Results 1 to 15 of 32

Thread: MASTODON ~ 30/08/2016 @ Piraeus Academy, Athens

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Serpantinas
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δε με απασχολουν τοσο οι Mastodon ωστε να κατσω να ψαχνω τετοια πραγματα.
    Προφανώς σε απασχολούν αρκετά ώστε να διαβάσεις 15 reviews της συναυλίας όμως. Εγώ που πήγα διάβασα ένα. Και ποιο bullying ρε ψηλε, κουνα την καραφλη κεφαλα σου λιγακι!

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    "δε μπορουσες να ξερεις ποιο τραγουδι παιζει εκτος κι αν εισαι τεραστιος φαν και τα ξερεις ολα απεξω, ωστε να τραγουδας τους στιχους εσυ", το οποιο ακουσα κατα λεξη απο εναν τυπο.
    Αυτό δεν ισχύει όμως. Εκτός αν ο φίλος σου είναι κουφός. Απλα τα φωνητικα ηταν λιγο μυστηρια (αναμενομενο). Επίσης, να φορατε παντα ωτοασπιδες στα λαιβ σας, κανουν καλη δουλεια

    Βέβαια, ξέρω πως δε μπορώ να σου αλλάξω την άποψη για τον ήχο ενός λάιβ που δεν πήγες ποτέ. Αλλιώς τι Φίξξξερ θα ήσουν!

    Last edited by Serpantinas; 02-09-2016 at 08:56.

  2. #2
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δεν ημουν στη συναυλια, δεν εχω αποψη προσωπικα, απλα μου φανηκε αστειο το "μη δινετε βαση σε αυτα που λενε για τον ηχο κτλ" απο τον Dr. Gonzo.
    Quote Originally Posted by Serpantinas View Post

    Βέβαια, ξέρω πως δε μπορώ να σου αλλάξω την άποψη για τον ήχο ενός λάιβ που δεν πήγες ποτέ. Αλλιώς τι Φίξξξερ θα ήσουν!

  3. #3
    Serpantinas
    Guest

    Default

    εκτροχιαζεις καθε θρεντ ομως, "γελαω γιατι περασατε καλα ενω ηταν σκατα" και μετα στα μουλωχτα "μα τι ειπα, δεν ξερω τιποτα, σιγα κανατε σεντονια" ενω ο αλλος σου απαντησε ηρεμα και με επιχειρημα στην ολο χολη παπαρια που εγραψες. και μετα αρχιζεις τα quotes επι προσωπικου και να σου κι ενας ονιμποτσο.

    Βουλωνε ρε ξερολα να συζητησουν τα παιδια που πηγαν <3

  4. #4
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Σε μενα οχι "βουλωνε", αυτα στον Ονιμποτσο που ψοφαει για προσοχη και τζερτζελε και αυτοπροβολη. Αμα δε θες να σε κραζουν και νομιζεις οτι στο κανουν με το παραμικρο, τοτε να μαθεις να συζητας λιγο πιο φυσιολογικα. Δε σε προσεβαλα πουθενα στα προηγουμενα ποστς, ουτε σου εγραψα κατι προκλητικο. Αμα δε σου αρεσουν αυτα που γραφω, ειναι δικο σου προβλημα και οχι δικο μου. Οπως δικο σου προβλημα ειναι το οτι εβγαλες το συμπερασμα οτι κοιμαμαι και ξυπναω και το πρωτο μου μελημα ειναι να κραξω τον ηχο των Μαστοδον, επειδη εκανα ενα ποστ μιας γραμμης.

    Ακου τωρα για να σου εξηγησω για δευτερη φορα, που με ενοχλει παρα πολυ να το κανω, αλλα θα το κανω γιατι πιστευω οτι αντιθετα με το αλλο το ζωντανο, εσυ εισαι καλο παιδι (!) Εχω μια παρεα φιλων στο FB που ειναι αρκετα πωρωμενοι φανς των Mastodon. Και εκτος απο αυτους που ειναι 5-6, εχω και αλλους διασπαρτους. Οταν γραφουν κατι για μια συναυλια, αυτο εμφανιζεται στο newsfeed μου. Ενιοτε, καθομαι και συζηταω για μουσικη μαζι τους γενικοτερα, γιατι εχει πλακα. Για το συγκεκριμενο, δεν ασχοληθηκα καν ΕΚΕΙ, γιατι δε με νοιαζει αρκετα. Ειδα τι εγραψαν, και τελος. ΟΛΟΙ εγραψαν οτι ο ηχος ηταν σκατα και οτι βρηκαν τη συναυλια αισχρη. Σου πληγωνει τα συναισθηματα? Κριμα. Μου βαζεις βιντεο για να μου αποδειξεις οτι δεν ειναι ακριβως ετσι. Και το μονο που βλεπω ειναι μια αισχρη εκτελεση του υπερεπους κατα τα αλλα Czar, στο οποιο η φωνη ειτε ακουγεται, ειτε οταν ακουγεται, καλυτερα να μην ακουγοταν. Κριμα.

    Επισης, δε γελαω επειδη περασατε καλα. Μακαρι να μπορουσα κι εγω να περναω καλα σε ολες τις συναυλιες, και το χαιρομαι για εσας. Μην αλλαζεις αυτα που γραφω.

  5. #5
    Serpantinas
    Guest

    Default

    yawn, μικρε Η.

    και οχι, δε μου πληγωνει τα συναισθηματα, σιγα τη μπαντα της ζωης μου.

    το βιντεο δεν το εβαλα για εσενα, θεε μου πια.

  6. #6
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by Serpantinas View Post
    yawn, μικρε Η.
    Ε όχι και τον Hodor του φόρουμ και το νικ μου στην ίδια πρόταση, αυτό παραπάει.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  7. #7
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    του υπερεπους κατα τα αλλα Czar
    το πιο υπερεκτιμημένο τραγούδι των Mastodon
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    του υπερεπους κατα τα αλλα Czar
    το πιο υπερεκτιμημένο τραγούδι των Mastodon
    πώς είναι "υπερεκτιμημένο" ένα τραγούδι?

    αρέσει σε πολύ κόσμο αλλά δε θα έπρεπε να τους αρέσει, επειδή σύμφωνα με το δικό σου αφτί είναι μάπα?
    tt0274518

  9. #9
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    αρέσει σε πολύ κόσμο αλλά δε θα έπρεπε να τους αρέσει, επειδή σύμφωνα με το δικό σου αφτί είναι μάπα?
    Ναι
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


Similar Threads

  1. Replies: 39
    Last Post: 08-10-2016, 18:54
  2. Replies: 3
    Last Post: 29-09-2016, 19:24
  3. Replies: 6
    Last Post: 15-09-2016, 15:55
  4. Release Athens Festιval 2016 @ Αθήνα
    By Ghoul in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 19-06-2016, 18:23
  5. John Carpenter ~ 27 & 28 Μαΐου @ Piraeus 117 Academy
    By Kaserinos in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 22-03-2016, 22:50

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •