Results 1 to 4 of 4

Thread: Smoke The Fuzz Fest 2016 [Fall of Doom Edition] ~ 17/9/16 @ Gagarin 205, Athens

  1. #1
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default Smoke The Fuzz Fest 2016 [Fall of Doom Edition] ~ 17/9/16 @ Gagarin 205, Athens

    Ξεκίνημα τεσσερισήμισι το απόγευμα (!) με Love Sex Machine και με το πρώτο κομμάτι προβλήματα στον ήχο. Φακ! Με το που άλλαξε η κεφαλή, το πράμα έστρωσε. Πανίσχυροι. Αλλά με τόσο χάλια όνομα δεν πάνε πουθενά δυστυχώς.
    Οι Suma ήταν η μπάντα της ημέρας (*) παρά το σκατένιο ήχο. Με μόλις δύο παλιά κομμάτια και κυρίως νέα από τον νέο δίσκο που θα γαμήσαδασδασδασδασδ σοκ και πέος. Α και ο μπλιμπλικάς τους είναι σωσίας του Σαμπρέλα οπότε έξτρα αγάπη
    Black Cobra η κατώτερη από όσες φορές τους έχω δει, με μέτριο σετλίστ και για κάποιο ανεξήγητο λόγο είχαν και ήχο τέρμα τζιτζίκι. Αλλά είμαι φανμπόης, δε μασάμε.
    Μετά χαλαρουίτα με Sons of Otis και κάπου στα μισά βγήκα για φαϊ.
    Διασκεδαστικοί οι Dopethrone και αλληλεγγύη στο σπασμένο πόδι του τραγουδιάρη () αλλά το ντονερ της ημέρας ήταν οι Bongzilla με διαφορά. Άψογη βλαχοκαγκουρίλα <3
    Οι ΥΟΒ βγήκαν μετά τα μεσάνυχτα (χα!*) και ισωπέδωσαν τα πάντα. Οκ τέταρτη φορά που τους έβλεπα οπότε είναι σίγουρο πια. Είναι η καλύτερη live doom metal μπάντα. Τέλος.
    Δε συγκρίνεται με το κλάμα πέρσι, αλλά τεράστιοι για άλλη μια φορά.

    Κόζμος καμιά πεντακοσάρα, μάλλον η Ελίνα θα μπήκε χοντρά μέσα

    Εδιτ: Έφαγα ένα "S" στην αρχή του τίτλου, κάποιος μοντ πλίζ
    Last edited by Leech; 18-09-2016 at 14:26.

  2. #2
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Δεύτερη φορά που έβλεπα Yob... Και είναι πραγματικά σαν να τους βλέπεις πάντα πρώτη φορά... Σίγουρα η καλύτερη doom metal μπάντα live... Ένα μικρό highlight: Μόλις άρχισαν να φεύγουν από τη σκηνή, ένας από το κοινό φώναξε "You didn't play adrift in the ocean!" και μόλις το ακούει ο Mike λέει "yeah, you're right..." και πιάνουν πάλι όργανα και το παίζουν!

    Love Sex Machine πολύ ωραία φάση, όντως το όνομα λίγο περίεργο αλλά η μουσική πάρα πολύ καλή. Black Cobra και Sons Of Otis δε τρελάθηκα πολύ γενικά. Dopethrone ένα έπος! Φοβερή ενέργεια, και παρά το πόδι με τις λάμες, ο Vincent έδωσε πόνο! Και Bongzilla εντελώς χάσιμο... Ο τύπος χτύπησε μπόλικα bong hits on stage

  3. #3

    Default

    Mόνο 500 ?
    sex drugs rawk and roll

  4. #4
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Εφτασα κατα τισ 5 και κατι. Love Sex Machine δεν προλαβα, βλακεια να κανεις ταξιδι για να δεις λαιβ και να χανεις την 1η μπαντα, αλλα προτημισα να πιω μπυρες με μια φιλη.
    Suma: οτι ακριβως ειπε ο Λιτσ
    Black Cobra: πολυ γρηγοροι για τα γουστα μου, αλλα προς το τελος αρχισε να μου αρεσει καπως
    Sons of Otis: ο 2 δευτερος λογος που ανεβηκα για το φεστιβαλ. Στην αρχη σουπερ. Απο τα μισα του σετ και μετα ειχαν καποια θεματακια με τον ηχο τους και φανηκε να ξενερωνουν και λιγο. θα μου αρεσαν περισσοτερο αν βαζαν λιγοτερες ψυχεδελειες.
    Dopethrone: Αλητεια μεγαλη. Παρτυ τελειως
    Bongzilla: Μεγαλη αγαπη και ο βασικος λογος που ανεβηκα. Σκασανε λες και βγηκαν απο το χωραφι με τα καλαμποκια και το ντουμανι να ακολουθει.Ηχαραααα, σλατζ το καλο το γνησιο το αμερικανικο. Απο τα μισα και προς το τελος, μου φανηκε πως αρχισαν να θολωνουν λιγο, και καποια πραγματα αρχισαν να ειναι στο περιπου, αλλα ισως να ειναι και δικια μου ιδεα γιατι και εγω θολωσα μια ολια.
    YOB: Υπερτατη μπαντα! Ο καλητερος ηχος που εχω ακουσει ποτε! Να τους δειτε καποτε


    Ωραια ηταν, χαρηκα που ειδα και πολλους γνωστους και φιλους,αν και λιγος κοσμος. Περιμενα να ειμασταν σαν σαρδελες. Κριμα γιατι δεν ηταν απλα Φεστιβαλ, ηταν ΠΑΡΤΑΡΑΑΑΑΑ!!!!


    Επισης μονο εμενα φανηκε ακριβο το μερτσ? Νεα μοδα? ποσοστα και ετσι τα μεγαλα μαγαζια?

    Τα λεμε οκτωβρη στις ψυχεδελειες (ισως και στην 2μερα του desert fest)
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 22-09-2016, 19:26
  2. Replies: 6
    Last Post: 15-09-2016, 15:55
  3. Replies: 2
    Last Post: 01-07-2016, 19:54
  4. The Fall / T.B.A. ~ 1/2/14 @ Gagarin 205, Athens
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-2013, 18:05
  5. The Fall ~ 10/02/12 @ Gagarin 205, Athens
    By BibleBlackBird in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-2012, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •