Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76

Thread: Paradise Lost - Medusa [2017]

  1. #16
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post

    Τι "TYPE OF NEGATIVE"; .
    Ξεφυγε (και μαλιστα σε ποστ σε αλλο φορουμ στο ιντερνετ, το οποιο ηρθε να το κανει καποιος copy/paste εδω περα ) ρε μπαγλαμα, στο πρωτο ποστ εδω περα το εχω γραψει σωστα.

    Σε αλλα νεα, η Τσελσαρα εβγαλε δισκαρα που εχει 400 φορες την "εμπνευση" του Medusa, και αλλες τοσες φορες περιπου "αυθεντικο" συναισθημα.
    12 γαμηστερα τραγουδια που ακουγονται πιο φρεσκα απο ποτε. Και οι αλλοι αναλωνονται να παιζουν οπως επαιζαν το 1991-1992, κλαμα.
    Last edited by FIXXXER; 29-07-2017 at 21:52.

  2. #17
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    O Fixxxer το θεωρεί σκουπίδι, ο Parasight τον καλύτερό τους δίσκο εδώ και 22 χρόνια, οκ big deal - τουλάχιστον μέχρι να γίνει triggered o Parasight =P

    Οι υπόλοιποι (Zarou, nikospl, unholy) τι ακριβώς υπερασπιστήκατε στον δίσκο γιατί δεν κατάλαβα, με μπέρδεψαν τα "σου αρέσει το Load οπότε μάλλον δεν έπρεπε καν να ασχοληθώ και να γράψω το κατεβατό", "θα σου απαντούσα στο ρόκιν αλλά δεν αξίζει οπότε το κάνω εδώ λέγοντας ότι δεν αξίζει να σου απαντήσω" και "έκανα ένα ποστ και το έσβησα οπότε θα κάνω άλλο ένα για να πω ότι έσβησα το προηγούμενο" :')

    Δεν είναι σωστό να ανεβαίνουν τα αίματα και από εκεί που μιλάμε για μουσική να αρχίζουν οι προσωπικές βρισιές, γιατί στο φινάλε δε μας χέζετε ρε κομπλεξικοί μαλάκες;
    Spoiler


    Εμένα ο δίσκος μού φάνηκε απλά ανεκτός, λίγο καλύτερος από την αδιαφορία την ίδια που είναι το καινούριο Rage (σόρυ μπέρνη), προφανώς όσοι γούσταραν με το Plague θα γουστάρουν και τώρα αλλά προσωπικά θα προτιμούσα ένα "αυθεντικό feeling" σαν αυτό του Tragic Idol. Όσο για τα brutal φωνητικά, τα λατρεύω και γουστάρω να ακούω μίζερες σκοτεινές βοθρομουσικές μέσα στο καλοκαίρι κλπ, αλλά να ταιριάζουν κιόλας. Στο rockwave το no hope in sight το έβγαλε άψογα ο Holmes, αλλά εδώ μου φαίνονται αταίριαστα και επιτηδευμένα, όχι "δεν αντέχονται" που έγραψε στο αρχικό ποστ ο Φιξ, αλλά μια γκριμάτσα "μα γιατί έτσι" την έκανα όσο άκουγα το fearless sky ας πούμε. Και το "UGH" εκεί στο 6:05 ήταν εντελώς γελοίο, είτε αρέσουν σε κάποιον τα brutal είτε όχι.

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    κατά τ'άλλα ήταν οκ, αλλά τίποτα σπουδαίο ή πρωτότυπο.
    Last edited by commissar; 30-07-2017 at 12:20.

  3. #18
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    *Reload, my bad.

    Πουθενά δεν είδα υπεράσπιση, ούτε κανένα σχόλιο για τον δίσκο, αυτό λέω.

  4. #19
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ειχα κανει ποστ εδω, το διεγραψα (οχι γιατι ειμαι δειλος, αλλα γιατι ο τυπος δεν παιρνει απο κουβεντα...) Συνεχιστε, το αλμπουμ μαλλον δε θα μ αρεσει αλλα θα επανελθουμε, γιατι μονο μια τ ακουσα.
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post

    Αν ημουν μπατσος θα ειχες φαει μπαν, δε σηκωνω ανχοληδες. Προσπαθω να σου "διορθωσω" τη συμπεριφορα γιατι ΚΟΥΡΑΣΗ ΡΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗ.
    Αυτά τα ποστς (συν αυτό που έσβησες) μού φάνηκαν ότι συνέχιζαν την κόντρα σας από το τσατ, σόρυ αν ήθελες να κάνεις κουβέντα για τον δίσκο και δεν το κατάλαβα από τα παραπάνω.

  5. #20
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Ποια ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ ρε μλκ. Για το τσατ, λολ που φαντάζομαι πράγματα, καλά που υπάρχουν και τα archives.

    O Parasight έγραψε και αρπάχτηκε για το πρώτο και 2ο ποστ του ΡΗΒΙΟΥ, και καλά έκανε ξέρω γω. Εσύ με τον Zarou και τον nikospl αρπαχτήκατε για ένα ποστ στο ρόκιν. Το βρίσκω εντελώς ηλίθιο. ινβ4 "πού είδες να γράφω για το ρόκιν ψηλάκο", να σε προλάβω, το διάβασα το σβησμένο ποστ. Άκου τώρα το Medusa που μάλλον δε θα σ'αρέσει και έλα να συζητήσουμε για δίσκους αντί να φλεημάρουμε λες και δεν είμαστε άνθρωποι της ηλικίας μας.

  6. #21
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ρε φιλε, δεν αρπαχτηκα για κανενα ποστ στο ροκινγκ ομως. πας καλα?
    Προτελευταίο ποστ εκτός αν κάνεις κι άλλα edits :')

    Έγραψε ο Zarou για το ποστ στο ρόκιν. Από κάτω ακριβώς γράφει ο νικοςπλ "κι εγώ ήθελα να του απαντήσω στο ρόκιν αλλά μπλαμπλα". Και καπάκι γράφεις κι εσύ "του το είπα κι εγώ για το ποστ στο ρόκιν κλπ". Αυτο λέω, αυτό είπα και στο πρώτο ποστ μου.

    Και σιγά μη σου την πω που δε σου άρεσε ο δίσκος, απλά μου φαίνεται περίεργο που θες "συζητήσεις για δίσκους" και έχεις γράψει μόνο μία σειρά εδώ και 2 σελίδες, δατς ολ.

    Τέλος, ας το συνεχίσουμε στο ρόκιν.
    Last edited by commissar; 30-07-2017 at 14:25.

  7. #22
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    και οι κομμισσαρς που πεταγονται απ το πουθενα και λενε κοσμακη "κομπλεξικους μαλακες"
    Πεθαίνω ε.

  8. #23

    Default

    Με συγκινείτε ρε, ελιξήριο νιότης το τόπικ

  9. #24
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Αν ο δίσκος αξίζει το μισό του thread, τότε πρόκειται γι' αριστούργημα.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  10. #25
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Αν ο δίσκος αξίζει το μισό του thread, τότε πρόκειται γι' αριστούργημα.
    καλύτερο ποστ της χρονιάς
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #26
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    λοιπον, σοβαρα τωρα. θα πρεπει να απολογηθουν οι παρανταιζ λοστ, γιατι το 2017 αποφασισαν να παιξουν οπως το 92? και γιατι ειναι πισωγυρισμα ξερω γω. και αναμασημα. ο καθε καλλιτεχνης, οταν βγαζει δισκο, θελει να εκφραστει. ε τι να κανουμε, ο χολμς εχει καυλώσει τελευταια με πιο αγρια πραγματα και αυτο βγαινει στους 2 τελευταιους δισκους τους. να ζητησουν και συγνωμη επειδη επαιζαν ετσι το 92? πατε καλα?
    οσον αφορα το δισκο, μονο σαβουρα δεν ειναι.απο εκει και περα ο καθενας εχει τα γουστα του. αμπαλοι ε αμπαλοι (παω για ποπ κορν)
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #27
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    η προκαταληψη ειν η μιση αρχοντια κουκλε.

    αυτο που εσβησα σχολιαζε το οτι ο φιχχχερ δειχνει να μη θελει να συζητησει δισκους, παρα να φλειμαρει σε οποια γωνια του ιντερνετ βρισκεται. κατι παραξενο για ανθρωπο της ηλικιας του.

    η "κοντρα μας απο το τσατ" υπαρχει μονο στο κεφαλι του φιχχχερ και το δικο σου.

    οοοοοοο γουελ.
    1. Σοβαρα τωρα, ο χρονος που περναω πλεον στο ιντερνετ ειναι πολυ περιορισμενος, λογω πολυ απασχολημενης επαγγελματικης και προσωπικης ζωης. Σταματα να εχεις τοσο εντονες ψευδαισθησεις και οφθαλμαπατες, εκτος κι αν το "οποια γωνια του ιντερνετ" για σενα σημαινει δυο (2) φορουμς στα οποια μπαινω στα διαλειμματα απο τη δουλεια, και τις Παρασκευες που δε δουλευω (!)

    2. Δευτερον, δεν εχω καμια ορεξη να φλεημαρω, γι αυτο και δεν εβρισα και κανεναν ουτε εδω ουτε πουθενα αλλου. Το πως θα εκφρασω την αποψη μου για ενα δισκο ενος πρωην αγαπημενου συγκροτηματος που πλεον βγαζει ΑΗΔΙΕΣ, ειναι δικο μου θεμα, και αν καποιο ποστ μου φαινεται ειρωνικο, κριμα, ξερω γω. Δεν προκειται να απολογηθω επειδη ειρωνευτηκα εναν τυπο που το 99% των ποστς του εδω και 10 χρονια ειναι ειρωνικα προς καθε κατευθυνση.

    3. Δεν υπαρχει καμια κοντρα στο τσατ μεταξυ μας, ουτε πουθενα αλλου. Το μονο που υπαρχει ειναι εσυ να μην εγκρινεις αυτα που βλεπεις απο μενα, στα οποια το μονο που εχω να σου πω ειναι deal with it ξερω γω.

    Προσωπικα θα με απασχολουσε περισσοτερο το γεγονος οτι καθονται χρηστες και κανουν copy/paste απο αλλα φορουμς εδω περα, και ασχολουνται τοσο πολυ για ενα θεμα που δεν τους αγγιζει καν (δες ποσοι εχουν μιλησει για το δισκο σε αυτο το θρεντ και ποσοι εχουν μιλησει για το ποσο βλακας ειμαι που δε μου αρεσε ο δισκος επειδη θιχτηκαν ). But that's just me.

    Δε μπορεις να φανταστεις ποσο ΧΑΛΑΡΟΣ ειμαι. Κανεις ενα λαθος εδω και παρα πολλα χρονια, και αυτο ειναι πως νομιζεις οτι μεσω γραπτου λογου μπορεις να καταλαβεις χαρακτηρα, διαθεση, ψυχολογια και αλλα διαφορα. Αν δε μπορεις να καταλαβεις ποσο οφφ εισαι, δεν μπορω να κανω κατι για να στο εξηγησω καλυτερα. Χαλαρωσε, την ωρα μας περναμε γραφοντας εδω περα, δεν ειναι το ER το κεντρο του συμπαντος, ουτε τα ποστς μας σε αυτο ενδεικτικα του οτιδηποτε. Εκτος αν αντιμετωπιζεις εσυ ετσι για σενα τον χρονο που περνας εδω μεσα.... (και δε λεω οτι το κανεις, απλα αν το κανεις, συνελθε και καταλαβε οτι δεν το κανουν ολοι).

  13. #28
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    Ακόμα ολόκληρο δε το έχω ακούσει αλλά έχει 10 χρόνια που οι PL κάνουν μιά πολύ στρατηγική κίνηση και φιάχνουν νέο κοινό, αναπαράγοντας παλιές ιδέες. Είναι απίστευτο το πόσοι νέοι ακροατές δηλώνουν φαν των PL, έχοντας ακούσει μόνο από το In Requiem και μετά. Δε συμφωνώ καθόλου με αυτό καθώς μηδενίζει την όποια δημιουργικότητα (ή δε τη βλέπω εγώ τουλάχιστον) αλλά δε παύει να είναι έξυπνη κίνηση για μια μπάντα που το 2007 φάνταζε νεκρή. Να βγάλεις 4-5 ίδιους δίσκους και να αυξάνεις τις πωλήσεις σου... ε είναι τέχνη! Λαμπρή εξαίρεση το Tragic Idol που προσωπικά το θεωρώ το καλύτερό τους από τα τελευταία. Το Longest Winter που άκουσα δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, μάλλον βαρετό μου φάνηκε.

    Σαν νέοπας στο φόρουμ μπορώ να πω ότι οι προηγούμενες σελίδες ήταν σκέτη απόλαυση και αποζημίωσαν τον 1.5 μήνα (wtf mods!) που χρειάστηκε για να γίνει accepted το προφίλ μου.

  14. #29
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Rhino View Post

    Σαν νέοπας στο φόρουμ μπορώ να πω ότι οι προηγούμενες σελίδες ήταν σκέτη απόλαυση και αποζημίωσαν τον 1.5 μήνα (wtf mods!) που χρειάστηκε για να γίνει accepted το προφίλ μου.
    Για να γίνει κάποιος αξεπτ στο φόρουμ πρέπει να συμφωνήσουν τουλάχιστον τα 3/4 της διοίκησης και έπρεπε κάποιος να τους πείσει (μου λες ευχαριστώ άλλη φορά)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #30
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    hmmm, that explains a LOT
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. paradise lost
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-07-2017, 15:26
  2. paradise lost
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-2009, 20:11
  3. Paradise Lost 8-9 Dec
    By Stormrider in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 28-12-2007, 05:54
  4. Paradise Lost
    By The_Painless in forum Live Reports
    Replies: 184
    Last Post: 04-07-2004, 18:28
  5. paradise lost fan where are u
    By MosT_HaTeD in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-02-2004, 23:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •