Αξίζει δικό του topic και κρίμα να τα λέμε στο thread του ντεμπούτου, εφ'όσον έχουμε νέα δισκάρα η οποία για μένα είναι από τώρα η πρώτη σίγουρη είσοδος στα καλύτερα του 2017. Με το "The Sun Is Down..." 6(!) χρόνια πριν έκαναν για μένα το μπαμ, το "Perharps..." με είχε μπερδέψει λίγο και για κάποιο λόγο δεν τρελάθηκα, αλλά τώρα βγάζει νόημα στα αυτιά μου ως απαραίτητο μεταβατικό στάδιο προς το φρέσκο "This Is a Sickness...".

Όπως έγραψα λίγο και στο άλλο topic, δεν έχω βγάλει ακόμη πλήρως άκρη για το πού κινούνται μουσικά ακριβώς πια. Όλα έχουν γίνει πολύ πιο μελωδικά σαφώς ακόμη και σε emo σημεία θα έλεγα (μέχρι και Dredg του αριστουργηματικού "Catch Without Arms" μου φέρνουν στο μυαλό αρκετά συχνά), αλλά το να πεις ότι έχουν ξεφύγει εντελώς από το punk (όπως αναφέρθηκε) θα ήταν υπερβολικό, από τη στιγμή που υπάρχουν κομμάτια όπως πχ το "1866 (Porch and Portal)". Εδώ κατηγοριοποιούμε ως "μελωδικό punk" άλλα και άλλα πολύ πιο pop πράγματα

Τεσπα, όλα αυτά λίγη σημασία έχουν στο φινάλε αφού εχω μπροστά μου έναν δίσκο που δε σταματάω να ακούω από τότε που ο φίλτατος χρήστης μου έκανε πάσα το λινκ. Ρίχτε αυτιά και μόνοι σας καθώς υπάρχει όλο στο bandcamp: https://crusades666.bandcamp.com/alb...kness-will-end