Results 1 to 6 of 6

Thread: PLISSKEN FESTIVAL - WINTER EDITION 2016 ~ 2 & 3 Δεκεμβρίου @ Πειραιώς 127, Αθήνα

  1. #1
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default PLISSKEN FESTIVAL - WINTER EDITION 2016 ~ 2 & 3 Δεκεμβρίου @ Πειραιώς 127, Αθήνα



    Θα τιμήσουμε κυρίως Vatican Shadow και Forest Swords, τα υπόλοιπα αδιάφορα/δεν τα ξέρω.

    Βρέθηκα εκεί και χθες, επιγραμματικά: Σταθερά υψηλών προδιαγραφών διοργάνωση και ωραίος χώρος το Μεταλλουργείο που επιστρατεύθηκε για μικρή σκηνή επι της Πειραιώς. Στο line-up όλα χλιαρά και χωρίς συγκινήσεις, κόντεψα να πεθάνω απο βαρεμάρα στους Tuxedomoon. Αναλυτικο report τις επόμενες μέρες.

  2. #2
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Έχουν πάρει την άδεια από τον "Snake" Plissken για να 'χουν το ίδιο όνομα; Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν βλέπω καν ατσάλι στην αφίσα.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #3
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    θα είμαστε εκεί απόψε για La Femme και Forest Swords.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #4
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default PLISSKEN FESTIVAL - WINTER EDITION 2016 ~ 2 & 3 Δεκεμβρίου @ Πειραιώς 127, Αθήνα

    πέρασε η μπογιά των Death In Vegas?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αυτο που ειδα με τον κοσμο που εφευγε απο τους ντεθ ιν βεγκας, το ειχα δει στους μανογουορ στο ροκγουειβ στο ελληνικο, ολοι κραζαν Οι la femme πολυ ωραιοι κεφατοι, death in vegas...ambient ηχοτροπια υπνηλιας... ψιλο αρπαχτη.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    La Femme απ' τα αγαπημένα μου λάιβ για φέτος, δεν ξέρω αν έχει τόσο να κάνει με την εμφάνιση αυτή καθαυτή (που ήταν ομολογουμένως γεμάτη ενέργεια και εντυπωσιακή, με μόνη εξαίρεση ότι το μικρόφωνο της τραγουδίστριας ήταν κάπως οφφ για το πρώτο μισό του λάιβ) όσο με το ότι μου αρέσουν πάρα πολύ γενικότερα. Για Death in Vegas ό,τι είπε ο freak, χωρίς να έχω γενικότερη γνώμη θεωρώ τουλάχιστον χαζό να τους βάλεις μετά τους La Femme για να κλείσουν. Απ' τα υπόλοιπα χθεσινά: Forest Swords είχα δει πρόπερσι ή πότε ήταν στο 6dogs και γούσταρα αλλά χθες μου φάνηκε κάπως οφφ με το κλίμα και Vatican Shadow ναι αλλά πολύ νωρίς [/επαγγελματική κριτική]. Από την πρώτη μέρα: Four Owls είναι μπαντάρα αλλά είχε λίγο κόσμο (και προβλήματα στον ήχο, όπως και σε αρκετά άλλα). Psychic Ills/Zomby/Prefuse βαρέθηκα, Tuxedomoon μου άρεσαν προσωπικά πολύ και άψογοι σε στυλ.

    Συνολικά καλoύτσικη οργάνωση, κόσμος χλιαρός πρώτη μέρα-αρκετός δεύτερη, scheduling λίγο ό,τι να 'ναι, για τους χώρους είμαι κάπως στη μέση γιατί ήταν μεν ωραίοι και κοντά αλλά ο ήχος ήταν απαράδεκτος σε κάποια και χειρότερο merch που θυμάμαι σε φεστιβάλ. Πέρασα τελικά καλά λόγω κυρίως La Femme & Tuxedomoon.
    Last edited by Kelldorain; 04-12-2016 at 18:00.

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 24-12-2016, 21:01
  2. Plissken festival 2015 ~ 5&6/6/15 @ Αθήνα
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 45
    Last Post: 29-05-2015, 17:46
  3. SWANS - Plisskën Festival (ΑΘήνα, 2014)
    By nikos_souvlas in forum Live Reports
    Replies: 5
    Last Post: 06-12-2014, 20:30
  4. Replies: 9
    Last Post: 19-02-2014, 16:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •