Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 76

Thread: Paradise Lost - Medusa [2017]

  1. #61
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    10 λεπτα και αλλο 1 λεπτο τωρα, 11 λεπτα. Δηλαδη απο 1% εως 3% του χρονου που περναω καθε μερα με το κοριτσι μου. Αλλα θα προσπαθησω να βρω κι αλλα πραγματα πιο ενδιαφεροντα.

  2. #62
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Κλάμα ατελείωτο.
    Life begins at 45°.

  3. #63
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    κι εγω εχω κοριτσι! και δουλεια!!!!
    Και πολυ καλα κανεις. Εγω, σε αντιθεση με σενα, δεν εχω ασχοληθει ΠΟΤΕ μαζι σου. Σε φαση, ουτε μια φορα.

  4. #64
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    εννοώ ότι δεν έπαιζαν ποτέ για να το γυρίσουν
    Προς τιμην τους ειναι αυτο, αν και επαιζαν οντως μεταλ στα πρωτα 5 αλμπουμς. Ισως τα αυτακια σου ηταν πολυ ευαισθητα για να ακουσουν τετοιο μεταλ, αφου αμα δεν εχει τσιγκινα σωβρακακια και στιχους για σπαθια φωτιες και αλλες τετοιες πιπες, ειναι λιγο δυσκολο να σου αρεσει. Ασε που οι Paradise Lost αλλαζαν δραματικα απο δισκο σε δισκο, οποτε δυσκολο για σενα επισης να σου αρεσουν, αφου σου αρεσουν μονο μπαντες που παιζουν το ιδιο παρωχημενο και αναχρονιστικο στυλ επι 30 χρονια. Αρα ναι, μπορει να σου αρεσει και το τελευταιο τους αλμπουμ. Εχει ολα τα καταλληλα στοιχεια.
    επιχείρημα επιπέδου "οι paradise lost παίζουν μουσική για γκομενίτσες" (πράγμα το οποίο όντως έκαναν και προφανώς ακόμη κάνουν).
    άλλωστε στην τελική, οι kreator έχουν παίξει "paradise lost" πολύ πιο επιτυχημένα

    κατά τα άλλα συνεχίστε
    Rock or Nothing

  5. #65
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    εννοώ ότι δεν έπαιζαν ποτέ για να το γυρίσουν
    Προς τιμην τους ειναι αυτο, αν και επαιζαν οντως μεταλ στα πρωτα 5 αλμπουμς. Ισως τα αυτακια σου ηταν πολυ ευαισθητα για να ακουσουν τετοιο μεταλ, αφου αμα δεν εχει τσιγκινα σωβρακακια και στιχους για σπαθια φωτιες και αλλες τετοιες πιπες, ειναι λιγο δυσκολο να σου αρεσει. Ασε που οι Paradise Lost αλλαζαν δραματικα απο δισκο σε δισκο, οποτε δυσκολο για σενα επισης να σου αρεσουν, αφου σου αρεσουν μονο μπαντες που παιζουν το ιδιο παρωχημενο και αναχρονιστικο στυλ επι 30 χρονια. Αρα ναι, μπορει να σου αρεσει και το τελευταιο τους αλμπουμ. Εχει ολα τα καταλληλα στοιχεια.
    επιχείρημα επιπέδου "οι paradise lost παίζουν μουσική για γκομενίτσες" (πράγμα το οποίο όντως έκαναν και προφανώς ακόμη κάνουν).
    άλλωστε στην τελική, οι kreator έχουν παίξει "paradise lost" πολύ πιο επιτυχημένα

    κατά τα άλλα συνεχίστε
    Καλα γαμανε τα φλωρικα των PL οτι ακους, αλλα ναι, συνεχισε κι εσυ. Ακομα μια φοβερη συνεισφορα στο θρεντ.

  6. #66

    Default

    Join date Jul 2003 ....τι τραβάτε κ εσείς, βαρεα κ ανθυγιεινα πρέπει να σας κολλανε.

  7. #67
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by nikosPL View Post
    Join date Jul 2003 ....τι τραβάτε κ εσείς, βαρεα κ ανθυγιεινα πρέπει να σας κολλανε.
    Χαχαχ καποια στιγμη πρεπει να το ξεπερασεις οτι η μπαντα που αγαπας εβγαλε ενα ματσο αηδιες

  8. #68
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post

    Καλα γαμανε τα φλωρικα των PL οτι ακους, αλλα ναι, συνεχισε κι εσυ. Ακομα μια φοβερη συνεισφορα στο θρεντ.
    σκληρός καρΓιόλης
    Rock or Nothing

  9. #69
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    tha mou leipsete ...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by nikosPL View Post
    Join date Jul 2003 ....τι τραβάτε κ εσείς, βαρεα κ ανθυγιεινα πρέπει να σας κολλανε.
    Χαχαχ καποια στιγμη πρεπει να το ξεπερασεις οτι η μπαντα που αγαπας εβγαλε ενα ματσο αηδιες
    Στ'αρχίδια μου οι Λοστ, ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι θέμα μπάντας αλλά να μπορεί κάποιος να πεί τη γνώμη του χωρίς να πεταχτείς να τον χλευάσεις ή να προσπαθήσεις να επιβάλλεις την γνώμη σου. Όταν ενα ολόκληρο φόρουμ ασχολείτε μόνο μαζί σου, δεν γίνεται να φταίνε οι άλλοι. Κάτι κάνεις λάθος. Όταν μπορέσεις κ αντιμετωπίσεις ότι σκατά ψυχολογικά εχεις τότε ίσως μπορέσουμε ολοι να μιλήσουμε πιο όμορφα, να πεις κ για το κορίτσι βρε μπαγάσα (συμβουλή: να την ξεφουσκωνεις κ να την βάζεις στο κουτί, για να μην φθείρεται...).

  11. #71
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ρε μαλάκες εδώ ο Φικσκσκσκσερ (λέει ότι) βρήκε γκόμενα κι εσείς ασχολείστε με το (απαράδεκτο) καινούργιο Paradise Lost?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  12. #72
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by nikosPL View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by nikosPL View Post
    Join date Jul 2003 ....τι τραβάτε κ εσείς, βαρεα κ ανθυγιεινα πρέπει να σας κολλανε.
    Χαχαχ καποια στιγμη πρεπει να το ξεπερασεις οτι η μπαντα που αγαπας εβγαλε ενα ματσο αηδιες
    Στ'αρχίδια μου οι Λοστ, ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι θέμα μπάντας αλλά να μπορεί κάποιος να πεί τη γνώμη του χωρίς να πεταχτείς να τον χλευάσεις ή να προσπαθήσεις να επιβάλλεις την γνώμη σου. Όταν ενα ολόκληρο φόρουμ ασχολείτε μόνο μαζί σου, δεν γίνεται να φταίνε οι άλλοι. Κάτι κάνεις λάθος. Όταν μπορέσεις κ αντιμετωπίσεις ότι σκατά ψυχολογικά εχεις τότε ίσως μπορέσουμε ολοι να μιλήσουμε πιο όμορφα, να πεις κ για το κορίτσι βρε μπαγάσα (συμβουλή: να την ξεφουσκωνεις κ να την βάζεις στο κουτί, για να μην φθείρεται...).
    Να σαι καλα, με εκανες και γελασα με το αστειο σου για την πλαστικη κουκλα. Ειναι βγαλμενο περιπου απο το 1992, εκει που εχει κολλησει και το μυαλο σου δηλαδη. Φιλε μου πρεπει να εισαι πολυ ανασφαλης αν νομιζεις οτι προσπαθω να επιβαλλω την γνωμη μου σε καποιον. Οσον αφορα το χλευασμο, αμα πας πισω στις 6 σελιδες του τοπικ και κανεις μια αναδρομη, θα δεις οτι δεν εχω χλευασει παρα ενα (1) ατομο, οποτε αυτα τα συμπερασματα σου, ξερεις που να τα βαλεις. Εκει που μπαινει και το Medusa. Στα σκουπιδια.

    Δεν εχω ουτε ενα ψυχολογικο βασικα, ειμαι πολυ υγιης και στην προσωπικη μου και την επαγγελματικη μου ζωη, δεν ξερω γιατι βγαζεις τετοια συμπερασματα μεσω μιας οθονης, αλλα ενταξει, 2017 ειναι και το ιντερνετ ειναι ανοιχτο ακομα και σε σκατοψυχους που θα προσπαθουν να μειωσουν τον αλλον σαν οντοτητα και ανθρωπο, δε μου φαινεται περιεργο.

    Αυτο που μου φαινεται αρρωστο στη δικη σου συμπεριφορα, μιας και γινομαστε ολοι ψυχολογοι εδω μεσα, ειναι που δε σε ενοχλει το βρισιμο οταν συμβαινει απο ανθρωπους που συμφωνουν με τα μουσικα σου γουστα, αλλα οταν εγω κραζω κατι που αγαπας (και μαλιστα κατι αψυχο, δηλαδη μουσικη), τοτε βγαζεις φουλ ψυχολογικο προφιλ για μενα, και τολμας να με βρισεις κιολας. Κοιταξε λιγο τα δικα σου θεματα πρωτα, και μετα κοιτας και τα δικα μου, αλλα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.

    Αντι να μιλησεις για το δισκο, οπως εκαναν burnin ambition και αλλοι ως τωρα, αναλωνεσαι στο να μου κανεις συστασεις. Δε πας να ακουσεις τη μαλακιαρα που προσκυνας και να ερθεις να την προσκυνησεις καλυτερα? Υποσχομαι να μην σου απαντησω τοτε.

  13. #73
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δεν εχω ουτε ενα ψυχολογικο βασικα, ειμαι πολυ υγιης και στην προσωπικη μου και την επαγγελματικη μου ζωη
    που σκατα κολλαει η δουλεια σου?

    [QUOTE=FIXXXER;1307759(και μαλιστα κατι αψυχο, δηλαδη μουσικη)[/QUOTE]

    για ποιονα ακριβως λογο ακους μουσικη?

    αποριες εκφραζω, μη βρισεις

  14. #74
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δεν εχω ουτε ενα ψυχολογικο βασικα, ειμαι πολυ υγιης και στην προσωπικη μου και την επαγγελματικη μου ζωη
    που σκατα κολλαει η δουλεια σου?

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    (και μαλιστα κατι αψυχο, δηλαδη μουσικη)
    για ποιονα ακριβως λογο ακους μουσικη?

    αποριες εκφραζω, μη βρισεις
    Δευτερο ατομο που μου λεει να μη βρισω, ενω δεν εχω βρισει κανεναν

    Τι εννοεις που κολλαει η δουλεια μου? Δεν ξερεις κανεναν ανθρωπο που να ειναι δυστυχισμενος λογω της δουλειας του? Γιατι εγω ξερω περισσοτερους που να ειναι, παρα που να μην ειναι. Εννοω οτι η δουλεια μου δεν ειναι κατι που μου προκαλει στρες στην ζωη μου, ουτε κατα το ελαχιστο. Εχω ωραιο βολικο προγραμμα, και κανω κατι που μου αρεσει και με γεμιζει (αν και δε θα το κανω για παντα δυστυχως).

    Ακουω μουσικη γιατι τη νιωθω μεχρι το κοκκαλο μου και με κανει να αισθανομαι ευτυχισμενος οταν την ακουω. Απο κει και περα, ειναι ΜΟΥΣΙΚΗ, δεν ειναι ουτε συγγενης μου, ουτε γκομενα μου, ουτε κατι με ψυχη και ζωη. Αν μια μπαντα δεν παιζει τη μουσικη που γουσταρω πλεον, δεν ειμαι υποχρεωμενος να ακολουθησω. Και το να προσβληθει καποιος επειδη του εβρισαν τη μουσικη που γουσταρει, μου φαινεται το λιγοτερο αστειο.

  15. #75
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    "δεν εχω ουτε ενα ψυχολογικο"

    λολ
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. paradise lost
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-07-2017, 14:26
  2. paradise lost
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-2009, 19:11
  3. Paradise Lost 8-9 Dec
    By Stormrider in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 28-12-2007, 04:54
  4. Paradise Lost
    By The_Painless in forum Live Reports
    Replies: 184
    Last Post: 04-07-2004, 17:28
  5. paradise lost fan where are u
    By MosT_HaTeD in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-02-2004, 22:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •