Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81

Thread: Leprous - Malina (2017)

  1. #46
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    triple post γιατί τώρα το θυμήθηκα.

    υπάρχουν άπειρα καλύτερα prog rock για να ακούσετε από τους Caligula.

    ψαχτείτε με Agent Fresco και συγκεκριμένα το Destrier

    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #47
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το μεσαιο απο τα 3 ποστς που το βρηκες ρε συ το review? Δεν το βρισκω πουθενα, ουτε στα ελληνικα ουτε στα αγγλικα με μεταφραση.
    Το καλυτερο review που εχω διαβασει ειναι αυτο παντως: http://canthisevenbecalledmusic.com/leprous-malina/

  3. #48
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Δεν ξερω τι σου εχει συμβει γενικα στην ζωη σου και δεν με ενδιαφερει να μαθω αλλα εχεις ξεφυγει εντελως. Θα προτιμουσα να μου μιλουσες μονο αν εχεις κατι ουσιαστικο να πεις για τον δισκο αλλιως κρατα το κατινοχιουμορ σου για την παρτη σου.

  4. #49
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δεν ξερω τι προκαλεσε την αποπανω εκρηξη σου, εγω απαντησα σοβαρα για το δισκο σε ολο μου το ποστ. Το μεσαιο ποστ ειναι δικο σου review? Νομιζα πως το εχεις κανει copy/paste απο καπου αλλου, γιατι αλλωστε αναφερεις στα ποστς σου και το Stuck και το ποσο ομορφα κανει την μεταβαση στο επομενο κομματι, ενω η εκδοση που εχει ληκαρει δυστυχως το συγκεκριμενο τραγουδι το εχει κομμενο στο τελος.

    Μια χαρα ειναι η ζωη μου μανιτσα μου, δεν ξερω γιατι πρεπει να εχει συμβει κατι στη ζωη μου σωνει και καλα Εσυ ειπες οτι εχω περιοδο, ενω εγω δεν ειπα κατι για σενα, δεν ξερω γιατι κατηγορεις εμενα για κατινοχιουμορ οταν εισαι ο μονος που το εκανε, και μαλιστα το προσπερασα, γιατι αποφασισα να μιλησω σοβαρα μαζι σου. Ειναι επικινδυνο το σκοταδι, να το προσεχεις. Τεσπα, ηρεμησε, δεν ξερω γιατι τοσα νευρα. Μαλλον η φωτο του James ειναι που εκνευριζει τον κοσμο. Πες για το δισκο, τον εχεις βρει ολοκληρο τελικα και ειναι δικο σου το review?

  5. #50
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Και στο δικο μου φαηλ αποτομα κοβει και δεν ξερω αν θα ειναι και το οριτζιναλ ετσι αλλα οπως και να εχει το transition απο συνθι και τσελος σε συνθι ειτε με αποτομο κοψιμο ειτε με fade out εμενα το ιδιο μου κανει

  6. #51
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Και στο δικο μου φαηλ αποτομα κοβει και δεν ξερω αν θα ειναι και το οριτζιναλ ετσι αλλα οπως και να εχει το transition απο συνθι και τσελος σε συνθι ειτε με αποτομο κοψιμο ειτε με fade out εμενα το ιδιο μου κανει
    Ολα καλα, απλα με μπερδεψες με αυτο:

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    2. Stuck ~ ενα πραγματικά πανέμορφο κομμάτι το οποίο αποκτάει απίστευτο context μέσα στο δίσκο. δεν υπάρχει κάτι που να μην μου αρέσει εδώ. κόλλημα τεράστιο το ρεφραίν το οποίο το σιγοτραγουδάς όλη την ημέρα. το synth τελείωμα δε με τα τσέλο και το transition στο επόμενο κομμάτι είναι απλά έπος
    Γιατι το κομματι που εχει ληκαρει ειναι 5:06 σε διαρκεια (λειπει δηλαδη το εναμιση τελευταιο λεπτο) ενω στο δισκο ειναι 6:48 συμφωνα με το επισημο tracklist. Αρα απορησα, λεω, καλα πως το ακουσε αυτος ολοκληρο. Και γιατι δεν το ακουμε κι εμεις?

    Γενικα παντως καλα τα λες, το Stuck ειναι απλα υπεροχο τραγουδι. Απλα δεν υπαρχει κανενα transition στο επομενο τραγουδι δυστυχως. Αμα βρεις κανα καλο leak πες ομως.

    Το review ειναι δικο σου τελικα ή οχι?

  7. #52
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Το διαρκειας 5:06 εχω και εγω οποτε ναι καλο ειναι να ακουσουμε πως κλεινει το φουλ βερσιον.

  8. #53
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    triple post γιατί τώρα το θυμήθηκα.

    υπάρχουν άπειρα καλύτερα prog rock για να ακούσετε από τους Caligula.

    ψαχτείτε με Agent Fresco και συγκεκριμένα το Destrier

    Τωρα στα αληθεια "υπαρχουν απειρως καλυτερες μπαντες απο αυτή που πρότεινε ο ταδε?".
    Σε φαση, γαμησε μας ρε κρουξακο.
    Που θα κρινεις και το γουστο μου.
    Kill the wise one!

  9. #54
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    μανμου δεν έκρινα, είπα την άποψη μου.

    γενικά το θρεντ έγινε λίγο ποθτάνα οπότε τσους.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  10. #55
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    μανμου δεν έκρινα, είπα την άποψη μου.

    γενικά το θρεντ έγινε λίγο ποθτάνα οπότε τσους.
    Απλα θα μπορούσες να αναφέρεις τους φρέσκους,και όχι σε αντιδιαστολή με τους αλλους.
    Τεσπα, γαμησε το.
    Kill the wise one!

  11. #56
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Παμε παλι στον δισκο. Το Malina εχει 11 στα 11 εκπληκτικα καλα τραγουδια. Επισης, μιας και δεν αναφερθηκε ακομα, ακομα και απο το γαμημενο το rip σε μετρια ποιοτητα mp3, ο ηχος του δισκου ειναι απλα αψογος. Ο ντραμερ παιζει τα κερατα του και ακουγονται ολα πεντακαθαρα, τα πληκτρα εχουν μακραν τον αγαπημενο μου ηχο σε τετοιου ειδους μουσικη, και η κιθαρα τοσο μα τοσο καθαρη και σωστη. Φυσικα οταν εχεις μια φωναρα σαν του Einar, τη βαζεις μπροστα απο ολα αυτα, και απλα κλεβει την παρασταση. Δε μπορω να φανταστω πως θα μπορουσαν να εχουν βγαλει καλυτερο ηχητικο αποτελεσμα οι Leprous, και ελπιζω στο μελλον να χρησιμοποιησουν ακομα περισσοτερο τα εγχορδα, αλλα να βαλουν κι αλλα στοιχεια στη μουσικη τους, γιατι οχι?

  12. #57
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #58
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post




    σα muse με δικαση. Πετάμε και σε σημεία λιγο απο φωνή obituary και γίναμε. Θα ακούσω κάποια στιγμή σοβαρά, αλλα αυτο εδω, λίγα πραγματα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  14. #59
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    Πετάμε και σε σημεία λιγο απο φωνή obituary και γίναμε.
    O Ihsahn είναι ε =Ρ

    Δες κανένα βιντεάκι με το χταπόδι τον ντράμμερ να πορωθείς γιατί με τους δίσκους δε νομίζω ότι έχεις τύχη αν αυτό σου φάνηκε "λίγα πράγματα"

    Κατά τα άλλα, χωρίς καμία πρόθεση να συνεχίσω το προηγούμενο κάτισανφλέημ, το Bloom των Caligula's Horse είναι ό,τι πιο κοντινό έχω ακούσει σε Leprous μετά το Eidos των Kingcrow.

    Το Leprous ακόμα δεν το άκουσα γιατί το θέλω στη σωστή έκδοση, αλλά περιμένω άλλο ένα διαμάντι του προγκ ΜΕΤΑΛ

  15. #60
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ειχε μια μεγαλη δοση τρολαρισματος το ποστ μου. προφανως. ναι ομως τα ηρεμα του με εκνευριζουν σε σημεια. θελω ομως πριν αρχισω να λεω τις μαλακιες μου, να κατσω να ακουσω σωστα με ηρεμια και χρονολογικη σειρα τη δισκογραφια. για τον ντραμερ ναι το ξερω οτι γαμαει. ειχα δει ενα σχετικο βιντεο. θα κατσω να ακουσω με ηρεμια και τοτε θα κραξω σωστα. ή θα αποθεωσω

    εντιτ, εννοειται γκουγκλαρα να δω ποιος ειναι ο Ihsahn. τελικα καταλαβα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 02-05-2017, 14:43
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-04-2017, 10:03
  3. Leprous - The Congregation [2015]
    By FIXXXER in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 03-03-2017, 21:42
  4. Replies: 30
    Last Post: 25-09-2015, 00:01
  5. Leprous - Coal [2013]
    By Krux in forum Albums
    Replies: 7
    Last Post: 26-02-2014, 00:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •