Results 1 to 12 of 12

Thread: Desert Fest Athens ~ 7-8 Οκτωβρίου 2016 @ Ιερά Οδός, Αθήνα

  1. #1
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default Desert Fest Athens ~ 7-8 Οκτωβρίου 2016 @ Ιερά Οδός, Αθήνα

    να πούμε το αυτονόητο. τραγική η διοργάνωση. έπρεπε τουλάχιστον να δώσει την επιλογή επιστροφής χρημάτων ή μερική χρηματική αποζημίωση. αντ' αυτού, έδωσε δώρο μία μπύρα κουτάκι μύθος (και μόνο σε όσους είχαν αγοράσει διήμερο εισιτήριο, αν δεν απατώμαι). κανονικά, πρέπει να φέρουν Garcia / Colour Haze / Elder / Cough και να μπούμε τσάμπα με τα βραχιολάκια μας... κουφάλες. εμ δεν έπαιξαν οι μισές μπάντες, εμ τσέπωσαν τα λεφτουλέτα από τα πορτοφόλια μας. και την επόμενη φορά εκεί όλοι εννοείται, ε.


    κατά τα άλλα, οι My Sleeping Karma έσωσαν το φεστιβάλ για εμένα. συγκινητική εμφάνιση. 10 σκάλες πάνω από το στούντιο η συναυλιακή τους απόδοση.
    Pentagram, εγγύηση. η κωλόγρια, αν και μας ξενέρωσε πρόσφατα με τα σεξιστικά της, κρατιέται πολύ καλά στη σκηνή.
    Karma to Burn, ήθελα να ακούσω περισσότερα από το Almost Heathen αλλά έπαιξαν εξαιρετικά.
    Red Fang, δεν είμαι τρελός οπαδός αλλά έδωσαν ρέστα. απόλυτα συναυλιακοί.
    Torche, πολύ καλοί. προτίμησα τα χάρκορ κομμάτια τους από τα πολύ μελωδικά, βέβαια.
    Sadhus, μεγάλη αγάπη, κλασικά.
    Στα υπόλοιπα κυριάρχησε η νύστα. Δυστυχώς, δεν είδα Omega Monolith και Black Rainbows.



    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  2. #2
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    δεν ξερω ποιος το διοργανωνει, αλλα αν δεν παιξει χρημα πισω, μιλαμε για την απατη. σαν και αυτη με την ειμι
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  3. #3
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Ο ίδιος με την Amy το διοργανώνει!

    Οι Pentagram έσωσαν ότι μπορούσε να σωθεί από τη δεύτερη μέρα. Οι My Sleeping Karma επίσης πολύ δυνατοί. Την πρώτη μέρα οι Black Rainbows έκαναν την έκπληξη.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  4. #4
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    αυτο το πραγμα μπουμ, σηκωνει μηνυσεις. πληρωνεις ενα χ ποσο για να δεις καποια ξενα ονοματα. το να σου αλλαξει ενα ονομα, συμβαινει. το να ακυρωσουν 3 και να βαλει ελληνικες μπαντες (καλα οι ομεγκα τρωνε δεκα ξενες στην καθισια τους αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια) και να μην δωσει κανενα φραγκο πισω ή να ειχε την επιλογη να μην πας και να παρεις τα λεφτα της δευτερης μερας πισω, θελει να του παρεις τα σωβρακα. ακομα θυμαμαι την αλητεια με την ειμι και τραβαω τα μαλλια μου. ποιος ειναι πειτε ονοματα να ξερουμε. δεν εχει νοημα να τους κρυβουμε. δημοσιο ξεφωνημα θελουν
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #5
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    εγω πηγα μονο τη δευτερη μερα γενικα τα καρματα καρφωσαν πολυ ασχημα φανταστικοι. Pentagram δεν ακουω αλλα μετα απο το πεταγμα κιθαρας προσκυνω.

    Γενικα οι ελληνικες μπαντες φαγανε πολυ κακο θαψιμο εκει στον 4ο οροφο. Ειδικα automaton παιζει να μη πηγε κανενας.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  6. #6
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Εκτός από το ότι είδαμε τρεις μπάντες λιγότερες με τα ίδια λεφτά, να πούμε ότι και ο ήχος ήταν απόλυτα σκατένιος την πρώτη μέρα. Οι κατά τα άλλα ωραίοι Truckfighters ήταν οι πιο αδικημένοι από τον ήχο.

    Δεύτερη μέρα ο ήχος έφτιαξε κάπως, αλλά η ξενέρα ήταν διάχυτη. My sleeping karma αναπάντεχα καλοί, εντυπωσιάστηκα. Karma to burn τεράστιοι για ακόμα μια φορά, όποτε κι αν έρχονται πάντα εκεί.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  7. #7
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν μου αρέσει να είμαι γκρινιάρης αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με πολλά και διάφορα θέματα
    Ξεκινάω με το ότι να πας από τον έναν χώρο στον άλλο έπρεπε να διασχίσεις μια πολυσύχναστη λεωφόρο χωρίς διάβαση. Αν σκεφτείς ότι δεν έπαιζε και πολύ νηφαλιότητα συν την καταιγίδα της Παρασκευής από τύχη δεν είχαμε θύματα.
    Ο μικρός ο χώρος ήταν στον τέταρτο (4ο) όροφο και ανέβαινες με ασασερ. Ο ήχος (μόνο για τους Black rainbows θα πω ) ήταν τραγικός, και κρίμα γιατί η μπάντα γαμούσε και ήταν φορές που ένιωθα να με βαράνε τετζερέδια.
    Την πρώτη πάλι μέρα στον κεντρικό χώρο οι μόνοι που ακούγονταν ηχητικά ήταν οι 1000mods.
    Δεύτερη μέρα, 3 μπάντες ήθελα να δω, 3 δεν ήρθαν. Το απόλυτο ξεφτιλίκι φυσικά ήταν με τους Colour Haze. Αν το έμαθαν τόσο αργά όσο την ώρα που έβγαλαν την ανακοίνωση τότε ΑΝΕΤΑ προλαβαίνανε να τους φέρουν όταν μαθεύτηκε ότι έληξε η απεργία. Αλλά δεν είμαστε μαλάκες καταλαβαινουμε ότι όλο και κάποιος θα υπήρχε χωρίς ιντερνετ και θα αγόραζε εισιτήριο.
    Έχεις λοιπόν κύριε 10 μπάντες, 10 μπάντες θα πάρουν από 100 γρόσια, και εσύ εισπράτεις για να τα δώσεις. Τελικά οι 3 μπάντες δεν έρχονται άρα -300 γρόσια για να δώσεις ή ακόμα καλύτερα +300 γρόσια στην παντελώνα. Εκτός πια και αν έστειλε ο προμοτερ τα λεφτά γιατί είναι κιμπάρης.

    Και καλά , ήταν όλα σκατά? όχι φυσικά και δεν ήταν.
    Ο κεντρικός χώρος ήταν καθαρός και προσεγμένος, πήγαινες να κατουρήσεις και κατούραγες πολιτισμένα και όχι σαν να είσαι σε στίβο μάχης. Οι μπύρες (κουτάκι μύθος αλλά οκ) 3€ η μία 10€ οι 4. Τιμή ακριβή μεν αλλά σε αυτά που μας έχουν φλομώσει (5€ το κουτάκι πχ) έμοιαζε όαση.
    Θεωρώ ότι είδαμε το τελευταίο Dessert Fest στην Αθήνα. Δύσκολα ο κόσμος να τους εμπιστευτεί (λολ το ξέρω) και ακόμα πιο δύσκολα να πάρουν τέτοιο ρίσκο, που πιστεύω αν ΔΕΝ τους καθόταν η απεργία θα έμπαιναν χοντρά μέσα.


    Από μπάντες τώρα.
    Torche κακός ήχος και το μπάσο κάποια στιγμή επέλεξε να παίζει κάτι άλλο, επίσης νοτ μάι καπ οφ τι
    Truckfighters ξεκίνησαν γαμώ και μετά βαρέθηκα (οκ μάλλον γερνάω)
    1000mods πάρα πολύ καλή εμφάνιση, ίσως οι μόνοι με κανονικό ήχο, και να ακούω το Loose ζωντανά. Hyped κοινό να μοσάρει ακόμα και όταν ανέπνεε ο Δάνης (που νομίζω άρπαξε μερικά κιλάκια)
    Black Rainbows νομίζω ότι καλύτερο από τις ξένες μπάντες είχε να δείξει το φεστιβαλ που τελικά γαμήθηκαν στον ήχο
    Τέλος Red Fang στην αρχή δεν άκουγα καλά καλά φωνητικά μετά βαρέθηκα, και μετά έφυγα

    Δεύτερη μέρα έμαθα σχετικά αργά ότι θα βγουν οι ΩΜ και δεν τους πρόλαβα.
    Είδα το πρώτο σετ των pentagram (εκεί πλέον ήμουν σίγουρος ότι γέρασα) , είδα My Sleeping Karma που οκ κάθε φορά που θα τους δεις γαμάνε, και μετά ΕΦΥΓΑ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #8
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default



    Costas Bigalis
    Eμεις σας ευχαριστουμε παιδια για την εμπειρια , που θα ξαναβλεπαμε Pentagram με τη γρια να τα δινει ολα , Red Fang , και Karma to Burn μαζι?! Πολυ καλη επιλογη των Automaton επισης! Και του χρονου θα μαστε εκει!!!! Να στε καλα!

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  9. #9
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Ρε μινάρα.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  10. #10
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #11
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    αν ανέβει τίποτα από Omega Monolith σφυράτε εε
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  12. #12
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Κι από Ηγουμενίτσα καμιά καλή φωτο οπωσδήποτε!

Similar Threads

  1. Replies: 39
    Last Post: 08-10-2016, 19:54
  2. Replies: 3
    Last Post: 22-09-2016, 20:26
  3. Replies: 62
    Last Post: 23-06-2014, 15:30
  4. Replies: 16
    Last Post: 22-06-2012, 19:21
  5. Replies: 19
    Last Post: 13-07-2011, 00:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •