Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Λίστες 2016

  1. #16
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Μέτρια χρονιά φέτος, αν και στο τέλος πήρε τα πάνω της. Έχουμε και λέμε:

    Top 5:

    Throane - Derrière-nous, la lumière: Χαοτικό, βασανιστικό, σκοτεινό, θρηνητικό. Δεν έχει ούτε «γυαλισμένη» παραγωγή, ούτε τέλεια παιγμένα όργανα, σε ρίχνει όμως στο σκοτάδι και σε ξεσκίζει. Full review: http://www.avantgarde-metal.com/cont...ws2.php?id=861


    Borknagar - Winter Thrice: Τρομερή επιστροφή από τους αγαπητούς Νορβηγούς με «all-star line-up» στα φωνητικά (Vintersong, Vortex, Lars A. Nedland και Garm) και με τον Baard Kolstad στα τύμπανα να δίνει νέο αέρα στη μπάντα με το έξυπνο και δυνατό παίξιμό του. Άκρως προσεγμένες συνθέσεις που διατηρούν το ενδιαφέρον του ακροατή καθ' όλη τη διάρκεια του δίσκου και εξαιρετική παραγωγή από τον λατρεμένο Jens Bogren. Τα καθαρά φωνητικά και οι μελωδίες που εμπλουτίζουν τη μουσική των Borknagar είναι καλοδουλεμένα και ταιριάζουν απόλυτα με την αισθητική της μπάντας, σε αντίθεση με τους ομότεχνους και συντοπίτες τους Enslaved, στους οποίους η χρήση των (εμβόλιμων) καθαρών φωνητικών μοιάζει με «ξένο σώμα» στη μουσική τους.


    Spektr - The Art to Disappear: Στο εν λόγω album οι Spektr συνεχίζουν τη sci-fi/industrial black metal μανιέρα του Cypher εξακολουθώντας όμως να προσφέρουν riff-άρες και ζοφερή ατμόσφαιρα. Θεωρώ πολύ ενδιαφέρον το γεγονός ότι δεν υπάρχουν φωνητικά στη μουσική της μπάντας (πέρα από κάποια samples που χρησιμοποιούνται περιοδικά), στοιχείο που συμβάλλει στο να μοιάζει το album αυτό με soundtrack από ταινία επιστημονικής φαντασίας ή τρόμου.


    Terra Tenebrosa - The Reverses: Δεν το βρήκα τόσο καλό όσο το πρώτο, δυστυχώς λείπει ένα κομμάτι σαν το “Through the Eyes of the Maninkari” να σε ρίξει μέσα στην άβυσσο. Παρόλα αυτά είναι ένα αρκετά ευκολομνημόνευτο και δυναμικό, για τα δεδομένα των Terra Tenebrosa album, με πολλές καλές στιγμές.


    Deathspell Omega - The Synarchy of Molten Bones: Αν και με απωθούν όλο και περισσότερο οι αισχρές (κοινωνικο)πολιτικές ιδεολογίες που φέρουν τα μέλη της μπάντας, θα θεωρούνταν παράλειψη αν δεν ανέφερα τον δίσκο στα καλύτερα albums της χρονιάς, μια και οι DsO παραμένουν στην κορυφή του είδους τους. Στο The Synarchy of Molten Bones η μπάντα συμπυκνώνει στοιχεία από Fas-Ite, Paracletus και Drought και παρουσιάζει έναν δίσκο, ο οποίος σε κρατά σε εγρήγορση, δείχνοντας σε όλες τις «μπάντες-κλώνους» τους (και όχι μόνο) το πώς γράφεται το σωστό avant-garde black metal. Άκρως πειραματικοί, πάντα ποιοτικοί.

    Honorable mentions:

    Voivod - Post Society
    Urfaust - Empty Space Meditation
    Blut aus Nord/Aevangelist - Codex Obscura Nomina
    Virus - Memento Collider
    Ulcerate - Shrines of Paralysis

    Best live albums:
    Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas Alive
    Leprous - Live at Rockefeller Music Hall

    Απογοητεύσεις:
    Bolzer - Hero
    Rotting Christ - Rituals

    Δεν έχω ακούσει σε βάθος το Antaeus και μερικά άλλα που βγήκαν πολύ πρόσφατα.
    Last edited by Zarou City Rider; 15-12-2016 at 17:23.

  2. #17
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    πρώτη χρονιά εδώ και καιρό που άκουσα μπόλικη μουσική, πράγματι μετά το καλοκαίρι η φάση φέτος ήταν wtf. είχα άπειρους δίσκους που έλιωσα αλλά τελικά δε γαμάνε και τόσο (Deftones, Ignite, Korn), αλλά και πολλούς που φαίνονται ωραίοι αλλά δεν κατάφερα/ πρόλαβα/ ήμουν στο mood να τους ξεκοκκαλίσω (Car Bomb [το hype της χρονιάς], Raging Speedhorn, Helmet, Ruined Families, Everytime I Die). Μάλλον ήταν χρονιά του τεχνικού μέταλ/χάρκορ με βάση το τοπ-4 μου αλλά και car bomb - meshuggah - dillinger escape plan, καθώς και των reunion - comebacks, πράγμα που με κάνει να πιστεύω ότι έχω γεράσει και προτιμώ να ακούω παλιές αγαπημένες μπάντες με αρπαχτές παρά να ψαχτώ πραγματικά με καινούρια πράγματα. πάμε λοιπόν στους νικητές:

    Candiria - While They Were Sleeping

    χαλαρά ο πιο όμορφος δίσκος που άκουσα φέτος. οι candiria έπαιξαν mathcore πριν τους πάντες, και όταν έσκασε η relapse και μάζεψε το μαρούλι, αποφάσισαν να το γυρίσουν στο πιο μελωδικό, διώχνωντας και τους περισσότερους οπαδούς τους. καλά να πάθουν, γιατί το πιο τολμηρό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να μάθουν να γράφουν και κομμάτια εκτός από ρυθμούς, βγάζοντας δίσκαρο που μετά το breakdown θα σκάσει τζαζ με χιπχοπ φωνητικά, που στ' αρχίδια μας γενικά, αλλά είχα να ακούσω τέλειο radio-friendly ξύλο από το king for a day, fool for a lifetime. ακούστε το παρακάτω χιτ και πείτε δλδ.



    Norma Jean - Polar Similar

    έβγαλαν τον καλύτερο χριστιανικό δίσκο των 00s, έβγαλαν μετά μερικούς δίσκους των 2-3 τραγουδιών ο καθένας, ξέμειναν από original μέλη και να 'τοι. να πω την αλήθεια, οι norma jean είναι στο μυαλό μου με τους comeback kid γιατί έβγαλαν φοβερούς δίσκους πριν χρόνια, έκτοτε κατεβάζω ό,τι βγάζουν για τα χιτάκια (που γαμάνε) και μετά meh. ε λοιπόν δεν ξέρω τι έπαθαν αυτοί (ή εγώ) αλλά εδώ έχουμε θέμα. μισό mathcore - μισό postmetalιά με κομψό τρόπο, το έχω ακούσει καμιά 100ή φορές τον τελευταίο μήνα. θυμωμένο και φλώρικο ταυτόχρονα.



    Twelve Foot Ninja - Outlier

    οκ, ο συνδυασμός djent-faith no more-korn ακούγεται σκάτα, ναι, και ο πρώτος τους δίσκος παρά το hype μου έμοιαζε περισσότερο με μπλιμπλίκια πάνω από meshuggah παρά με μουσική. ε αυτό εδώ ΓΑΜΑΕΙ. πολυπαιγμένο αλλά βγάζει όρεξη - τα βίντεοκλίπ τους είναι αφιέρωμα στην τρόμπα και τα κομμάτια είναι περισσότερο χαβαλές αλλά και σοβαρά ταυτόχρονα. κι εδώ μου θυμίζουν το king for a day αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο, πάντως πάνε γαμιώντας κι ας είναι αυστραλοί.



    Zao - The Well-Intentioned Virus

    disclaimer: πλέον μοιάζουν με παιδόφιλους. επίσης οι 3 δίσκοι μετά την αποχώρηση του τελευταίου original και ψυχής της μπάντας drummer είναι μούφα στην καλύτερη. όταν έβγαλαν ep με το παρακάτω κομμάτι πέρσι όμως ψάρωσα άσχημα. ok, where blood and fire bring rest και liberate te ex inferis δε βγαίνει πια, αλλά συμβιβάζομαι και με αυτό. και αυτό πιο τεχνικούρα από παλιά (τι σκάτα, δεν άκουγα prog μικρός και μου βγαίνει τώρα, ΠΟΛΥ ωραία παραγωγή και ο dan να κάνει το φίδι- εντάξει δε χρειάζομαι και κάτι άλλο για να το ποστάρω στο τοπ-4, αλήθεια θα έρθει ο πιτσιρικάς εγώ και θα μου σκάσει χριστιανικό mosh στη μάπα.


  3. #18
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Πάτησα πλέη στο Νόρμα Τζην κι ένα δάκρυ κύλησε. Δεν ξέρω αν είναι ότι έχω να ακούσω τέτοια πράματα καμιά οχταετία, αλλά party like it's 2005
    Θα κατέβει.

  4. #19
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Αντιγράφω από ποστ μου στο φβ:

    1. Mohammed Abozekry - Karkade.

    Ο κατά τ'άλλα τζαζίστας-παιδί θαύμα από την Αίγυπτο, παραδίδει έναν σκληροπυρηνικό αραβικό δίσκο.


    2. Craig Taborn, Christian McBride, Tyshawn Sorey - Flaga (Book of Angels Vol 27).

    Από τη γνωστή σειρά του Zorn με τα χιλιάδες μέρη. Πιο ζμουθ και από χειμωνιάτικο καφεδάκι.


    3. Lars Danielsson, Marius Neset, Morten Lund - Sun Blowing

    Ο Νορβηγός πιτσιρικάς Marius Neset (όχι ότι οι άλλοι 2 πάνε πίσω) παίζει όπως πρέπει σε ένα είδος που κάνει κοιλιές με το καλημέρα: ξεσηκωτικά και με βασικό μελωδικό κορμό.
    (δείγμα)

    4. Waed Bouhassoun - La Voix De La Passion

    Δεν έχει πολλά εδώ. Γιατί έτσι.


    5. Tigran Hamasyan, Arve Henriksen, Eivind Aarset, Jan Bang - Atmospheres

    Ο Χαμασιάν, χωρίς τζαζιές αυτή τη φορά αλλά κυρίως με μελωδίες από την πατρίδα του, κάνει βουτιά στο drone του σπουδαίου Arve Henriksen και φτιάχνει την πιο σκαλωτική και πρωτότυπη μουσική για φέτος. Από τις μπάντες που ζηλεύεις.
    Δείγμα δεν.

    6. Sarathy Korwar - Day To Day

    Όπως κάθε μοντερνιά της Ninja Tune, έτσι κι εδώ παίζουν τα κλασικά εθιστικά γκρουβάτα τσιτάτα. Ο Ινδός βάζει όμως τόσα layer στη μουσική του που δε θα ξεφουσκώσει σύντομα.


    7. Dre Hocevar - Collective Effervescence

    Ελεύθερος αυτοσχεδιασμός στις παρυφές του disturbing. Δε ελπίζω τίποτα, δεν φοβούμαι τίποτα, είμαι ΠΑΟΚ.


    8. Pale Horse - Badlands

    Για τους λιγότερο φλώρους οπαδούς των Bohren, ένας ασήκωτος drone εφιάλτης.
    (δείγμα)

    9. Ryan Blotnick - Kush

    Βαριέμαι εντελώς την κιθαριστική τζαζ, αλλά αυτό το παντελώς άγνωστο μου έκατσε καλά. Έχει αέρα Frisell, τρομπετικό coolness και παραγωγάρα.
    Δείγμα δεν.

    10. Aruan Ortiz Trio - Hidden Voices

    Με αφετηρία τη Latin Jazz, συμβαίνει ένας κακός avant-garde χαμός, ατονάλ υστερίες, ένας πάνω-κάτω πανικός.
    Last edited by stam and the witches; 17-12-2016 at 17:14.

  5. #20
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    ιν νο παρτικιουλαρ ορντερ..

    Church Of Misery ‎– And Then There Were None...
    Sarabante ‎– Poisonous Legacy
    Dead On Parole ‎– Μυρωδιά Θανάτου
    Charles Bradley ‎– Changes
    Καταχνιά ‎– ...Στη Σκιά Μιας Λαιμητόμου
    Dead Elephant ‎– Heavy, Huge And Rotten
    The Temple ‎– Forevermourn
    The Skull ‎– The Skull
    Hex AD - The Last Nail in the Coffin Lid
    Ruined Families - Education
    Neglizen: Cakras Beton
    All Them Witches ‎– Lightning At The Door
    Metallica ‎– Hardwired...To Self-Destruct
    Korsikov ‎– Korsikov
    1000MODS ‎– Repeated Exposure To...
    Kikagaku Moyo ‎– House In The Tall Grass
    Agoraphobic Nosebleed - Arc
    Universe217 ‎– Change
    Agusa ‎– Katarsis
    Παροξυσμός ‎– Σἠψη Γενεών
    Goya - The Enemy
    Værbitt - Tid
    Suma - The Order Of Things
    Conan - Revengeance
    Terra Tenebrosa - The Reverses
    Second Grave - Blacken the Sky
    Spiritus Mortis ‎– The Year Is One
    Various ‎– 35 (Prokat 35 Squat)
    The Order Of Israfel - Red Robes
    Zeal And Ardor ‎– Devil Is Fine
    Wretch – Wretch
    Minerva Superduty – Gorod Zero

    ..επίσης..στο αμάξι του Μπουμ χτες έπαιζε Τρου Μουν και πολύ με άρεσε πρέπει να πω..θα το ακούσω με προσοχή <3
    Last edited by Snipah; 18-12-2016 at 18:43.

  6. #21
    Senior Member TrinuxSamonii's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Crete
    Posts
    494

    Default

    1)Disharmony - Vade Retro Satana
    2)Cultes des Ghoules -Coven, or Evil Ways Instead of Love
    3)Ljáin - Endasálmar/Klofnar tungur
    4)The Temple -Forevermourn
    5)Necromantic Worship - The Calling...
    6)Shataan - Weigh of the Wolf
    7)Omega monolith – Fungus
    8 )Naðra - Allir vegir til glötunar
    9)Urfaust - Empty Space Meditation
    10)SKUGGSJÁ - A PIECE FOR MIND & MIRROR
    11)Οδός 55 –s/t
    12)Candelabrum – Necrotelepathy
    13)Deathspell Omega - The Synarchy of Molten Bones
    14)Agatus – The Eternalist
    15)Surtr - Nocturnal Mysticism
    16)Virus - Memento Collider
    17)Затемно - Во прах
    18 )Skáphe - Skáphe²
    19)Skull & Dawn ‎– Zombie Horses
    Last edited by TrinuxSamonii; 20-12-2016 at 04:55.
    Eloi Eloi Lama Sabachthani

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by TrinuxSamonii View Post
    2)Cultes des Ghoules -Coven, or Evil Ways Instead of Love
    fantastiko auto, to tsimpisa kiolas pses

  8. #23
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    έχουμε και λέμε. χωρίς αυστηρή σειρά.


    Warsong - Control

    Punk Rock από Ισπανία. Διαμάντι.

    Spoiler


    40 Watt Sun - Wider Than The Sky

    Εάν το Doom Metal παιζόταν με ακουστικά όργανα. Μόνο συναίσθημα. Εκτός από τους οπαδούς του Patrick Walker, τσεκάρουν και αυτοί του Jason Molina.

    Spoiler


    Virus - Memento Collider

    Τα πολλά λόγια είναι φτώχια, λέει ο θυμόσοφος λαός.

    Spoiler


    Woven Hand - Star Treatment

    Ένας ακόμη δίσκος εγγύηση από τον χριστιανοταλιμπάν της καρδιάς μας.

    Spoiler


    Spectres - Utopia

    Να ακούτε Σπέκτρες. Να ακούτε post-punk.

    Spoiler


    Agoraphobic Nosebleed - Arc

    Οι grindcoreάδες διδάσκουν sludge.

    Spoiler


    Thee Oh Sees - A Weird Exits

    η σωστή ροκ ψυχεδέλεια.

    Spoiler


    True Moon - True Moon

    Έχει αναλυθεί επαρκώς αυτός ο δίσκος. Δύναμη.


    Belgrado - Obraz

    Post-Punk και επιστροφή των Ισπανοπολωνών.

    Spoiler


    Russian Circles - Guidance

    οι Russian Circles έβγαλαν όγκο και μεγάλο δίσκο.

    Spoiler



    λοιπά:

    Kikagaku Moyo - House in the Tall Grass
    Ruby - Ruby
    Mono - Requiem for Hell
    Goat - Requiem
    Spiritus Morits - The Year Is One
    Sheer Mag - III EP
    David Bowie - Blackstar
    UXO - UXO
    Infidel - Orgy
    Pretty Hurts - Pretty Hurts

    Ντόπια:

    Κωμωδία Θανάτου - Κωμωδία Θανάτου
    Sarabante - Poisonous Legacy
    KATAXNIA - Στη Σκιά Μιάς Λαιμητόμου

    Living Under Drones - Living Under Drones
    Σκοτοδίνη - Ανυπόφορη Κατάσταση
    Omega Monolith - Fungus
    cold i - Κακός Άνεμος
    Dead Elephant - Heavy, Huge And Rotten
    Miasmal Sabbath - Miasmal Sabbath
    Dirty Wombs - Wrecked Youth
    Kalpa - Dissociation
    The Temple - Forevermourn
    Χείλια Λουλούδια Όμορφοι Γκρεμοί
    Last edited by Ghoul; 22-12-2016 at 10:38.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  9. #24
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    10+5 για το 2016 κι από μένα: http://parasighting.blogspot.gr/2016...aka-maybe.html

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    28

    Default

    Arrotzak-(όμορφο ποστ πανκ ροκ από ισπανία)
    cinderblock-st
    no time-youll get yours
    merchandise-a corpse wired for sound
    the war goes on
    warsong-control
    halshug-sort sind
    spectres-utopia
    thralldom-time will bent into horror
    darkthrone-arctic thunder
    ETERNAL CHAMPION-THE ARMOR OF IRE
    true body-dem0
    barbed wire-st
    devil's dare-demo

    7''
    framtid-the horrific visions
    legion 76-brick and bone
    rixe-les nerfs a vif
    the brass-desperation
    commando-come out fighting
    Last edited by sociopath; 22-12-2016 at 16:35.

  11. #26
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by Keeper Of The Seventh Son View Post

    Cobalt - Slow Forever
    Είτε είναι black metal, είτε "black metal", είτε αποπροσανατολισμένο hardcore, οι Cobalt τού βάζουν country και Αμερικανιά και αποκτούν έντονο προσωπικό ύφος.
    αναγειά σου! το καλύτερο φετινό μου μέτσαλ με διαφορα.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  12. #27
    Member b0f0r's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    know-where
    Posts
    30

    Default

    ζήλεψα και θα γράψω κι εγώ. τα περισσότερα που μου άρεσαν, πάνω-κάτω έχουν ειπωθεί, οπότε δε θα τα ξαναπαρουσιάσω. σαραμπάντε όντως γάμησε, true moon -που συζητιότανε και πρόσφατα- επίσης ωραίο, αγαπημένες κυκλοφορίες από κωμωδία θανάτου+bowie+spectres(υπάρχουν 2 spectres λέει, οπότε αναφέρομαι σε αυτούς απ' το βανκούβερ, αν και παραπάνω, έβαλε κι ο γκουλ το λινκ απ' την τελευταία κομματάρα του άλμπουμ), σκοτοδίνη-living under drones πάρα πολύ ευχάριστες εκπλήξεις, kalpa τίμιο, belgrado ήθελε το χρόνο του μέχρι να συμπαθήσω, αλλά μετά σεβάστηκα και αγάπησα, ruined families -μιας και συζητιέται- δε χρειάζεται να πω κακό λόγο, αλλά με κανα 2 βιαστικές ακροάσεις, ήταν παραπάνω "ευρωπαϊκό" για τα γούστα μου, universe217 τιμιότατο, ωμέγα μόνολιθ σου 'δινε την εντύπωση του καυλοδουλεμένου (το 'χω άκουσει αρκετές φορές απ' όταν βγήκε), 1000μοδς (με μια γρήγορη ακρόαση) νομίζω το 'κλεισα πριν τελειώσει, dead on parole, dead elephant και αρχή του τέλους ορεξάτες και πολύ δυνατές κυκλοφορίες, UXO επίσης πολύ δυναμικό, αν και δεν το 'χω ακούσει πολύ καλά ..και μετάλλικα, δεν άκουσα καν.
    εντύπωση μου έκανε το εξ ανατολάς ποστ του/της (..σχωράτε με, είμαι νέοπας) stam and the witches! (mohamed abozekry εξαίρετος νέος indeed!)

    βασική αφορμή για να γράφσω, ήταν ότι ήθελα απλώς να προσθέσω τις αγαπημένες νέες κυκλοφορίες από lentic waters (που παρότι αγγίζουν το ευρωπαιο-screamo, μ' αρέσουνε πολύ), tardive dyskinesia, deer in the headlights και τους διεθνείς πια(!) bazooka (ωραία φάση τα βιντεοκλίψ των τελευταίοι)!


    το ζουμί της υπόθεσης είναι να ακούει κανείς τη μουσική και να μην την "καταναλώνει". αλλά δεν έχει αποδέκτες τους χρήστες αυτού του φόρουμ, οι οποίοι, απ' ό,τι φαίνεται, κουβαλάνε πολλά καντάρια μπάλας στο συγκεκριμένο θέμα (μια ευχάριστη ζάλη με έπιασε με το πόσα πράματα είχε ο καθένας να πει σ' ετούτο το θρεντ. θα μελετηθούν σε 2ο χρόνο. μέχρι να τελειώσω, "ελπίζω" να μην έχουν βγει οι λίστες του '17. α και να 'χουμε λιγότερα σκατά (δεν αναφέρομαι σε μουσικά σκατά) σ' αυτό τον τόπο και περισσότερη μουσική).

    - - - - - - - - - - - - - - - -
    έντιτ: και dirty wombs ρεεε https://dirtywombs.bandcamp.com/album/wrecked-youth-7

    2o edit: Εξαιρετικό και το Is The Is Are των DIIV (https://diivct.bandcamp.com/album/is-the-is-are)
    Last edited by b0f0r; 02-01-2017 at 21:45.

  13. #28
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Για αλλη μια χρονιά το καυτο ατσάλι κράτησε ψηλά το μουσικό ενδιαφέρον.


    ραντομ:

    Washer - Here comes washer (δειγμα)
    Uxo -Uxo
    Bad Sports - Living with secrets
    Cocaine Piss - The Dancer ( δειγμα)
    Omegas - Power to Exist
    Descendents -Hypercaffium Spazzinate ( δειγμα)
    Julie ruin - Hit reset (δειγμα)
    Total Abuse - Excluded (ολάκερο)
    Green Day - Revolution Radio
    Mind Spiders - Meltdown
    Car seat Headrest - Teens in Denial
    Uranium Club - Human Exploration (ολο)
    Bazooka - Aχρηστη Γενιά
    Future of the Left - The peace and truce of Future of the Left
    The Cowboys - The Cowboys ( compilation)
    Exploded View - Exploded View (σαμπλ)

    Aν έπρεπε να ξεχωρίσω 5 αυτα θα ήτανε : Washer , Julie Ruin , Descendents , Bazooka, Uranium Club
    Last edited by Jacknife; 01-01-2017 at 19:13.

  14. #29
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Πάμε μια 15άδα δίσκων τους οποίους άκουσα καλά φέτος. Δεν βάζω ακόμα τα Lord Vicar και Spiritus Mortis, επειδή δεν έχω επιμείνει όσο πρέπει. Στο τέλος κλέβω λιγάκι, βάζοντας στην ίδια θέση δύο μικρής διάρκειας κυκλοφορίες με κοινό μέλος, αλλά OK, δεν χάθηκε ο κόσμος. Καλή χρονιά!

    Fates Warning - Theories of Flight
    Watchtower - Concepts of Math: Book One (EP)
    Sumerlands - Sumerlands
    The Temple - Forevermourn
    Djevel - Norske ritualer
    Mourning Beloveth - Rust & Bone
    Metal Church - XI
    Agatus - The Eternalist
    Tarot - Reflections
    Sacred Steel - Heavy Metal Sacrifice
    Savage Master - With Whips and Chains
    Dysemblem - Strength of Giants
    Uada - Devoid of Light
    Electric Citizen - Higher Time
    Melan Selas - Melan Selas (EP) & Oletir - The Wind (...That at the Woods Is Blowing) [Demo]
    Last edited by Ra Pariah; 01-01-2017 at 13:38.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  15. #30
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    μεχρι τωρα ακουγες δισκους breakbeat περισσοτερο απο αυτον τον κυριο με καποιες funk - soul προσμιξεις. δεν ξερω τι επαθε στον τελευταιο του μα με επιασε απτον σβερκο. Νο.1 για φετος για μενα.


    https://chrisjoss.bandcamp.com/album/escape-unlikely

    2. εχουμε αυτο εδω το πραγμα που ξερναει ζεπελιν απο χιλιομετρα





    3. το e.p των dead congregation ειναι επος.




    4. το Freaks of Nurture των Holy Wave αν και το προηγουμενο ηταν ακομα καλυτερο.


    https://holywave.bandcamp.com/album/freaks-of-nurture

    5. εδω δεν χρειαζεται να πω και τιποτα. ουτε να ξεχωρισω τρακ δε μπορω. ολα φερνουν στο νου κατι και ειναι με σφραγιδα.




    η σειρα τυχαια. δυσκολευομαι μ'αυτα.
    καλη χρονια
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 24-12-2016, 21:01
  2. Λίστες 2015
    By Leech in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 15-12-2016, 23:59
  3. Λίστες 2014
    By TrinuxSamonii in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 03-11-2014, 14:17
  4. Λίστες
    By Kuolema in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 23
    Last Post: 11-11-2009, 20:47
  5. Replies: 14
    Last Post: 04-06-2007, 13:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •