Results 1 to 11 of 11

Thread: Καφετέριες για γράψιμο και διάβασμα

  1. #1
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default Καφετέριες για γράψιμο και διάβασμα

    Είχε ρωτήσει και ο ικονοκλαστ παλια, αλλά δε θυμάμαι θρεντ και αντε να ψάχνεις ποστ.

    Πείτε καφετέριες (κέντρο) που σε ανέχονται για ώρες και η τιμή του καφέ επιτρέπει να πιεις και δυο (ο Χασαν πχ δε μετραει ως πρόταση, γιατί γίνεται τόσος χαμός που δε μπορω να αραξω χωρίς τύψεις)
    Vielen Dank für alles was mal war

  2. #2
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    Στο σέλας (μεθώνης) προχτές είδα αρκετούς τύπους στο πάγκο απέναντι από το μπαρ να δουλεύουν με laptop
    I've got an infinite number of places to go, the problem is where to stay

  3. #3
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Blue Bear πάνω στα Εξάρχεια είδα κόσμο να την αράζει με λαπτοπιές κ.λπ. κ.λπ.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  4. #4
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    στο βενέτη επίσης... καλά, άμα δε θες να κάτσεις σε φούρνο παίζει κάτω από τη δουλειά μου η κιμωλία, υπερείδου 7 ανάμεσα από σύνταγμα και πλάκα.
    Rock or Nothing

  5. #5
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    στο βενέτη επίσης... καλά, άμα δε θες να κάτσεις σε φούρνο παίζει κάτω από τη δουλειά μου η κιμωλία, υπερείδου 7 ανάμεσα από σύνταγμα και πλάκα.
    Δουλεύεις δίπλα στην κιμωλία ρε κώλε; Ωραία η κιμωλία, ιδανική.

    Επίσης locomotiva στα εξάρχεια Μπόταση και Σολωμού, καλύτερα στον πάνω όροφο.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  6. #6
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Εγώ πάντως συνεχίζω να βλέπω καφετιέρες για διάβασμα..
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  7. #7
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ορίστε, τώρα βλέπω κ εγώ καφετιέρες...
    Rock or Nothing

  8. #8
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Ο πάνω όροφος της Taf (χαμηλά Εμμανουήλ Μπενάκη) μου φαίνεται οκ για αυτό που ψάχνεις. Συν ότι κάνει εκπληκτικό καφέ. Πολλοί διαβαστεροί κυκλοφορούν και στο White Rabbit (Σολωμού λίγο πιο πάνω από το ΑΝ).
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  9. #9
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    σας ευχαριστω
    Vielen Dank für alles was mal war

  10. #10
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Και φυσικά δια νόμου και ροπάλου δεν επιτρέπεται μέσα το κάπνισμα ε? Άντε Γερμανία γίναμε.
    Spoiler
    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Καλά, κοροϊδευόμαστε τώρα, στην τελική είναι υποκειμενικό πρόβλημα υγείας για ένα άτομο, ο καπνός αντικειμενικά επιβαρύνει την υγεία όλων.
    απ' τις μεγαλύτερες μαλακίες που υπάρχουν στην κοινή κουλτούρα το συγκεκριμένο. για μενα υγεία μπορεί να είναι πρωτίστως η ψυχική (υπήρξαν - πχ ινδιανοι - και υπάρχουν - πχ τσιγγανοι- πολλές ιστορίες φυλών που είχαν τέτοιες προτιμησεις). Μπορει για μενα το σωστο να ειναι η άνετη ζωή 30 χρονων (δεν μιλαω καν για το συνετο καπνισμα, παιρνω την ακραια περιπτωση) και οχι το να ζησω νευρωτικος 500 χρονια. η απαγορευση σου πλήττει την ψυχική μου υγεία και δεν το λέω απ' την φαντασία μου, έζησα κοντα 3 μηνες στην γερμανια που υπαρχει αυτη η απαγορευση και μου προκαλουσε τεραστιο προβλημα το να μην έχω έναν γαμημένο κλειστό χώρο να κάτσω να απολαύσω εναν καφέ/ποτό και το τσιγάρο μου. Ή ας πούμε, με βολεύει πάρα πολύ να διαβάζω σε ήσυχες καφετέριες, περισσότερο απ' ότι στο σπίτι μου. Τι θα κάνω για αυτό; Θα μου αλλάξεις εσύ ή το κάθε_πυροβολημένο_τσουτσέκι_εσύ καθολικά την ζωή μου; Α γαμησου κι εσυ κι η γιόγκα σου να πουμε.
    Last edited by paddy honey; 07-06-2017 at 11:21.

  11. #11
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by paddy honey View Post
    Και φυσικά δια νόμου και ροπάλου δεν επιτρέπεται μέσα το κάπνισμα ε? Άντε Γερμανία γίναμε.
    Spoiler
    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Καλά, κοροϊδευόμαστε τώρα, στην τελική είναι υποκειμενικό πρόβλημα υγείας για ένα άτομο, ο καπνός αντικειμενικά επιβαρύνει την υγεία όλων.
    απ' τις μεγαλύτερες μαλακίες που υπάρχουν στην κοινή κουλτούρα το συγκεκριμένο. για μενα υγεία μπορεί να είναι πρωτίστως η ψυχική (υπήρξαν - πχ ινδιανοι - και υπάρχουν - πχ τσιγγανοι- πολλές ιστορίες φυλών που είχαν τέτοιες προτιμησεις). Μπορει για μενα το σωστο να ειναι η άνετη ζωή 30 χρονων (δεν μιλαω καν για το συνετο καπνισμα, παιρνω την ακραια περιπτωση) και οχι το να ζησω νευρωτικος 500 χρονια. η απαγορευση σου πλήττει την ψυχική μου υγεία και δεν το λέω απ' την φαντασία μου, έζησα κοντα 3 μηνες στην γερμανια που υπαρχει αυτη η απαγορευση και μου προκαλουσε τεραστιο προβλημα το να μην έχω έναν γαμημένο κλειστό χώρο να κάτσω να απολαύσω εναν καφέ/ποτό και το τσιγάρο μου. Ή ας πούμε, με βολεύει πάρα πολύ να διαβάζω σε ήσυχες καφετέριες, περισσότερο απ' ότι στο σπίτι μου. Τι θα κάνω για αυτό; Θα μου αλλάξεις εσύ ή το κάθε_πυροβολημένο_τσουτσέκι_εσύ καθολικά την ζωή μου; Α γαμησου κι εσυ κι η γιόγκα σου να πουμε.
    Indeed. Μεγάλο πρόβλημα αυτό και εδώ. Υπάρχουν βέβαια μερικά μπαράκια χωμένα ξέρω γώ, που μετά απο μία συγκεκριμένη ώρα κάνουν lock in και δεν μπορεί κανείς να μπεί και να σε ενοχλήσει, και επιτρέπουν το τσιγάρο γιατί στην ουσία είναι πλέον ιδιωτικός χώρος και όχι pub-lick. Αλλά είμαι εκτός τόπικ.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

Similar Threads

  1. διαβασμα σε τουτου
    By Blanket in forum Literature
    Replies: 44
    Last Post: 10-09-2009, 22:11
  2. Διάβασμα
    By enitharmon in forum General Discussion
    Replies: 24
    Last Post: 27-02-2004, 14:51

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •