Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: Paradise Lost - Medusa [2017]

  1. #31
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    πρέπει να συμφωνήσουν τουλάχιστον τα 3/4 της διοίκησης και έπρεπε κάποιος να τους πείσει (μου λες ευχαριστώ άλλη φορά)
    Πρέπει να έχω πολύ κακό email για να χρειάστηκε 1.5 μήνας για να πειστεί το ΔΣ ER...

  2. #32
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Στην ερώτηση για τον Καρβέλα τι απάντησες; Αυτά είναι που μετράνε στα μάτια του Ανώτατου Σοβιέτ
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #33
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Στην ερώτηση για τον Καρβέλα τι απάντησες; Αυτά είναι που μετράνε στα μάτια του Ανώτατου Σοβιέτ
    Μετά από 1.5 μήνα ούτε το username δε θυμόμουν, ποιον καρβέλα...

    OnTopic: Όταν ξαναρθουν οι PL θα πάτε; Εγω τους έχω δει δυο φορές και δε ξέρω αν χρειάζομαι και τρίτη αλλά το έχω πει με πολλές μπάντες αυτό και κάπως καταλήγω πάλι εκεί.
    Ειδικά με 5-6 από το καινούριο πάντως δε νομίζω να το χαρώ.

  4. #34
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τις δυο φορές που έχει τύχει να τους δω ζωντανά, δε μου άρεσαν. Όμως ήταν και οι δυο σε φεστιβάλ και έβγαλα το συμπεράσμα ότι δεν τους ταιριάζει το open-air. Ψυχοακουστικά το εννοώ και όντως ότι έχω δει από κλειστό χώρο, μου άρεσε περισσότερο. Σε ενέργεια, σε παίξιμο. Υπάρχουν μουσικές που η διάθλαση του ήχου σε ανοιχτούς χώρους, δεν βοηθάει καθόλου το feeling που (θέλει να) βγάζει μια μπάντα και μ' αυτήν την αίσθηση έφυγα την τελευταία φορά που τους είδα, τον Ιούνιο του 2012.
    Last edited by OniBocho; 31-07-2017 at 12:27.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #35
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Η αληθεια ειναι πως συνηθως σε ανοιχτους χωρους η ατμοσφαιρα εχει νερο ή καποιο αλλο υγρο παντου στον αερα, και ετσι ο ηχος διαθλαται σαν το φως ενα πραμα

  6. #36

  7. #37
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    A ναι, διαφορετικη πυκνοτητα ειναι που τα γαμαει ολα στους Paradise Lost, οχι υγρο στην ατμοσφαιρα, σορρυ ε.

  8. #38
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μίξξξξερ, ξέρεις επίσης να μας πεις από ποια απόσταση και πάνω ο ήχος παύει να έχει καθυστέρηση και μετατρέπεται σε επιστροφή; Χωρίς να γκουγκλάρεις τώρα, παντελονάτα (χμφφφφ ) πράγματα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #39
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    mhn skas. egw se ena epic heavy metal forum akoma den exw ginei...paei kanas xronos..
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #40
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    mhn skas. egw se ena epic heavy metal forum akoma den exw ginei...paei kanas xronos..
    Τουλάχιστον σου δώσανε χρόνο να αλλάξεις γουστα

  11. #41
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    you can checkout anytime you like but you can never leave
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #42
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Rhino View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    mhn skas. egw se ena epic heavy metal forum akoma den exw ginei...paei kanas xronos..
    Τουλάχιστον σου δώσανε χρόνο να αλλάξεις γουστα
    ban ston neo gia summorfwsh.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Rhino View Post
    Ακόμα ολόκληρο δε το έχω ακούσει αλλά έχει 10 χρόνια που οι PL κάνουν μιά πολύ στρατηγική κίνηση και φιάχνουν νέο κοινό, αναπαράγοντας παλιές ιδέες. Είναι απίστευτο το πόσοι νέοι ακροατές δηλώνουν φαν των PL, έχοντας ακούσει μόνο από το In Requiem και μετά. Δε συμφωνώ καθόλου με αυτό καθώς μηδενίζει την όποια δημιουργικότητα (ή δε τη βλέπω εγώ τουλάχιστον) αλλά δε παύει να είναι έξυπνη κίνηση για μια μπάντα που το 2007 φάνταζε νεκρή. Να βγάλεις 4-5 ίδιους δίσκους και να αυξάνεις τις πωλήσεις σου... ε είναι τέχνη! Λαμπρή εξαίρεση το Tragic Idol που προσωπικά το θεωρώ το καλύτερό τους από τα τελευταία. Το Longest Winter που άκουσα δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, μάλλον βαρετό μου φάνηκε.

    Σαν νέοπας στο φόρουμ μπορώ να πω ότι οι προηγούμενες σελίδες ήταν σκέτη απόλαυση και αποζημίωσαν τον 1.5 μήνα (wtf mods!) που χρειάστηκε για να γίνει accepted το προφίλ μου.
    Δλδ για σενα, η μπάντα γύρισε στον ήχο των τριων πρώτων δίσκων για να αυξήσει τις πωλησεις κ να μαζέψει περισσότερους οπαδούς. Μάλιστα. Κάτι δεν σου φαίνεται λάθος στην ιδεα αυτή?

  14. #44
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    Το γράφω εντελώς ξεκάθαρα οτι δε συμφωνώ καθόλου με αυτό (σαν οπαδός), αλλα επιχειρηματικά στέκει.
    Όχι δε μου φαίνεται λάθος και μιλάνε τα γεγονότα: Όταν έβγαλαν τα one second/host/symbol of life/believe in nothing άκουσαν
    τόσο σκατό που φάνηκαν ότι αυτοί οι δίσκοι δεν άρεσαν στον κόσμο τους.
    Και ξαναλεω: Εγώ θεωρώ τα περισσότερα εκείνης της περιόδου αριστουργήματα,
    αλλά δε πούλησαν. Δε μιλάμε για ρομαντισμό εδώ, για δουλειά μιλάμε.

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    υπάρχουν ακόμη οι παρανταις λοστ?
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. paradise lost
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-07-2017, 14:26
  2. paradise lost
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-2009, 19:11
  3. Paradise Lost 8-9 Dec
    By Stormrider in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 28-12-2007, 04:54
  4. Paradise Lost
    By The_Painless in forum Live Reports
    Replies: 184
    Last Post: 04-07-2004, 17:28
  5. paradise lost fan where are u
    By MosT_HaTeD in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-02-2004, 22:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •