Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: Paradise Lost - Medusa [2017]

  1. #1
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default Paradise Lost - Medusa [2017]



    1. Fearless Sky (8:30)
    2. Gods Of Ancient (5:50)
    3. From The Gallows (3:42)
    4. The Longest Winter (4:31)
    5. Medusa (6:20)
    6. No Passage For The Dead (4:16)
    7. Blood And Chaos (3:51)
    8. Until The Grave (5:41)



    Το ειχαμε παρει πρεφα οτι η δουλεια προς εκει πηγαινε δυστυχως, αλλα αυτο που ακουσαμε ηταν ακομα μεγαλυτερη απογοητευση απο οτι θα μπορουσαμε να περιμενουμε ποτε. Ως φαν των Paradise Lost απο την πρωτη στιγμη που τους ακουσα καπου στα μεσα των 1990ς μεχρι και πριν λιγα χρονια ουσιαστικα, αυτο που ακουω ειναι οτι χειροτερο εχουν παιξει ποτε οι Paradise Lost. Εκτος απο το οτι δεν ειναι και ενα στυλ μουσικης που μου αρεσει ιδιαιτερα, το κανουν και αθλια. Αλλες μπαντες (αλλα και οι ιδιοι) το εχουν κανει πολυ καλυτερο αυτο το πραγμα. Οι ιδιοι διαφημιζουν το Medusa ως οτι βαρυτερο εχουν κανει ποτε, ως μια συλλογη απο 8 τραγουδια αυθεντικης βορειας μιζεριας και σαπιλας, ως 8 συνθεσεις με τις ασηκωτες κιθαρες του Greg και τα καταστροφικα φωνητικα του Nick, αλλα η αληθεια απεχει απειρη αποσταση απο αυτους τους χαρακτηρισμους (που ειναι ηδη απο μονοι τους γελοιοι χαρακτηρισμοι).

    Ο δισκος ξεκιναει καπως θετικα ας πουμε με το Fearless Sky, το οποιο ειναι ενα τολμηρο εγχειρημα για τους Paradise Lost (στα οκτωμιση λεπτα, αποτελει το μεγαλυτερο τραγουδι της ιστοριας τους), και τα πραγματα πανε καλα μεχρι να μπουν τα "καφρικα" φωνητικα του Χολμς. Τα οποια μονο καφρικα δεν ειναι, μαλλον ο σωστος χαρακτηρισμος θα ηταν πως δεν αντεχονται. Στη συνεχεια εχουμε 2 τραγουδια τα οποια ειναι για τα σκουπιδια. Δεν υπαρχει τιποτα που να αξιζει στα Gods Of Ancient και From The Gallows. Ουτε μια ιδεα, ουτε μια μελωδια, ουτε ενα αποσπασμα 5 δευτερολεπτων. Πληρης απογοητευση.

    Ο δισκος παιρνει προσωρινα τα πανω του με τα 2 μονα τραγουδια που αξιζουν δευτερη ακροαση (και παραπανω απο 2 βασικα), δηλαδη το Longest Winter και το Medusa. Εκει ακουμε καποια απο τα στοιχεια που ταιριαζουν πραγματικα στους Paradise Lost. Τα μελωδικα φωνητικα του Holmes, τα πληκτρα του Greg, τις lead μελωδιες του Greg, τη γνωριμη δομη που κανει τη μουσικη τους τοσο ιδιαιτερη, και μπορουμε να πουμε οτι θυμιζουν και αρκετα Type O Negative σε αρκετα σημεια σε αυτα τα 2 τραγουδια, το οποιο μονο καλο ειναι.

    Μετα πιανουμε παλι πατο, αφου το No Passage For The Dead ειναι κυριολεκτικα το χειροτερο τραγουδι που εχουν βγαλει ποτε οι Paradise Lost, ισως μαζι με το Flesh From Bone απο τον προηγουμενο δισκο. Το Blood And Chaos εχει potential για καλυτερα πραγματα, αλλα τα φωνητικα του Holmes ειναι μαλλον τα χειροτερα σε ολο το δισκο. Εντελως οτι ναναι, δεν πατανε πουθενα, αταιριαστα και σε χροια και σε υφος και στα παντα. Ο δισκος τελειωνει με το πληρες αδιαφορο Until The Grave, που εχει 1-2 ωραια σημεια προς το τελος, και τιποτα αλλο.

    RIP Paradise Lost για μενα, ηταν μια καποτε καλη εως πολυ καλη μπαντα που κρατησε για 20 χρονια αξιοπρεπους ή και μεγαλειωδους πορειας καποτε παλια στο παρελθον, αλλα τωρα δεν εχει να προσφερει τιποτα στη μουσικη. Παω να ακουσω το νεο Chelsea Wolfe που ισοπεδωνει ολο το Medusa για πλακα.

  2. #2
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Η άλλη ανάγνωση βέβαια, για όσους δλδ αγάπησαν τους PL από την αρχή της δισκογραφίας τους, το Medusa αποτελεί τεράστια δικαίωση και ουσιαστικά το καλύτερό τους άλμπουμ μετά το Draconian Times. Και αυτό δεν το λέω τυφλά με βάση τον γενικό ηχητικό προσδιορισμό του άλμπουμ, αλλά διότι μιλάμε για έναν δίσκο γεμάτο έμπνευση και αυθεντικό feeling, αυτού που μπάντες σαν τους PL, Anathema, MDB κλπ εφηύραν κάτι λιγότερο από 30 χρόνια πριν (και ναι αυτού που αναφέρεται στο παραπάνω ποστ ότι άλλες μπάντες το έχουν κάνει καλύτερα lolwut).

    To φοβερό εισαγωγικό Fearless Sky εισάγει πολύ κατάλληλα το άλμπουμ, το οποίο ακούγεται μονορούφι. Αν πρέπει να αναφέρω κι άλλα highlights, για μένα είναι το ομώνυμο doom έπος, το γνωστό εδώ και καιρό Longest Winter, το Blood & Chaos το οποίο αποτελεί το γρήγορο "χιτάκι" (τηρουμένων των αναλογιών), καθώς και το bonus track Shrines το οποίο είναι απλά ανατριχιαστικό.

    Βασικά πέρα από το κορυφαίο PL album της δεκαετίας, μιλάμε επίσης πολύ πιθανόν για τον δίσκο της χρονιάς που διανύουμε γενικότερα. Αλλά αυτό θα δείξει, γιατί είναι και κάποιοι Converge εκεί έξω. Στο μεταξύ, ήδη πέφτει ανελέητο λιώσιμο.

  3. #3
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    ΚΛΑΜΑ

    Δικαιωση σε ΤΙ? Στο οτι οι Paradise Lost μπορουν να παιξουν αναχρονιστικα και παρωχημενα, μιας και παιζουν πραγματα που επαιζαν κυριολεκτικα πριν 25 χρονια αυτοι και οι My Dying Bride? Ναι, τοτε ειναι τρομερη δικαιωση.

    Η καλυτερη σου προταση ειναι αυτη που λες μετα απο ΜΙΑ ΜΕΡΑ ακροασης του σκουπιδιου, πως ειναι το καλυτερο τους αλμπουμ μετα απο το Draconian Times, αλλα οτι δεν το λες λογω του ηχητικου προσδιορισμου του αλμπουμ

    Δηλαδη μετα απο 24 ωρες ακροασης, το αλμπουμ μεστωσε τοσο πολυ μεσα σου, ωριμασε, και τελικα ελαβε τη θεση του στο πανθεον των Paradise Lost, ακυρωνοντας 20 χρονια καριερας των Paradise Lost, γεματης αλμπουμ που εχουν αφησει ιστορια, και ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, αυτα τα αλμπουμ δεν ηταν doom metal, αλλα ηταν απο electro goth, εως dark rock, εως alternative metal εως καθαρο electro. Δηλαδη ειδη μουσικης που δεν ακους. Ενταξει εχω δακρυσει με τη φοβερη λογικη.

    Ακομα ενα κορυφαιο σημειο ειναι αυτο που λες για την εμπνευση και το αυθεντικο feeling. ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ feeling Δηλαδη μια μπαντα που εχει παιξει καμια δεκαρια ειδη, εχει ΕΝΑ αυθεντικο feeling, το οποιο ομως ειχε χασει για 20 χρονια χααααααααααααααααααααααααααααχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχα ενταξει εχω λιωσει. Οχι μονο αυτο, αλλα αυτο το feeling ειναι κατι που επαιζαν τοσες μπαντες πριν 30 χρονια και για καποιο λογο αυτο ειναι θετικο και οχι αρνητικο

    Μιλαμε υπερανετα για τον χειροτερο δισκο της ιστοριας των Paradise Lost. Με τα λιγοτερα lead σημεια απο τον Gregor, τις πιο ανεμπνευστες φωνητικες μελωδιες της καριερας του απο τον Nick Holmes, που βασικα δεν υπαρχουν καν. Μπορεσε να βρει 2 ενδιαφερουσες μελωδιες, κι ετσι κατεφυγε στην ευκολη λυση του να γκαριζει με τον πιο γελοιο τροπο που εχει φωναξει στην καριερα του, και τα πιο αδιαφορα και βαρετα riffs επισης, που απλα ξυνει αργοσυρτα μια κιθαρα ο Mackintosh επι 45 λεπτα, και ακολουθει ο Aedy. ΓΕΛΑΩ με την εμπνευση, ναι, δυσκολευτηκαν πολυ να βγαλουν 4 μετρια τραγουδια και 4 σκουπιδια
    Last edited by FIXXXER; 29-07-2017 at 07:42.

  4. #4
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Χαλάρωσε λίγο, είναι ένας δίσκος που με ενθουσίασε ενώ εσένα το αντίθετο. Προφανώς βλέπουμε τη μπάντα και τη μουσική γενικότερα από εκ διαμέτρου αντίθετες σκοπιές. Έχεις κι άλλα "επιχειρήματα" για το ότι η δική σου είναι η "αντικειμενικά" σωστή; Στο φινάλε δε μας χέζεις μωρέ κομπλεξικέ μαλάκα;

  5. #5
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Χαλάρωσε λίγο, είναι ένας δίσκος που με ενθουσίασε ενώ εσένα το αντίθετο. Προφανώς βλέπουμε τη μπάντα και τη μουσική γενικότερα από εκ διαμέτρου αντίθετες σκοπιές. Έχεις κι άλλα "επιχειρήματα" για το ότι η δική σου είναι η "αντικειμενικά" σωστή; Στο φινάλε δε μας χέζεις μωρέ κομπλεξικέ μαλάκα;
    Οχι ενταξει, βασικα εχουν διαλυθει ολα μου τα επιχειρηματα, γιατι ξανακουσα το δισκο και ανατριχιασα απο το αυθεντικο feeling και κυριως απο την εμπνευση που χυνεται απο τα πατζακια του Mackintosh.

  6. #6
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Σοβαρά τώρα; Μλκ έχεις πραγματικό πρόβλημα, έτσι; Κοιτάξου λίγο, δεν είναι κακό.

  7. #7
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Σοβαρά τώρα; Μλκ έχεις πραγματικό πρόβλημα, έτσι; Κοιτάξου λίγο, δεν είναι κακό.
    Πηρα τηλεφωνο την ψυχολογο μου, και μου ειπε πως δεν εχω κανενα ουσιαστικο προβλημα, αλλα θα ηταν καλο να μη συναναστρεφομαι γενικα με αρνητικες επιρροες, οπως για παραδειγμα ανθρωπους που με βριζουν χωρις λογο. Οποτε ευχαριστω για τη συμβουλη, τελικα επιασε τοπο. Α επισης μου ειπε οτι καλο ειναι να συμπεριφερομαι σε κοσμο που μου συμπεριφερεται ασχημα, με τον ιδιο τροπο, για να δουν κι αυτοι την αλλη πλευρα του νομισματος, και ισως να βελτιωσουν τη συμπεριφορα τους.

    Οποτε ισως θα επρεπε να σου θυμησω οτι οταν εγω σε ειχα αποκαλεσει "μαλακα", εσυ απαντησες βριζοντας μου το σπιτι, λεγοντας με τεραστιο παπαρι , μαλακισμενο, αρχιδι, παλιοαρχιδι, και να με απειλεις με ξυλο αν με δεις απο κοντα. Απλα να ξερεις οτι εγω δε θα σου απαντησω με τα ιδια. Καλο θα ηταν να κοιταξεις καλυτερα τον εαυτο σου, πριν πεις σε καποιον αλλον να κοιταχτει. Και οσον αφορα την ερωτηση σου, ναι, εννοειται πως σε εχω χεσμενο κι εσενα, και τις παλαιολιθικες ασχετες αποψεις σου. Αυτο ηταν το ολο νοημα νομιζω της απαντησης μου εξαρχης.

  8. #8
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Στ'αρχίδα μου ρε μαλάκα.

  9. #9
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Χαχαχα ε, αναμενομενο. Για μεχρι εκει εισαι. Σε τοπικ για αλμπουμ μπαντας. Λυπηρος πραγματικα...

  10. #10
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    1) Κατηγορείς τον Parasight ότι βιάστηκε να κρίνει μετά από μία μόνο μέρα ακρόασης, ενώ εσύ ο ίδιος στο Rocking.gr, γιατί δεν παίζει να υπάρχουν δυο τόσο εγωκεντρικοί, κακότροποι και κλειστόμυαλοι χρήστες που να χρησιμοποιούν ακριβώς το ίδιο λεξιλόγιο, έβγαλες συμπέρασμα μετά από μία μόνο ακρόαση:

    Spoiler
    Μετα απο μια πολυ σοβαρη ακροαση (σε δυο sessions, δεν ακουγεται αυτο το σκουπιδι ολοκληρο):

    1. Fearless Sky = 8μιση πεταμενα λεπτα απο τη ζωη μου, κριμα για τις ριφφαρες
    2. Gods Of Ancient = σκουπιδι, δεν αξιζει καν δευτερη ακροαση
    3. From The Gallows = ακριβως οτι ισχυει και για το αποπανω
    4. The Longest Winter = κομματαρα, σχεδον σαν σωστο tribute σε Type Of Negative
    5. Medusa = μαλλον το καλυτερο κομματι του δισκου μαζι με το προηγουμενο, instant classic
    6. No Passage For The Dead = τι απιστευτη μαλακια ηταν αυτη? Υποψηφιο για χειροτερο τραγουδι τους
    7. Blood And Chaos = ωραια μουσικη, κριμα που ο Χολμς συμπεριφερεται σαν 17 χρονων
    8. Until The Grave = τι "until", εχετε πεθανει σαν μπαντα και δεν το ξερετε, αισχρο "τραγουδι"


    2) Βασικά ναι, υπάρχει ΕΝΑ αυθεντικό συναίσθημα ανεξάρτητα από το είδος μουσικής, ή και το είδος της τέχνης με την οποία επιλέγει ο καθένας να εκφραστεί. Είναι η "φωτιά" αυτή που καίει έναν καλλιτέχνη, η ανεξήγητη τάση, η έμπνευση αν θες που, σε συνδυασμό με κάποιες στοιχειώδεις ικανότητες/πειραματισμούς/βιώματα/παρέες/συγκυρίες, οδηγεί σε κάποιο αποτέλεσμα, το οποίο μπορεί να μην φτάνει πάντα στο ταβάνι της ποιότητας, αλλά "έχει κάτι να πει", επικοινωνεί κάτι στον δέκτη. Αυτό ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν έχει να κάνει με το είδος, μπορεί με την ίδια λαχτάρα να θέλουν να (ξανα)παίξουν doom όπως παλιά, με την ίδια λαχτάρα να παίξουν rock ή ηλεκτρονική μουσική για διαφορετικούς λόγους κάθε φορά, αλλά με την ίδια καλλιτεχνική "πείνα" για δημιουργία.

    3) Είναι πασιφανές ότι δεν ακους (extreme) metal και δεν αντέχεις τα brutal φωνητικά, παρόλα αυτά κράζεις. Είναι σα να βγαίνω και να βρίζω έναν συγγραφέα επειδή (εγώ) δεν καταλαβαίνω τι γράφει στο βιβλίο του.

    4) Έχεις ως signature το Reload, οπότε κάθε προσπάθεια σοβαρής συζήτησης, έπρεπε να είχε τελειώσει πριν καν αρχίσει.
    Last edited by Zarou City Rider; 29-07-2017 at 16:12.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Zarou City Rider View Post
    1) Κατηγορείς τον Parasight ότι βιάστηκε να κρίνει μετά από μία μόνο μέρα ακρόασης, ενώ εσύ ο ίδιος στο Rocking.gr, γιατί δεν παίζει να υπάρχουν δυο τόσο εγωκεντρικοί, κακότροποι και κλειστόμυαλοι χρήστες που να χρησιμοποιούν ακριβώς το ίδιο λεξιλόγιο, έβγαλες συμπέρασμα μετά από μία μόνο ακρόαση:

    Spoiler
    Μετα απο μια πολυ σοβαρη ακροαση (σε δυο sessions, δεν ακουγεται αυτο το σκουπιδι ολοκληρο):

    1. Fearless Sky = 8μιση πεταμενα λεπτα απο τη ζωη μου, κριμα για τις ριφφαρες
    2. Gods Of Ancient = σκουπιδι, δεν αξιζει καν δευτερη ακροαση
    3. From The Gallows = ακριβως οτι ισχυει και για το αποπανω
    4. The Longest Winter = κομματαρα, σχεδον σαν σωστο tribute σε Type Of Negative
    5. Medusa = μαλλον το καλυτερο κομματι του δισκου μαζι με το προηγουμενο, instant classic
    6. No Passage For The Dead = τι απιστευτη μαλακια ηταν αυτη? Υποψηφιο για χειροτερο τραγουδι τους
    7. Blood And Chaos = ωραια μουσικη, κριμα που ο Χολμς συμπεριφερεται σαν 17 χρονων
    8. Until The Grave = τι "until", εχετε πεθανει σαν μπαντα και δεν το ξερετε, αισχρο "τραγουδι"


    2) Βασικά ναι, υπάρχει ΕΝΑ αυθεντικό συναίσθημα ανεξάρτητα από το είδος μουσικής, ή και το είδος της τέχνης με την οποία επιλέγει ο καθένας να εκφραστεί. Είναι η "φωτιά" αυτή που καίει μέσα έναν καλλιτέχνη, η ανεξήγητη τάση, η έμπνευση αν θες που, σε συνδυασμό με κάποιες στοιχειώδεις ικανότητες/πειραματισμούς/βιώματα/παρέες/συγκυρίες, οδηγεί σε κάποιο αποτέλεσμα, το οποίο μπορεί να μην φτάνει πάντα στο ταβάνι της ποιότητας, αλλά "έχει κάτι να πει", επικοινωνεί κάτι στον δέκτη. Αυτό ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν έχει να κάνει με το είδος, μπορεί να την ίδια λαχτάρα να θέλουν να (ξανα)παίξουν doom, όπως παλιά, με την ίδια λαχτάρα να παίξουν rock ή ηλεκτρονική μουσική για διαφορετικούς λόγους κάθε φορά, αλλά με την ίδια καλλιτεχνική "πείνα" για δημιουργία.

    3) Είναι πασιφανές ότι δεν ακους (extreme) metal και δεν αντέχεις τα brutal φωνητικά, παρόλα αυτά κράζεις. Είναι σα να βγαίνω και να βρίζω έναν συγγραφέα επειδή (εγώ) δεν καταλαβαίνω τι γράφει στο βιβλίο του.

    4) Έχεις ως signature το Reload, οπότε κάθε προσπάθεια σοβαρής συζήτησης, έπρεπε να είχε τελειώσει πριν καν αρχίσει.
    Ήθελα να απαντήσω κ εδώ κ στο ρόκινγκ, στον φίξερ, πάνω από πεντε φορές αλλά στο τελος έσβηνα αυτά που εγραφα γιατί δεν αξίζει να ασχολείται κανείς... . Ωραία τα έγραψες, ετοιμασου βεβαια να δεχθείς την εμετική απάντηση.

  12. #12
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    το ε.ρ που αγαπησαμε <3
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #13
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Zarou City Rider View Post
    "ποστ για το δισκο των PL, χωρις να αναφερθει ουτε μια λεπτομερεια για το δισκο καθεαυτο, αλλα μονο για το πως κρινουν οι αλλοι εναν δισκο"
    1. Μου απαντας ΕΔΩ, για το λεξιλογιο μου καπου ΑΛΛΟΥ. Οκ. Και ποιο λεξιλογιο ε. Επειδη "προσεβαλα" καποια τραγουδια μιας μπαντας.
    2. Αυτο που περιγραφεις ειναι 100% υποκειμενικο. Εκτος αν εσυ βλέπεις τη φωτια στην ψυχη του Holmes οταν τραγουδαει σαν εφηβος που δε μπορει να βγαλει καθαρη φωνη.
    3. Ναι, πολυπλοκο συγγραφικο εργο τα μπρουταλ φωνητικα, τα οποια χρειαζονται χρονια αναλυσης. Το ακουσαμε κι αυτο.
    4. Αυτο ειναι το καλυτερο σου επιχειρημα φυσικα, σχεδον συγκινητικο "Ακους αυτο, αρα δε μπορεις να μιλας για αυτο". Ευχαριστω Αδολφε! Πετυχες ενα πραγμα βεβαια, δεν ξεκινησε κανενας διαλογος, αφου δεν εχεις γραψει τιποτα για το δισκο ακομα.

    Quote Originally Posted by nikosPL
    Ήθελα να απαντήσω κ εδώ κ στο ρόκινγκ, στον φίξερ, πάνω από πεντε φορές αλλά στο τελος έσβηνα αυτά που εγραφα γιατί δεν αξίζει να ασχολείται κανείς... . Ωραία τα έγραψες, ετοιμασου βεβαια να δεχθείς την εμετική απάντηση.
    Εμετικη απαντηση επειδη δεν ειμαι fanboy των PL, ωστε να εκθειαζω οτι κανουν? Εμετικη απαντηση επειδη τυχαινει να βρισκω το νεο τους δισκο για τα σκουπιδια?
    Για συνελθε λιγακι, αμα θελεις να μιλησεις για το δισκο απλα καντο, και ασε τις προσβολες.

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    ειχα κανει ποστ εδω, το διεγραψα (οχι γιατι ειμαι δειλος, αλλα γιατι ο τυπος δεν παιρνει απο κουβεντα...) Συνεχιστε, το αλμπουμ μαλλον δε θα μ αρεσει αλλα θα επανελθουμε, γιατι μονο μια τ ακουσα.
    Αλλος ενας μπατσος στο χορο. Ναι, για πες μας λιγο ρε συ τι να γραψουμε και απο τι κουβεντες να παρουμε. Και ακομα καλυτερα, εξηγησε μου γιατι θελεις να μου "διορθωσεις" τη συμπεριφορα, σε ενα θρεντ στο οποιο ο αλλος με βριζει (πανω απο μια φορα) και μου λεει να παω σε ψυχολογο

  14. #14
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ο δισκος ειναι δυναμη. θελω κιαλλες ακροασεις να κανω, αλλα ειναι μπετο ογκολιθος. σε καποια σημεια λιγο με κουρασαν τα φωνητικα, αλλα γενικα γαμω. θα ξανακουσω, αφου ακουσω το νεο ρειτζ που γαμαει
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #15
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Άκουσα ένα τραγούδι κι αν εξαιρέσεις τα ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΠΟΥΣΤΙΚΑ φωνητικά στο ρεφρέν, επιπέδου Χατζηγιάννη με vocoder, κατά τ'άλλα ήταν οκ, αλλά τίποτα σπουδαίο ή πρωτότυπο. Θα κάτσω να ακούσω όλο το άλμπουμ μόνο επειδή έχει πλάκα το παραπάνω φλέιμ.

    Τι "TYPE OF NEGATIVE"; .
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. paradise lost
    By BURNIN AMBITION in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-07-2017, 14:26
  2. paradise lost
    By ikonoklast in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-2009, 19:11
  3. Paradise Lost 8-9 Dec
    By Stormrider in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 28-12-2007, 04:54
  4. Paradise Lost
    By The_Painless in forum Live Reports
    Replies: 184
    Last Post: 04-07-2004, 17:28
  5. paradise lost fan where are u
    By MosT_HaTeD in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-02-2004, 22:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •