Results 1 to 15 of 81

Thread: Leprous - Malina (2017)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default Leprous - Malina (2017)



    25 αυγουστου
    Last edited by Krux; 18-05-2017 at 19:36.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #2
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    wx.pali?
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #3
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Έπονται τα «Βαμβακερά»;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  4. #4
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Εκτός από το εξαιρετικό ρεφραίν, το κομμάτι είναι αρκετά αδύναμο. Σε ορισμένες στιγμές τα riffs μοιάζουν να είναι αρκετά ασύνδετα μεταξύ τους και οι αλλαγές γίνονται μόνο και μόνο για να μπει και πάλι το ρεφραίν. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου βγάζει. Επίσης, ο Baard είναι θεός εντάξει, αλλά θα προτιμούσα να έπαιζε κάποιον πιο σταθερό ρυθμό στα κουπλέ και όχι συνεχώς "ανάποδα" με τα hi-hat γιατί στερεί από το κομμάτι τη "ραχοκοκαλιά" που θα έπρεπε να προσφέρουν τα τύμπανα.

    ΥΓ1. Πότε έφυγε ο ψηλός και πήραν τον Ognedal από τη σόλο μπάντα του Ihsahn στην κιθάρα;
    ΥΓ2. Ο drummer των Leprous μόνος του γλεντάει όλες τις αραχνιασμένες heavy metal κυκλοφορίες της χρονιάς φίλε Ρα. :Ρ
    Last edited by Zarou City Rider; 19-06-2017 at 00:18.

  5. #5
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    You’ll find me here
    When I’m gone
    Where I made
    My surrender

    μόνο leprous
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #6
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Επί τη ευκαιρία, ένας πολύ καλός φίλος διασκεύασε το κομμάτι. Αν θέλετε, τσεκ:
    https://www.youtube.com/watch?v=KXzaxVrJfRg

  7. #7
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Δεν ξερω τι σου εχει συμβει γενικα στην ζωη σου και δεν με ενδιαφερει να μαθω αλλα εχεις ξεφυγει εντελως. Θα προτιμουσα να μου μιλουσες μονο αν εχεις κατι ουσιαστικο να πεις για τον δισκο αλλιως κρατα το κατινοχιουμορ σου για την παρτη σου.

  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δεν ξερω τι προκαλεσε την αποπανω εκρηξη σου, εγω απαντησα σοβαρα για το δισκο σε ολο μου το ποστ. Το μεσαιο ποστ ειναι δικο σου review? Νομιζα πως το εχεις κανει copy/paste απο καπου αλλου, γιατι αλλωστε αναφερεις στα ποστς σου και το Stuck και το ποσο ομορφα κανει την μεταβαση στο επομενο κομματι, ενω η εκδοση που εχει ληκαρει δυστυχως το συγκεκριμενο τραγουδι το εχει κομμενο στο τελος.

    Μια χαρα ειναι η ζωη μου μανιτσα μου, δεν ξερω γιατι πρεπει να εχει συμβει κατι στη ζωη μου σωνει και καλα Εσυ ειπες οτι εχω περιοδο, ενω εγω δεν ειπα κατι για σενα, δεν ξερω γιατι κατηγορεις εμενα για κατινοχιουμορ οταν εισαι ο μονος που το εκανε, και μαλιστα το προσπερασα, γιατι αποφασισα να μιλησω σοβαρα μαζι σου. Ειναι επικινδυνο το σκοταδι, να το προσεχεις. Τεσπα, ηρεμησε, δεν ξερω γιατι τοσα νευρα. Μαλλον η φωτο του James ειναι που εκνευριζει τον κοσμο. Πες για το δισκο, τον εχεις βρει ολοκληρο τελικα και ειναι δικο σου το review?

  9. #9
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Και στο δικο μου φαηλ αποτομα κοβει και δεν ξερω αν θα ειναι και το οριτζιναλ ετσι αλλα οπως και να εχει το transition απο συνθι και τσελος σε συνθι ειτε με αποτομο κοψιμο ειτε με fade out εμενα το ιδιο μου κανει

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Και στο δικο μου φαηλ αποτομα κοβει και δεν ξερω αν θα ειναι και το οριτζιναλ ετσι αλλα οπως και να εχει το transition απο συνθι και τσελος σε συνθι ειτε με αποτομο κοψιμο ειτε με fade out εμενα το ιδιο μου κανει
    Ολα καλα, απλα με μπερδεψες με αυτο:

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    2. Stuck ~ ενα πραγματικά πανέμορφο κομμάτι το οποίο αποκτάει απίστευτο context μέσα στο δίσκο. δεν υπάρχει κάτι που να μην μου αρέσει εδώ. κόλλημα τεράστιο το ρεφραίν το οποίο το σιγοτραγουδάς όλη την ημέρα. το synth τελείωμα δε με τα τσέλο και το transition στο επόμενο κομμάτι είναι απλά έπος
    Γιατι το κομματι που εχει ληκαρει ειναι 5:06 σε διαρκεια (λειπει δηλαδη το εναμιση τελευταιο λεπτο) ενω στο δισκο ειναι 6:48 συμφωνα με το επισημο tracklist. Αρα απορησα, λεω, καλα πως το ακουσε αυτος ολοκληρο. Και γιατι δεν το ακουμε κι εμεις?

    Γενικα παντως καλα τα λες, το Stuck ειναι απλα υπεροχο τραγουδι. Απλα δεν υπαρχει κανενα transition στο επομενο τραγουδι δυστυχως. Αμα βρεις κανα καλο leak πες ομως.

    Το review ειναι δικο σου τελικα ή οχι?

  11. #11
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Το διαρκειας 5:06 εχω και εγω οποτε ναι καλο ειναι να ακουσουμε πως κλεινει το φουλ βερσιον.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 02-05-2017, 14:43
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-04-2017, 10:03
  3. Leprous - The Congregation [2015]
    By FIXXXER in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 03-03-2017, 21:42
  4. Replies: 30
    Last Post: 25-09-2015, 00:01
  5. Leprous - Coal [2013]
    By Krux in forum Albums
    Replies: 7
    Last Post: 26-02-2014, 00:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •