Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Ελεγκτες!!1!

  1. #16
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εγώ πάντως, επειδής το περίπτερο είναι δίπλα σε κομβική στάση, εξυπηρετώ τουλάχιστον 3 ελεγκτές και 4 οδηγούς του ΟΑΣΘ ημερησίως.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  2. #17
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by planet View Post
    μετρο. συνταγμα και νεο κοσμο εχει πολυ συχνα. προχθες ακροπολη και μεταξουργειο. εν τω μεταξυ αυτες τις μερες ξεκιναω κι εγω διαδρομη κεντρο-βουλα, αλλα λεω να χρησιμοποιω τραμ. εκει τι γινεται με ελεγκτες? το α2 ποση ωρα κανει πανω-κατω απο κεντρο?

    (anti)
    για τι ώρες λες? (και τι θα κάνεις στην Βούλα αν επιτρέπεται ? )
    μη τυχον και παρεις τραμ.. κανεις φουλ περισσοτερη ωρα απο λεωφορειο, δεν εχω δει ποτε στην ζωη μου ελεγκτη στο τραμ απο το 2004 και μετα.. αλλα δεν το παιρνω και συχνα.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #18
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    μη τυχον και παρεις τραμ.. κανεις φουλ περισσοτερη ωρα απο λεωφορειο, δεν εχω δει ποτε στην ζωη μου ελεγκτη στο τραμ απο το 2004 και μετα..
    Μάλλον κατεβαίνουν στην 1η στάση και παίρνουν το λεωφορείο.
    Life begins at 45°.

  4. #19
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    προσωπικα εχω να παρω εισητηριο δε θυμαμαι ποσα χρονια , πανω απο 5 6 και τα χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα. μετα τις 7 το απογευμα δεν εχει ψυχη , εχω πετυχει 2 φορες στη ζωη μου ελεγκτη και τις 2 ηταν μεσημερι γυρω στις 12-13:00 , μιλαω για μετρο-ηλεκτρικο

  5. #20
    Junior Member planet's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    7

    Default

    σήμερα γύρω στις 11:30 σε τουλάχιστον δυο τραμ από βούλα προς Σύνταγμα είχε ελεγκτές. Χαμός ρε.

    Freak, μια χαρά με βολεύει το λεωφορειο. Θενκς.
    Last edited by planet; 02-06-2017 at 19:18.

  6. #21

    Default

    Εμείς που έχουμε ιδιωτικές αστικές συγκοινωνίες, μια χαρά μπαίνουν ελεγκτές. Βέβαια, εξαρτάται πολύ το δρομολόγιο, αλλά και την ώρα. Και επειδή ακριβώς ο ΟΑΣΘ είναι και μονοπώλιο και ιδιωτικός, οι ελεγκτές στη συντριπτική τους πλειοψηφία είναι μεγάλα αρχίδια.
    Εισιτήριο συστηματικά έχω να κόψω γύρω στα 5 χρόνια, είχα ένα-δύο πρόστιμα, για τα οποία με τρέχαν και δικαστήρια, αλλά μάλλον ήμουν από τους τελευταίους τυχερούς που τα ποσά δεν περνούσαν αυτόματα εφορία. Έκτοτε, ξέρω από γνωστούς πως μια χαρά έρχονται :/
    Αν ποτέ σε κάνουν τσακωτό, τουλάχιστον εδώ πάνω, ακόμα και η κάρτα ανεργίας επίσημα δεν έχει καμία ισχύ (βέβαια, κάθε 22 του μήνα το δίκτυο ανέργων πραγματοποιεί παρεμβάσεις για σβήσιμο των προστίμων των ανέργων). Καμιά φωνή, λίγο τσαμπουκά, όλο και κάποιος άλλος επιβάτης θα πάρει το μέρος σου, και κατά 80% η ιστορία λήγει αναίμακτα.

    Α, και όταν κατεβαίνω Αθήνα, εννοείται πως δε δίνω λεφτά σε αθηναϊκές τσέπες..
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  7. #22
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Έφτασα Πέμπτη βράδυ Βενιζέλο, εισιτήριο μετ'επιστροφής σε 48ωρο στην εκπληκτική τιμή των μόλις 18 ευρώ. Ξέχασα να το επικυρώσω - ή καλύτερα υπέθεσα λανθασμένα πως θα έγραφε ημερομηνία/ώρα και δε χρειαζόταν επικύρωση. Διαπίστωσα την μαλακία μου και λέω ε θα το χτυπήσω μετά. Φτάνω στον προορισμό μου, πάω σπίτι, αφήνω τσάντα, και βγαίνω με φίλη έξω. Της λέω να χτυπήσω το εισιτήριο και μου λέει 'Ζήσε επικίνδυνα, ούτε εγώ θα χτυπήσω'. Φτάνουμε Σύνταγμα κατά τις 11 παρά το βράδυ και τσουπ ελεγκτές.

    Δίνω το εισιτήριο, που τονίζω δεν είχε χτυπηθεί, το κοιτάνε, μου λένε οκ και το δίνουν πίσω. Η φίλη ψάχνει σα να μη τρέχει τίποτα την τσάντα της, κάπου εδώ είναι, επαναλαμβάνει και ανα διαστήματα βγάζει παλιότερα εισιτήρια. Η ελεγκτής λέει πως της δίνει μια τελευταία ευκαιρία και ανοίγει μπλοκάκι. Η φίλη λέει γράψε με, τι να σου πω, το έχω αλλά βλέπεις τι γίνεται στη τσάντα. Και ενώ συνεχίζει να ψάχνει, και τα στοιχεία συμπληρώνονται στην κλήση, ανακαλύπτει ένα εισιτήριο ίδιας ημερομηνίας από νωρίς το πρωί. Αυτό είναι λέει στην ελεγκτή; Το παίρνει, το κοιτάει, βλέπει φυσικά την λάθος ώρα, αυτό είναι της λέει και τραβάει ένα χ στην κλήση.

    Την επόμενη μέρα πάω στον σταθμό να ρωτήσω αν πρέπει να χτυπήσω το μετ'επιστροφής που είχα εγώ και το προσωπικό σοκάρεται όταν τους λέω πως με σταμάτησαν και με αφήσαν χωρίς πρόστιμο....
    Last edited by Art In Haste; 04-06-2017 at 16:25.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  8. #23

    Default

    και μιας που αναφερθηκε ποσο αρχιδια ειναι οι ελεγκτες στον οασθ
    https://www.kar.org.gr/2017/06/03/i-...nia-tou-oasth/

    και μικρη σημειωση : για ενα 9ημερο πιο πριν δε κυκλοφορουσε ουτε δειγμα λεωφορειου στην πολη

  9. #24
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    lady_of_winter, αν επιτρέπεται, τί γραμμή χρησιμοποιείς συνήθως και πόσο συχνά έχεις πετύχει ελεγκτή σε αυτή;

  10. #25

    Default

    ε συνηθως παιρνω καποια απο 2,10,31,45,56 κ 78Ν
    υπολογισε καθε μερα γυρω στα 4 λεωφ

    νομιζω περισσοτερο συχνα εχω πετυχει ελεγκτες σε 10 κ 31(σχεδον μια φορα την εβδομαδα), στο 56 κανα δυο φορες εχω πετυχει στον σταθμο πριν ξεκινησει
    78ν παλια πετυχαινα τωρα τελευταια μπα, στο 45 ο οδηγος ζηταει εισητηριο μολις ανεβεις και στο 2 δε εχω πετυχει ποτε ελεγκτη(ισως γιατι τα πρωινα που το παιρνω δε χωρανε να ανεβουν)

    και επισης συνηθως ανεβαινουν ή κοντα στην αφετερια ή κοντα στο τερμα, ποτε δε εχω δει ελεγκτη στο κομματι μεταξυ ιπποκρατειου κ αριστοτελους
    Last edited by lady_of_winter; 04-06-2017 at 16:30.

  11. #26
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Υποθέτω λοιπόν ότι μένεις ανατολικά. Θες καμιά μέρα να πάμε για μπυρίτσα προς τα εκεί; Ξέρω κάποια πολύ ωραία μέρη.

  12. #27

    Default

    πες μου τι καλα μερη εχει εκει, και το σκεφτομαι

  13. #28
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Εκλαψα με νοσταλγικο thrash attack απο τα παλια

  14. #29
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Μην τον ακούς Λέδι_οφ_Γουίντερ, σε όλες μας τα ίδια λέει. Κι εμένα για μπύρες με έψηνε, και τελικά εγώ τις πλήρωσα.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  15. #30

    Default

    χαχαχα εγω απλως ειμαι περιεργη ποια ειναι τα καλα μερη ανατολικα

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •