή το ποστ του για τον ελεύθερο χρόνο είπα για αυτά που έχω ακούσει εγώ σε άλλες περιπτώσεις. Οι συγκεκριμένοι λοιπόν που πετάνε ατάκες σαν αυτές που έγραψα και με τη νοοτροπία "κάναμε παιδιά γιατί έτσι πάει" που είπε και ο animae απέχουν πάρα πολύ από το "σε κάποια φάση της ζωής του και της συντροφικής του σχέσης κάποιος πλέον θέλει κάτι παραπάνω που να τον γεμίζει" που λες εσύ και ναι, γιατί να μην προσέχει την ορολογία του, για τα παιδιά του μιλάει ξέρω γω. Καλά κάνετε και παρεξηγιέστε όσοι έχετε παιδιά και "κανείς δεν μπορεί να μιλήσει αν δεν έχει παιδιά" και τέτοια γιατί προφανώς είστε φυσιολογικοί γονείς, δεν ξέρω και τι έγραψε ο Zoonchild και ελπίζω να μην τον έθιξα ορ σμθ, αλλά δεν είναι όλοι έτσι δυστυχώς. Για αυτούς έγραψα εγώ, ούτε όρεξη είχα να "κοροϊδέψω στο general discussion" ούτε να τον πείσω ότι έκανε τα παιδιά του επειδή βαριέται ούτε να πω σε κανέναν εδώ μέσα ότι δεν είναι καλός γονιός και ΕΓΩΞΕΡΩ.

  10. #25
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Πάντως αν κάνετε παιδιά στην Αμοργό, παίρνετε και 2 χιλιάρικα. Έχετέ το υπόψη!
    Life begins at 45°.

  11. #26
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    @κομισσαρ

    lol, δεν θιχτηκα με κατι ρε.

    διαφωνω καθετα με τον τροπο που καποιοι επιλεγουν να "συζητησουν"(οχι εσυ) και βαριεμαι να συμμετεχω σε τετοιου ειδους "συζητησεις"-το θεωρω χασιμο χρονου. Οποτε και απεσυρα το σχολιο μου, που αφορουσε κατι που ειπε ο animae(και επειδη θεωρησα οτι ισως να μη καταλαβα σωστα τι ηθελε να πει, οποτε κακως του θα του την επεφτα- σε αντιθεση με καποιους αλλους που ειναι σιγουροι για το τι εννοει ο καθενας "διακριτικώς και εμμέσως, ίσως και υποσυνειδήτως")
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  12. #27
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post

    Αν μιλάμε σοβαρά πάντως ( ), ό,τι είπε ο Κοιλιάς. Σίγουρα υπάρχουν και εκείνοι οι συνειδητοποιημένοι, που το νόημα της ζωής τους είναι η ζωή κάποιου άλλου.
    μας γαμησες μεγαλε. πανω που μπαλωσε την ψυχοσυνθεση μου ο κοιλιτσας, ερχεσαι και λες αυτο.

    σε περιπτωση που μου τυχει και δε βρω τ'αρχιδια να το ριξω ή δε θελησω, πρεπει να βρω μια δικαιολογια για το οτι το εφερα στον κοσμο. κατι εχω σκεφτει αλλα το σεναριο εχει ακομα τρυπες. αν το ολοκληρωσω υποσχομαι να βοηθησω συμπαθοντες
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  13. #28
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μη μασάτε ρε. Βλέπω πολύ Leftovers τελευταία και έχω πειστεί ότι δεν υπάρχει ευτυχία.

    Quote Originally Posted by Zoonchild View Post
    σε αντιθεση με καποιους αλλους που ειναι σιγουροι για το τι εννοει ο καθενας "διακριτικώς και εμμέσως, ίσως και υποσυνειδήτως")
    Δεν είναι δύσκολη η ελληνική γλώσσα. Δοκίμασέ τη. Αν άλλα εννοείτε και άλλα γράφετε, αυτό πάλι δεν είναι δικό μου θέμα.
    Last edited by BLiTzER; 12-09-2017 at 15:40.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εγώ λέω να πιάσουμε καλύτερα καμιά κουβέντα σουβλάκι-καλαμάκι τυρί-κασέρι.

  15. #30
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    ειναι προφανες οτι ο πλιτσερ δεν ειναι για παραπανω αλλωστε
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •