Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65

Thread: American Gods

  1. #16
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Δεν έχω δεί ακόμα τη σειρά, η γυναίκα έχει Άμαζον Πράιμ και γυρίζει απόψε απο Ελλάδα, αλλά ο Όντιν, έχει 2 διαφορετικά μάτια γιατί α) έχει ένα γυάλινο μάτι ή β) έχει ετεροχρωμία?

    Αν έχει ένα γυάλινο μάτι, γαμώ ρε.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  2. #17
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default


  3. #18
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Η σκηνή που πετάει το λαμπατέρ πόσο ψεύτικη φαίνεται...

    Δεν μπορώ να μοιραστώ τον ενθουσιασμό σας για McShane αφού δεν θυμάμαι να τον έχω δει κάπου αλλού. Ακούω μόνο σεβασμό για τον τύπο όμως οπότε οκ. Δε το λέω αυτό γιατί δε μαρέσει σαν Wednesday, απλά όποτε τον βλέπω σε αυτόν τον ρόλο σκέφτομαι πόσο θα γαμούσε ο Nickolson σε αυτόν.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #19
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τα κατεβάζω και μια απορία έχω προς το παρόν. 2,5GB η 720p WEB-RIP έκδοση; Είναι όντως τόσο καλή η ποιότητα όσο "ακούγεται;"
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #20
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    ψιλομαπα το τελευταιο. Καλως ή κακως, δε με ενδιαφερει μία ουτε ο Shadow Moon, ουτε το Lauraκι. Εγω θελω τον ΜακΣεην ναναι γοητευτικος πορνογερος, οχι τη σουπερμουμια.

  6. #21
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Δύο επεισόδια και αυτό ήταν για μένα. Δεν ήμουν ποτέ φαν Gaiman, αυτό το εφετζίδικο και-καλά-"ατμοσφαιρικό" βιντεοκλιπάδικο στήσιμο με απωθεί φουλ. Σε δυο επεισόδια χασμουρήθηκα 50 φορές, δεν ένιωσα κανένα ενδιαφέρον για το τι θα συμβεί στους χαρακτήρες, γενικώς μηδέν. Τα λέγαμε.

  7. #22
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    Πολυ ωραια η φαση του να δενεις μυθολογια με το τώρα. Θα παιξουν και ελληνικα αραγε;
    ελπίζω όχι
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #23
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Αυτά που λέει ο Parasight με προβλημάτισαν και εμένα, για το πώς θα δει τη σειρά κάποιος που δεν έχει επαφή με το βιβλίο και δε νιώθει κανένα ενδιαφέρον για τους χαρακτήρες ενώ αντίθετα θαύμασε την ερμηνεία του Βινς Βων στο true detective 2 έλα οχιοκσορρυ πλάκα κάνω

    Εγώ γουστάρω που βλέπω μια 100% (άντε 99%) μεταφορά του βιβλίου αλλά καταλαβαίνω τα προβλήματα που υπάρχουν για τους υπόλοιπους (πχ το εντελώς απότομο φινάλε στο πρώτο επ, το φτηνό κλιφφχάνγκερ στο τέλος του 2ου επ το οποίο η ίδια η σειρά είχε δείξει και ακυρώσει σε προηγούμενη στιγμή --->

    Spoiler
    ωπ, αναστήθηκε η Laura, α όχι τελικά ήταν όνειρο, Α ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕZOMGBR5


    Δεν καταλαβαίνω το "δε με ενδιαφέρει ο Shadow και η Laura αλλά θέλω μόνο Mr. Wednesday" αλλά μέσα στο κόλπο είναι κι αυτά, οκ.

    Βάζοντας μέσα και αυτή την περίεργη ατμόσφαιρα που ανέφεραν οι προηγούμενοι και μπορεί να χαλάσει αρκετούς, έχω μια σχετική ανησυχία για το αν θα καταφέρουν να ολοκληρώσουν την ιστορία ή θα ακυρωθεί λόγω χαμηλών θεαματικοτήτων.

    tldr, ας είναι μια φορά ικανοποιημένοι μόνο οι αναγνώστες και όχι οι υπόλοιποι =Ρ

  9. #24
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    ο Shadow δεν με εχει πεισει ουτε σαν ενδιαφερον χαρακτηρας (που ειναι πρωτοφανες για μενα οταν εχουμε να κανουμε με con-artist χαρακτηρα) αλλα ουτε και σαν ηθοποιος.

    Η Laura μου ειναι αντιπαθητικη σαν χαρακτηρας (που ναι, καταλαβαινω οτι αυτο ειναι το ποηντ), αλλα οταν εστιαζεις ενα ολοκληρο επεισοδιο (απο τα μοναχα 8; ) σε εναν χαρακτηρα που ο σκοπος του ειναι να ειναι αντιπαθης, ε εγω το βλεπω σαν αφηγηματικο φαουλ. Μπορουσες να περασεις το ιδιο μηνυμα σε μισο επεισοδιο.

    Ασε που ειναι η πρωτη σειρα εδω και καιρο που δεν κανω binge, οποτε η αναμονη για το επομενο επεισοδιο κανει ακομα πιο φανερη την χαμηλη ποιοτητα του επεισοδιου στα ματια μου, γιατι δε μπορω να βαλω επιτοπου το επομενο και να το ξεπερασω.

  10. #25
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    tldr, ας είναι μια φορά ικανοποιημένοι μόνο οι αναγνώστες και όχι οι υπόλοιποι =Ρ
    Πολύ σωστό αυτό το σημείο και απ' όσο μπορούμε να πούμε για τον Gaiman, είναι κάτι που θα τον ενδιέφερε, αντί πχ να αλλάξει την ιστορία του προς τέρψη μεγαλύτερου κοινού. Δε νομίζω να ακυρωθούν όμως ρε, 8 επεισόδια είναι... :/

    Προσωπικά μιλώντας, ούτε τα 2 πρώτα επεισόδια του Westworld με κέρδισαν, παρόλο που στην πορεία αποδείχθηκε πως ήταν αρκετά/πολύ καλό. Οψόμεθα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #26
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    ο Shadow δεν με εχει πεισει ουτε σαν ενδιαφερον χαρακτηρας (που ειναι πρωτοφανες για μενα οταν εχουμε να κανουμε με con-artist χαρακτηρα)
    Πρωτοφανές είναι να νομίζεις ότι ο Shadow είναι ο con artist χαρακτήρας της σειράς

    8 επεισόδια είναι η πρώτη σεζόν, έχει ήδη ανανεωθεί και για 2η, με τους ρυθμούς που το πάνε πιστεύω θα χρειαστεί και μια 3η (τουλάχιστον) για να ολοκληρώσουν την ιστορία, ήλπιζα αν πάει καλά να δούμε και κανένα monarch of the glen ή black dog σαν σπέσιαλ επεισόδια μετά το τέλος της σειράς ορ σμθ, δεν ξέρω, βλέπουμε.
    Last edited by commissar; 25-05-2017 at 15:04.

  12. #27
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΥΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟΠΙΚΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

  13. #28
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΥΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟΠΙΚΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
    Ισχύει, σιγά το κρέντιτ (!)

  14. #29
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Όσο σχετική είναι η ερμηνεία του Βον στο παρόν τοπικ

  15. #30
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν είπα ότι δεν ήταν σχετικό, σιγά το κατόρθωμα εννοούσα. Πάρε κι άλλο αρκούδι, πλάκα έκανα (και) πριν

Similar Threads

  1. Young Gods
    By metamelia3 in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 02-06-2014, 15:48
  2. [Cinema] American Reunion (2012)
    By Hellblazer in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 6
    Last Post: 10-12-2011, 23:32
  3. Manowar - Gods Of War
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-2007, 20:38
  4. Manowar - Gods Of War
    By Loader in forum General Discussion
    Replies: 40
    Last Post: 11-03-2007, 16:18
  5. Manowar - Gods Of War
    By Loader in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-2007, 01:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •