Results 1 to 4 of 4

Thread: Universe217 / Allochiria / Creshna ~ 18/3/2017 @ 8Ball, Θεσσαλονίκη

  1. #1
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default Universe217 / Allochiria / Creshna ~ 18/3/2017 @ 8Ball, Θεσσαλονίκη

    Τους Creshna δυστυχώς δεν μπόρεσα να τους παρακολουθήσω γιατί είχαμε σοβαρή κουβέντα με Ra Pariah και Art In Haste για σουβλάκι στο Λαϊκό, σκάκι και Holy Martyr.

    Οι Allochiria ήταν ο λόγος που ανέβηκα γιατί ήθελα να τους δω επιτέλους μια φορά και άξιζε 100% το όλο τρέξιμο, συ-γκλο-νι-στι-κή εκτέλεση του Lifespotting και το γλυκύτατο/χαριτωμένο/κιουτ και-άλλα-τέτοια-magenta-επίθετα πλάσμα που χαμογελούσε σαν μικρό παιδάκι στο μερτς και ίσα που ακουγόταν στο μικρόφωνο για να χαιρετήσει ντροπαλά το κοινό, να μεταμορφώνεται σε κάθε τραγούδι, είτε με την πλάτη στο κοινό είτε μπροστά να χτυπιέται/να κλαίει/να ΝΙΩΘΕΙ κάθε στίχο. Εμένα αυτές οι ερμηνείες-κατάθεση ψυχής μού αρέσουν πάρα πολύ και κάποια στιγμή θα κάνω και ένα θρεντ με τον Stanne να θρηνεί στο Lethe αλλά οντόπικ και πάλι, τα 60' μου φάνηκαν τόσο λίγα, ήθελα οπωσδήποτε 2 κομμάτια ακόμα τουλάχιστον

    Κρέντιτς και για τη 2η δισκάρα στη σειρά και για το πόσο προσγειωμένοι και κουλ φαίνονται από κοντά, από τα λίγα που μπόρεσα να πω δηλαδή μαζί τους στο μερτς, ανυπομονώ απλά για την επόμενη φορά.

    Τους U217 τους έχω δει περισσότερες φορές από κάθε άλλη ελληνική μπάντα και όποτε προσπαθώ να σκεφτώ ποια ήταν η καλύτερη κολλάω γιατί όλες είναι στα ίδια απλησίαστα επίπεδα, το Σάββατο ας πούμε είδαμε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκτέλεση του Swallow και η Τάνια λέει ήταν άρρωστη με φάρμακα κλπ, τι άλλο να πει κανείς.

    @manosg, σόρυ που για 5'' κόλλησα και κοιτούσα στο μερτς μήπως όντως είχε μπλουζάκι με τριβόλια

  2. #2

    Default

    Θεσσαλονικη με παρεα δυνατη ειναι παντα πολυ ωραια εμπειρια για μενα. Αυτη την φορα, δεν προλαβα να οργανωθω πολυ καλα, γιατι ημασταν στο τρεξιμο απο την προηγουμενη με allochiria αθηνα, και μας πηγε τρενο, ειδα 8ball, σουβλατζιδικο - καποιο bar δεν ξερω ποιο + υπνος. Συγνωμη αν δεν καναμε τα κοινωνικα μας οσο θα επρεπε, και κυριως με κρεσσσσνα δηλαδη που ειχα και καιρο, επιφιλασομαι.... Κατα τα αλλα, και εγω συμφωνω Α. τα καταφεραν θεσπεσια για αλλη μια φορα. Φιλε C. , http://thisheartisapipebomb.blogspot...se-217-ts.html ψεματα δεν λεω, η μπλουζα γνωστη και εως διαβολ/τριβολ... χαρηκα πολυ που μιλησαμε

  3. #3
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, εγώ στη συζήτηση για το Λαϊκόν συμμετείχα, για Holy Martyr κάτι πήρε το αυτί μου, για σκάκι δεν άκουσα τίποτα. Εγώ τους Creshna έβλεπα που για δεύτερη φορά τα σπάσαν!

    Universe, οκ καταπληκτικοί για μια ακόμα φορά. Ίσως να ήθελα λίγο παραπάνω, στα Σέρρας πέρυσι τους χάρηκα πιο πολύ.

    Allochiria, τους είχα δώσει κανά 2 ευκαιρίες βλέποντας τον χαμό εδώ. Δεν με είχαν κερδίσει, ούτε στο λάιβ το κάναν. Δε ξέρω τι χάνω αλλά δε μου κάνουν κλικ.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #4
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    ρε για πείτε τώρα

    ο Ρα πέταξε κανα κουτάκι σε Γιούνηβερς και Αλλοχειρία ή τσαμπα τον στείλαμε?

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 04-03-2017, 22:10
  2. Replies: 6
    Last Post: 03-02-2017, 15:13
  3. Replies: 1
    Last Post: 31-01-2017, 11:02
  4. Replies: 10
    Last Post: 06-01-2015, 02:00
  5. Universe217 / Allochiria / Cosmic Plunge ~ 27/12 @ An Club
    By Drumsick in forum Live & Events Talk
    Replies: 12
    Last Post: 27-12-2014, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •