Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76

Thread: Paradise Lost - Medusa [2017]

  1. #46
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι, θα σπάσουν ρεκόρ πωλήσεων φέτος, αφού ικανοποίησαν τους μεταλλάδες οπαδούς τους.
    Life begins at 45°.

  2. #47
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Ναι, θα σπάσουν ρεκόρ πωλήσεων φέτος, αφού ικανοποίησαν τους μεταλλάδες οπαδούς τους.
    φέτος = τα τελευταία 10 χρόνια;

  3. #48
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Το γύρισαν σε μεταλλιές τα τελευταία 10 χρόνια; Δεν έχω ιδέα. Είναι 2017, δεν ακούω PL.
    Life begins at 45°.

  4. #49
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τι εννοείς "το γύρισαν"?
    Rock or Nothing

  5. #50
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν έχεις ακούσει το Believe in Nothing ε;
    Life begins at 45°.

  6. #51
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εννοώ ότι δεν έπαιζαν ποτέ για να το γυρίσουν
    Rock or Nothing

  7. #52
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Life begins at 45°.

  8. #53
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο μπορεί να ακούγεται κιόλας. αν λάβω υπόψη αυτούς που το βρίζουν δηλαδή...
    Rock or Nothing

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Rhino View Post
    Το γράφω εντελώς ξεκάθαρα οτι δε συμφωνώ καθόλου με αυτό (σαν οπαδός), αλλα επιχειρηματικά στέκει.
    Όχι δε μου φαίνεται λάθος και μιλάνε τα γεγονότα: Όταν έβγαλαν τα one second/host/symbol of life/believe in nothing άκουσαν
    τόσο σκατό που φάνηκαν ότι αυτοί οι δίσκοι δεν άρεσαν στον κόσμο τους.
    Και ξαναλεω: Εγώ θεωρώ τα περισσότερα εκείνης της περιόδου αριστουργήματα,
    αλλά δε πούλησαν. Δε μιλάμε για ρομαντισμό εδώ, για δουλειά μιλάμε.
    Νόμιζα μιλάς σοβαρά, δεν ήξερα ότι τρολλάρεις σορρυ.

  10. #55
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    εννοώ ότι δεν έπαιζαν ποτέ για να το γυρίσουν
    Προς τιμην τους ειναι αυτο, αν και επαιζαν οντως μεταλ στα πρωτα 5 αλμπουμς. Ισως τα αυτακια σου ηταν πολυ ευαισθητα για να ακουσουν τετοιο μεταλ, αφου αμα δεν εχει τσιγκινα σωβρακακια και στιχους για σπαθια φωτιες και αλλες τετοιες πιπες, ειναι λιγο δυσκολο να σου αρεσει. Ασε που οι Paradise Lost αλλαζαν δραματικα απο δισκο σε δισκο, οποτε δυσκολο για σενα επισης να σου αρεσουν, αφου σου αρεσουν μονο μπαντες που παιζουν το ιδιο παρωχημενο και αναχρονιστικο στυλ επι 30 χρονια. Αρα ναι, μπορει να σου αρεσει και το τελευταιο τους αλμπουμ. Εχει ολα τα καταλληλα στοιχεια.

    Quote Originally Posted by Rhino View Post
    Το γράφω εντελώς ξεκάθαρα οτι δε συμφωνώ καθόλου με αυτό (σαν οπαδός), αλλα επιχειρηματικά στέκει.
    Όχι δε μου φαίνεται λάθος και μιλάνε τα γεγονότα: Όταν έβγαλαν τα one second/host/symbol of life/believe in nothing άκουσαν
    τόσο σκατό που φάνηκαν ότι αυτοί οι δίσκοι δεν άρεσαν στον κόσμο τους.
    Και ξαναλεω: Εγώ θεωρώ τα περισσότερα εκείνης της περιόδου αριστουργήματα,
    αλλά δε πούλησαν. Δε μιλάμε για ρομαντισμό εδώ, για δουλειά μιλάμε.
    Χρυσα τα λες, και οχι μονο αυτο, αλλα το εχει δηλωσει και ο ιδιος ο Nick Holmes στο παρελθον οτι καπως πρεπει να συντηρησουν και τις οικογενειες τους, αρα ειναι για αυτους υποχρεωτικο να βγαζουν καθε 2 χρονια δισκο και να βγαινουν στο κλαρι, ακα σε περιοδειες. Γι αυτο εκαναν και το Draconian Times XXIIDMMCCLLV tour, καθαρα για τη νοσταλγια που θα επηρεαζε ολα τα προβατακια, και γιατι ειναι της μοδας.

    Επισης, γιατι εδω και πολλα χρονια ανηκουν πλεον στη Nuclear Blast, η οποια ειναι σχεδον σιγουρη σωστη κινηση εμπορικα για οποιον θελει να παιξει μεταλ, αφου κανει τρελα πετυχημενο προμοσιον, και ταυτοχρονα ειναι και σιγουρος καλλιτεχνικος θανατος, αφου προωθει μουσικες για τους fanboys και για τους 17 χρονους μεταλλαδες. Δεν πειραζει, συμβαινουν και στα καλυτερα συγκροτηματα αυτα, δεν τους κατηγορω βασικα ως μπαντα, μπορουν να κανουν οτι γουσταρουν, αλλωστε μπιζνα ειναι και η μουσικη. Εγω με τη μουσικη την ιδια που παιζουν εχω θεμα, κατα τα αλλα τη μπαντα την αγαπω, οσο γελοια και να "τραγουδαει" ο Νικολακης, και οσες παπαριες και να παιξει ο Greg τη στιγμη που μπορει να γραψει σολαρες και ριφφαρες και αναλωνεται σε γρατσουνισμα κιθαρας επι 50 λεπτα.

  11. #56

    Default

    Ευτυχώς που μας ανοίγεις τα μάτια, τι θα κάναμε χωρίς εσένα.

  12. #57
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by nikosPL View Post
    Ευτυχώς που μας ανοίγεις τα μάτια, τι θα κάναμε χωρίς εσένα.
    Λογικα το ιδιο που κανετε και τωρα, θα προσκυνουσατε οτιδηποτε βγαζει μια αγαπημενη σας μπαντα χωρις φιλτραρισμα. Ο καθενας οπως τη βρισκει.

  13. #58
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Μετα απο 5 σελιδες, και απειρη ανουσια ενασχοληση στο τσατ, ακομα με μενα ασχολεισαι?

    Σημειωση: Δεν εχω βρισει κανεναν, αλλα εχω βριστει απο 2 ατομα σε αυτο το θρεντ, και παρολα αυτα εσυ φοβασαι μη σε βρισω εγω? Εισαι μοναδικος ρε Ανχολη. Πραγματικα μοναδικος.

  14. #59
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ρε ψηλε, οποιος γραψει κατι για το δισκο η αναφερει τα παλια τους πεταγεσαι ΕΣΥ , ο Φιχχχερ, να πεις κατι για το ποσο πρεπει ν αλλαξει τ αυτια του.
    Ναι, το εχω κανει απειρες φορες στο θρεντ, τις εξης 0:

    Δε μου απαντας στο γιατι περιμενες να σε βρισω οταν στο παρον θρεντ ειμαι ο μονος που εχει δεχθει βρισιμο, χωρις να εχει ριξει σε κανεναν. Αλλα για να σου απαντησω εγω στη δικη σου απορια που εξεφρασες πλαγιως, δε θα σου απαντουσα για το Bootleg του Gothic, ουτε θα ασχολιομουν κατα το ελαχιστο. Ωραιο το μπουτλεγκακι, το εχω ακουσει. Εδω μιλαμε για το νεο δισκο βεβαια. Δεν ξερω τι ακριβως στοχο εξυπηρετουσε το ποστ σου, αλλα καποιο στοχο θα ειχε, κυριως το να αναφερθεις σε μενα λογικα, οπως εχεις κανει αποκλειστικα στο τοπικ.

    Και μιας και μιλαμε για αυτα τα θεματα, οι Μαρς Βολτα σου αρεσουν? Ακουω τωρα το Noctourniquet και ειναι μεγαλη δισκαρα.

  15. #60
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ειχα κανει ποστ εδω, το διεγραψα (οχι γιατι ειμαι δειλος, αλλα γιατι ο τυπος δεν παιρνει απο κουβεντα...) Συνεχιστε, το αλμπουμ μαλλον δε θα μ αρεσει αλλα θα επανελθουμε, γιατι μονο μια τ ακουσα.
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Αν ημουν μπατσος θα ειχες φαει μπαν, δε σηκωνω ανχοληδες. Προσπαθω να σου "διορθωσω" τη συμπεριφορα γιατι ΚΟΥΡΑΣΗ ΡΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗ.
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    κοιταω και ξανακοιταω το ποστ μου, που ειδες υπερασπιση και κομπλεξισμο ρε ψηλακο;
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    που δεν ειδες κανενα σχολιο για το δισκο και κομπλεξισμο ρε ψηλακο?
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    αυτο που εσβησα σχολιαζε το οτι ο φιχχχερ δειχνει να μη θελει να συζητησει δισκους, παρα να φλειμαρει σε οποια γωνια του ιντερνετ βρισκεται. κατι παραξενο για ανθρωπο της ηλικιας του.
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    το νιωθεις λιγο οτι ο φιχχχερ κι εσυ, ειστε τελευταια το αντιθετο του "χαλαροι τυποι"?
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    μονο στον φιχχχερ γινονται προσωπικες επιθεσεις, και οι κομμισσαρς που πεταγονται απ το πουθενα και λενε κοσμακη "κομπλεξικους μαλακες" μαζι με ειρωνικα "touched" σε καποιον που περασε ωραια με 1 ωρα μουσικης ειναι κουλ και κυνηγημενοι απ τη μοιρα;
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ΚΛΑΜΑ ΜΟΝΟ
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    νταξει μεσα, δεν παιζει προβλημα
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Μη με βρίσεις ρε μλκ φίξξξερ, ένα μπούτλεγκ του Gothic ήρθα να βάλω, μπορώ να το βαλω χωρις να σημαινει τι μουσικη ακουω και ποσο αναχρονιστικο προβατο ειμαι; Πλιιιιιιιιιζ!
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Αρα ζητησα αδεια απο Σενα, το Φιχχχερ, που εχει αυτο το ρολο στο θρεντ. Δεν ασχολουμαι μαζι σου, οσο προλαβαινω το να μην ασχοληθεις εσυ μαζι μου επειδη εβαλα 40 γαμημενα λεπτα μουσικης. Τι δεν πιανεις;
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    Εισαι μοναδικος ρε Fixxxer. Πραγματικα μοναδικος.
    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    το οτι εισαι εξωφρενικα μεγαλομανης και πασχεις απο καποια θεματακια καταδιωξης το χεις παρει πρεφα αραγε;

    Λοιπον, επειδη μαλλον βρισκεσαι σε μια οαση αυτη τη στιγμη, και απο τη ζεστη βλεπεις παραισθησεις, παρε εδω φαση. Εχεις κανει ΔΕΚΑΤΡΙΑ (13) ποστς σε αυτο το θρεντ, εκ των οποιων σε ΔΕΚΑ (10) αναφερεσαι σε μενα ή απαντας σε μενα (κατι ασχετο φυσικα με τη μουσικη των PL) και οι απαντησεις σου εχουν να κανουν με το οτι:

    1. Δεν παιρνω απο κουβεντα
    2. Θα ειχα φαει μπαν αν ησουν υπευθυνος, γιατι ειμαι κουραστικος (τρομερος λογος για μπαν)
    3. Θελω να φλεημαρω
    4. Δεν ειμαι χαλαρος
    5. Φανταζομαι προσωπικες επιθεσεις εναντιον μου
    6. Θα σε εβριζα και τρομαξες
    7. Πρεπει να ζητησεις αδεια απο μενα για να ποσταρεις κατι οφφ τοπικ
    8. Ειμαι μεγαλομανης και πασχω απο συνδρομο καταδιωξης.

    Βλεπεις την ειρωνια στα αποπανω αραγε ή οχι? Ισως πρεπει να περιμενω να αναφερθεις 30 φορες σε μενα και να μου διορθωσεις τη συμπεριφορα για να μη με κατηγορησεις για μεγαλομανια? 100? 1000? 5000? Ποιο ειναι το αποδεκτο οριο στο οποιο ας πουμε θα πρεπει να βρισκω κατι στραβο και αρρωστο στο οτι δεν εχεις γραψει ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΔΙΣΚΟ ΤΩΝ PL εκτος απο το οτι δε σε κερδισε με μια ακροαση? Για συνελθε σε παρακαλω.

Similar Threads

  1. paradise lost
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-07-2017, 15:26
  2. paradise lost
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-2009, 20:11
  3. Paradise Lost 8-9 Dec
    By Stormrider in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 28-12-2007, 05:54
  4. Paradise Lost
    By The_Painless in forum Live Reports
    Replies: 184
    Last Post: 04-07-2004, 18:28
  5. paradise lost fan where are u
    By MosT_HaTeD in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-02-2004, 23:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •