Results 1 to 5 of 5

Thread: Smoke the Fuzz Fest 2016 - Howler Edition ~ 22/10/2016 @ Ιερά Οδός, Αθήνα

  1. #1
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default Smoke the Fuzz Fest 2016 - Howler Edition ~ 22/10/2016 @ Ιερά Οδός, Αθήνα

    Σάββατο και αρχίζει να ρίχνει καρέκλες, πάει η πρωινή βόλτα , λέω θα μαγειρέψω ΠΡΙΤΣΌΛΕΣ (δεν είχαν ξεπαγώσει)
    Περνάει και η ώρα μαλακιζόμενος στο κομπιουτερ και έχει φτάσει 2. Με ρωτάει το αφεντικό τι θα φάμε? δεν ξέρω λέω, πατάτες γιαχνί μου λέει? πατάτες γιαχνί ιτ ιζ.

    Μαγειρεύω σαν κύριος τρώμε και κάνω τα τηλεφωνικά κονέ "θα περάσω να σε πάρω 16:15 από σταθμό μετρό να πορευτούμε παρέα" Πάω στο Αμάξι 16:00 και όπως ξεκινάω ΛΆΣΤΙΧΟ. Λάστιχο το αμάξι του σαμπρέλα? ειρωνεία δεν είναι? είναι, είχα ένα κομπρεσέρ, φουσκώνω, λεω στο παρεάκι, θα αργήσω, λάστιχο. Και μετά σκέφτομαι, μαλάκα μου δεν θα προλάβω να δω Yuri Gagarin , οπότε λέω #care θα βρω μετά βουλκανιζατερ, παίρνω παρεάκι, φτάνω παρκάρω και 16:55 είμαι μέσα στον χώρο. Έναν γνώριμο χώρο με λίγο όμως κόσμο ... τι σκατά λέω?

    17:05 ΤΣΑΚ Βγαίνουν τα αλάνια , αρχίζουν πιου πιου, βζιν βζιν, φοβερός φωτισμός και ξεκινάει ένα ταξίδι στο διάστημα. Φοβερό περφόρμανς γαμηστερός ο ήχος, λίγος ο κόσμος πολλά τα ντουμάνια.
    Τελειώνουν εντός προγράμματος και αρχίζουν τα πρώτα πηγαδάκια. Όλοι ενθουσιασμένοι και με μια ιδέα, αντί να ανοίξουν το φεστ θα έπρεπε να το κλείσουν όσο τραβήξει , 300 άτομα να τριπάρουν και να γυρίζουν σε άλλους γαλαξίες.

    18:05 Κλασσική εισαγωγή και εμφανίζονται μέσα από μια χρονομηχανή κατ ευθείαν από τα 70'ς της Σουηδίας οι Siena Root. Εύθυμο ροκ με τον άνδρα τραγουδιστή ο οποίος συγχωρέστε με αλλά δεν με έπεισε ούτε μια στιγμή, σε κάποια στιγμή νομίζω περιφερόταν αμήχανα. Να είμαι ξεκάθαρος, ήταν γαμηστεροί παίξανε δυνατά και τίμησαν με το παραπάνω το σανίδι, απλά ήταν η άποψη μου για την παρουσία του τραγουδιστή. Στους Σιένα ρουτ είχαμε και τα πρώτα coachella chicks.

    Μες την τρελή χαρά λοιπόν και αφού είμαστε ενθουσιασμένοι και λέμε πόσο καλοί ήταν έχει πάει 7 και κάτι η ώρα, σκοτεινιάζει και ένα ηλεκτρικό φεγγάρι σκεπάζει την σκηνή. Και αρχίζει ένα φιαζιάρικο ψυχότροπο τριπάρισμα χωρίς αύριο, στην αρχή λες, να δεις που θα κουραστεί ο κόσμος και όσο πέρναγε η ώρα απλή αγνή πώρωση. Ξαφνικά έχουμε ξεχάσει ότι έχουμε δει και για 50 περίπου λεπτά βλέπουμε κύκλους. ΜΕΓΑΛΕΊΟ

    20:15 και η καρδούλα μου πάει να σπάσει , βγαίνει η μπάντα που ήταν και ο βασικός μου σκοπός να δω οι Casusa Sui. Δυστυχώς χωρίς να είναι κακοί, χωρίς να δείχνουν κουρασμένοι / βαριεστημένοι φάνηκαν κατώτεροι των προσδοκιών μου. Ωραίοι , αλλά κάπως άνευροι, τέοσπάντων , δεν ξενερώσαμε κιόλας, αλλά περίμενα καλύτερα.

    21:30 Earthless, και ότι υπήρχε σε γη μέχρι εκείνη την στιγμή ΕΦΥΓΕ
    Θα το περιγράψω με 3 λέξεις Ισοπέδωση Ισοπέδωση Ισοπέδωση , Όλοι θα σας πουν για έναν καταπληκτικό κιθαρίστα , που είναι. Όμως εδώ παιδγιά μιλάμε για το ρυθμικό μέρος της μπάντας που έκανε πάρτυ αλλάζοντας το groove όποτε ήθελε ΓΙΑ ΠΛΆΚΑ. Ο κόσμος αντιδρούσε με ιαχές, δεν κάνω πλάκα, ο κόσμος ήταν σε παράκρουση , δεν θυμάμαι τέτοιες εναλλαγές να έχω πετύχει ζωντανά. Κοντά μιάμισης ώρας ΠΌΛΕΜΟΣ και με encore Communication Breakdown ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΚΌΣΜΕ.

    Κάπου εκεί να πω ότι για μένα το φεστιβάλ είχε τελειώσει, στης 23:15 βγήκαν οι All Them Witches μια μπάντα που εμένα δεν μου λένε και πολλά, και ιδικά μετά από αυτό που έζησα με τους Earthless δύσκολο να με κέρδιζαν την συγκεκριμένη μέρα. Άκουσα 2 τραγούδια και έφυγα οπότε ας πει κάποιος άλλος για τους συγκεκριμένους. Νομίζω ότι μετά τους Earthless μόνο με Iggy and the Stooges δεν θα γκρίνιαζα.


    Ρεζουμέ, ο χώρος είναι καλός, έχει να κατουράς χωρίς γαλότσες, η μπύρα 3 γιουρο και 2,5 νομίζω το χοτοκ .
    Έχει μέρη να παρκάρεις και νιώθεις αρκετά πολιτισμένος.
    Το billing θα το έλεγα καταπληκτικό και την τιμή τουλάχιστον τίμια. Από κόσμο πρέπει να είχε αρκετό οπότε νομίζω πήγε καλά.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #2
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Κυρίως πολλά μπράβο στη διοργάνωση έχω να πω εγώ. Εξαιρετική επιλογή χώρου, τοσο καλός εξαερισμός που κρύωνα, ικανοποιητικός ήχος κάτω, πολύ καλός πάνω, νορμαλ τιμές σε μπύρες, σουπερ τήρηση του προγράμματος και ταχύτατη εναλλαγή ανάμεσα στις μπάντες. Κι όλο το πακετάκι σε πολύ λογική τιμή.

    Στα των μπαντών δεν έχω και πολλά να πω. Λίγο το οτι ήμουν κουρασμένη και πονοκεφαλιασμένη, λίγο ότι ήταν πολλές οι ώρες και δεν είμαστε 19 πια, δε μπορώ να πω οτι απόλαυσα κάποια ιδιαίτερα. Αλλά δε κόβω και φλέβα για καμία to begin with, με εξαίρεση ίσως τους Siena Root, που με άφησαν λίγο παραμονεμένη όσον αφορά το σετλιστ. Τουλάχιστον τους είδαμε επιτέλους με πλήκτρα. Οι Earthless με κούρασαν ακουστικά, αλλά αντικειμενικά, ήταν πραγματικά πάρα πολύ εντυπωσιακοί. Ντράμμερ από άλλον πλανήτη. Σίγουρα κέρδισαν τη βραδιά.

    Άντε, και του χρόνου!

  3. #3
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    τι σκατα πινει ο ντραμερ των ερθλες? θελω και εγω.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #4

    Default

    To τελειώσαμε.
    sex drugs rawk and roll

  5. #5
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default



    κλπ.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 13-10-2016, 14:40
  2. Replies: 39
    Last Post: 08-10-2016, 19:54
  3. Replies: 3
    Last Post: 22-09-2016, 20:26
  4. Replies: 3
    Last Post: 22-09-2016, 16:39
  5. Replies: 6
    Last Post: 15-09-2016, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •