Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66

Thread: Mανούλες του ER

  1. #1
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Mανούλες του ER

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Άντε καλή σχολική χρονιά σε εμάς που έχουμε παιδιά.
    Είστε και άλλοι;
    Υπάρχουν 2-3 ακόμα. Να μαζευτείτε να τα λέτε τα 15 ελεύθερα λεπτά της βδομάδας.

    @tsimpou: Τι browser;
    Life begins at 45°.

  2. #2
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Άντε καλή σχολική χρονιά σε εμάς που έχουμε παιδιά.
    Είστε και άλλοι;
    Υπάρχουν 2-3 ακόμα. Να μαζευτείτε να τα λέτε τα 15 ελεύθερα λεπτά της βδομάδας.
    Rock or Nothing

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μπτλιτζ έρχεται μια ώρα που δεν ξέρεις τί να κάνεις τα ελεύθερα λεπτά σου, και τότε τα γεμίζεις με κάτι που μόνο την ελευθερία δε σου τρώει.

  4. #4
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ακριβώς. Μια μοτοσικλέτα.
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ακριβώς, και μπράβο σου.
    Και εγώ έχω τα τελευταία 20 χρόνια έχω κάνει όλα τα χόμπι μου (ορειβασία, ψαροντούφεκο, εντούρο, μπάσκετ κ.α.). Πλέον τα κάνω όχι στο βαθμό που θέλω είναι η αλήθεια αλλά το κενό αυτό φιλαράκι έχει καλυφθεί. Γι αυτό το προφίλ του κακόμοιρου μπαμπά δεν παίζει γενικώς.

  6. #6
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    το προφίλ του κακόμοιρου μπαμπά δεν παίζει γενικώς.
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Άντε καλή σχολική χρονιά σε εμάς που έχουμε παιδιά.
    Είστε και άλλοι;
    Έχεις δίκιο. Όλοι εξέλαβαν το παραπάνω ως "ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΑΜΩ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!111".
    Life begins at 45°.

  7. #7
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μπτλιτζ έρχεται μια ώρα που δεν ξέρεις τί να κάνεις τα ελεύθερα λεπτά σου, και τότε τα γεμίζεις με κάτι που μόνο την ελευθερία δε σου τρώει.
    Μάλλον άλλο εννοείς, απλά επειδή πρόσφατα διάβασα και αλλού παρόμοιο σχόλιο και έχω ακούσει τέτοιες ατάκες παραπάνω από μία φορά, αυτή την μπούρδα ότι κάνετε παιδιά για να γεμίσει ο ελεύθερος χρόνος ή "γιατί έτσι φεύγουν οι στεναχώριες" ή γιατί "ε τώρα που παντρευτήκαμε τι έμεινε, να κάνουμε παιδιά" (τρου κουοτς τα προηγούμενα ε) μην την λέτε και περηφανεύεστε κιόλας γιατί το "μπούρδα" είναι πολύ επιεικής χαρακτηρισμός. Αν άλλο εννοείτε, να μάθετε να το λέτε όπως το εννοείτε γιατί αλλιώς μένει ένα "έκανα παιδί γιατί δεν ήξερα τι να κάνω τα ελεύθερα λεπτά μου".

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μπερδευεσαι, αν ειχα μπουχτισει με τα παιδιά μου τότε όντως θα χαιρομουν που αρχιζει το σχολείο. Ξαναδιαβασε την πρόταση που έγραψα χωρίς να έχεις κατά νου να γράψεις εξυπνάδα και βγάλε ένα νέο νόημα.

    Εντιτ
    Κομισαρ ένα δίκιο το έχεις έτσι όπως το έγραψα ίσως βγαίνει άλλο νόημα, προφανώς δεν εννοούσα αυτό.
    Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει... Δε συνεχίζω άλλο...
    Last edited by Λασπόνερα; 12-09-2017 at 00:08.

  9. #9
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν το έγραψα για να μη συνεχίσεις άλλο, τις ατάκες στο ποστ τις έχω ακούσει με τα αυτιά μου όπως και αυτό με το μπούχτισμα που λες, έρχονται γονείς στα σοβαρά να μου πούνε ότι επιτέλους ξεκινάμε γιατί δεν είχαν τι να κάνουν τα παιδιά τους το καλοκαίρι και πάντα τους κοιτάω με το βλέμμα του Fry, not sure if trolling. Όχι, δεν τρολάρουν, το εννοούν. Όπως και τα "δώσ'του να διαβάζει 4 ώρες να έχει κάτι να κάνει στο σπίτι" και άλλα τέτοια που δεν τελειώνουν ποτέ. My bad λοιπόν, το έγραψα έτσι κι αλλιώς ότι μάλλον άλλο εννοούσες, απλά ήθελα κάπου να τα πω. Ας γυρίσουμε στο αρχικό σου ποστ:

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Άντε καλή σχολική χρονιά σε εμάς που έχουμε παιδιά.
    Είστε και άλλοι;
    Υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα αλλά τους κερδίζω όλους, έχω τα περισσότερα.

  10. #10
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Ξαναδιαβασε την πρόταση που έγραψα χωρίς να έχεις κατά νου να γράψεις εξυπνάδα
    #DIV/0!
    Life begins at 45°.

  11. #11
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μπτλιτζ έρχεται μια ώρα που δεν ξέρεις τί να κάνεις τα ελεύθερα λεπτά σου, και τότε τα γεμίζεις με κάτι που μόνο την ελευθερία δε σου τρώει.
    Μάλλον άλλο εννοείς, απλά επειδή πρόσφατα διάβασα και αλλού παρόμοιο σχόλιο και έχω ακούσει τέτοιες ατάκες παραπάνω από μία φορά, αυτή την μπούρδα ότι κάνετε παιδιά για να γεμίσει ο ελεύθερος χρόνος ή "γιατί έτσι φεύγουν οι στεναχώριες" ή γιατί "ε τώρα που παντρευτήκαμε τι έμεινε, να κάνουμε παιδιά" (τρου κουοτς τα προηγούμενα ε) μην την λέτε και περηφανεύεστε κιόλας γιατί το "μπούρδα" είναι πολύ επιεικής χαρακτηρισμός. Αν άλλο εννοείτε, να μάθετε να το λέτε όπως το εννοείτε γιατί αλλιώς μένει ένα "έκανα παιδί γιατί δεν ήξερα τι να κάνω τα ελεύθερα λεπτά μου".
    εντάξει τώρα δε θέλω να γίνω υπερασπιστής της οικογένειας, αλλά θέλει πολύ κόπο να καταλάβεις ότι σε κάποια φάση της ζωής του και της συντροφικής του σχέσης κάποιος πλέον θέλει κάτι παραπάνω που να τον γεμίζει; πρέπει να προσέχει την ορολογία του ο ευτυχισμένος πατέρας μήπως τον κοροϊδέψουμε στο general discussion;

  12. #12
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μπτλιτζ έρχεται μια ώρα που δεν ξέρεις τί να κάνεις τα ελεύθερα λεπτά σου, και τότε τα γεμίζεις με κάτι που μόνο την ελευθερία δε σου τρώει.
    Μάλλον άλλο εννοείς, απλά επειδή πρόσφατα διάβασα και αλλού παρόμοιο σχόλιο και έχω ακούσει τέτοιες ατάκες παραπάνω από μία φορά, αυτή την μπούρδα ότι κάνετε παιδιά για να γεμίσει ο ελεύθερος χρόνος ή "γιατί έτσι φεύγουν οι στεναχώριες" ή γιατί "ε τώρα που παντρευτήκαμε τι έμεινε, να κάνουμε παιδιά" (τρου κουοτς τα προηγούμενα ε) μην την λέτε και περηφανεύεστε κιόλας γιατί το "μπούρδα" είναι πολύ επιεικής χαρακτηρισμός. Αν άλλο εννοείτε, να μάθετε να το λέτε όπως το εννοείτε γιατί αλλιώς μένει ένα "έκανα παιδί γιατί δεν ήξερα τι να κάνω τα ελεύθερα λεπτά μου".
    εντάξει τώρα δε θέλω να γίνω υπερασπιστής της οικογένειας, αλλά θέλει πολύ κόπο να καταλάβεις ότι σε κάποια φάση της ζωής του και της συντροφικής του σχέσης κάποιος πλέον θέλει κάτι παραπάνω που να τον γεμίζει; πρέπει να προσέχει την ορολογία του ο ευτυχισμένος πατέρας μήπως τον κοροϊδέψουμε στο general discussion;

    Γενικά να ξεκινήσουμε με το ότι μια μεγάλη πλειοψηφία κανει παιδιά γιατι "ετσι πάει".
    Τώρα αν κάποιος δεν έχει χόμπυ να γεμίσει τα ελεύθερα λεπτά του και κάνει παιδιά για να τα γεμίσει, προτιμώ να του βρούμε ένα χόμπυ του αθρώπου.
    Kill the wise one!

  13. #13
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Μην ξεχνάμε ότι έχουν ακριβύνει και τα προφυλακτικά, οπότε για κάποιους είναι μονόδρομος.

  14. #14
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    zoonchild κακώς έσβησες το ποστ σου.

    Εννοείται πως όλοι ξέρουν καλυτερα από σένα, ειδικά όσοι ΔΕΝ έχουν παιδιά. Να, τώρα θα πεταχτεί ο Πλίτσι να πει ότι "όλοι όσοι κάνουν παιδιά, γκρινιάζουν για το ότι δεν έχουν ελευθερο χρόνο μετά άρα γιατί τα κάνουν; Η ότι "το ανθρώπινο είδος δεν πρέπει να διαιωνίζεται κτλ κτλ" και σίγουρα ο κάθε Blitzer κι ο κάθε animae θα ξέρει καλυτερα τι σημαίνει η ανατροφη ενός ανθρώπου η τι σου μαθαίνει ένα παιδί.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #15
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    zoonchild κακώς έσβησες το ποστ σου.

    Εννοείται πως όλοι ξέρουν καλυτερα από σένα, ειδικά όσοι ΔΕΝ έχουν παιδιά. Να, τώρα θα πεταχτεί ο Πλίτσι να πει ότι "όλοι όσοι κάνουν παιδιά, γκρινιάζουν για το ότι δεν έχουν ελευθερο χρόνο μετά άρα γιατί τα κάνουν; Η ότι "το ανθρώπινο είδος δεν πρέπει να διαιωνίζεται κτλ κτλ" και σίγουρα ο κάθε Blitzer κι ο κάθε animae θα ξέρει καλυτερα τι σημαίνει η ανατροφη ενός ανθρώπου η τι σου μαθαίνει ένα παιδί.
    κάπου εδώ να πω ότι δεν υπάρχει κανόνας, και όλοι κρίνουν από τα βιώματά τους. Ξέρω ανθρώπους με απόλυτη συνείδηση γιατί κάνανε παιδί, ξέρω ανθρώπους που έκατσε, άλλους που "αφού έγινα τόσο πρέπει να κάνω ένα παιδί" και μπορώ να λέω μια διαφορετική ιστορία για τον κάθε ένα. Κανόνες έχει μόνο η φυσική , και επίσης σε ένα φόρουμ είναι λογικό ο κάθε ένας από μας να έχει την μοναδική σωστή απάντηση
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •