Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: The Night Of

  1. #1
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default The Night Of

    23χρονος Νεουορκεζος Πακιστανος ετοιμαζεται να παρει το ταξι του πατερα του για να παει σε ενα παρτι μπας και βρει καμια γκομενα, αλλα πετυχαινει στο δρομο μια κοπελα που μπαινει στο ταξι του με το ετσι θελω, και αυτη τον "αναγκαζει" να την παει βολτα στην παραλια, για οτι προκυψει τις επομενες ωρες. Αυτη η βραδια αποδεικνυεται αρκετα μυστηριωδης και ιδιαιτερη, και ξεκιναει ενα καταπληκτικα ρεαλιστικο αστυνομικο, δικαστικο, κοινωνικο γραφειοκρατικο δραμα μυστηριου.

    ΗΒΟ, Νεα Υορκαρα, αργοσυρτη ντουμντεθ χεβιμεταλλικη ατμοσφαιρα, Τζον Τορτουρος να πουμε, ερμηνειαρες γενικως, ψηγματα επιρροων Τρου Ντετεκτιβ, οτι καλυτερο παιζει αυτο το καλοκαιρι (και πιθανως και τη χρονια). Μη δειτε καν το τρεηλερ αν δε θελετε κανενα σποιλερ. Εχουν παιχτει 3 επεισοδια, συνολικα θα εχει 8.



    Last edited by Κωλαράκι Τορνευτό; 28-07-2016 at 04:15.

  2. #2
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Σειράρα

  3. #3
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    πολύ καλό, αλλά της υπομονής.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  4. #4
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Ναι ειναι πολυ της υπομονης, χθες το εβλεπα σε φιλο μου και στα 40 λεπτα του 2ου επεισοδιου ροχαλιζε (αλλα οκ ειναι τετοιος αυτος, ειναι κατι σαν παραδοση να κοιμαται σε ταινιες/σειρες)

  5. #5
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    ειναι κατι σαν παραδοση να κοιμαται σε ταινιες/σειρες)
    ο καλύτερος ύπνος!
    Vielen Dank für alles was mal war

  6. #6
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    +Ομάρ

  7. #7
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ισως να ειναι στο τοπ 3 των εφετινων σειρων αμα δεν το γαμησει με την φαση κλισεδιας αμερικανικης φυλακας. Τρομερη ατμοσφαιρα, βεβαια νομιζω οτι
    Spoiler
    φευγει ο τυπας απο ενα μερος που εχει αιματα σε τοιχους πορτατιφ σεντονια πατωματα κ΄λπ και πανω του δεν εχει ουτε μιση σταγονα αιμα.. δλδ ποσο μυαλο θελει για να βασιστει στο οτι τυπος ηταν στεγνος;Οκ μπορει να εκανε μπανιο ξερω γω και να ηταν γυμνος πανω, αλλα και αυτο δεν μπορουσα να το τσεκαρουν αμα θελαν;
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #8
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    καμιά σειρά δεν μπορεί να θεωρείται κάτι λιγότερο από γαμάτη αν έχει αυτό το τραγούδι μέσα

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #9
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    1x05
    Spoiler
    Ήταν ένας φόνος άλα τονυ σοπράνο το φινάλε του σημερινού,ή ιδέα μου;

  10. #10
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    ισως να ειναι στο τοπ 3 των εφετινων σειρων αμα δεν το γαμησει με την φαση κλισεδιας αμερικανικης φυλακας. Τρομερη ατμοσφαιρα, βεβαια νομιζω οτι
    Spoiler
    φευγει ο τυπας απο ενα μερος που εχει αιματα σε τοιχους πορτατιφ σεντονια πατωματα κ΄λπ και πανω του δεν εχει ουτε μιση σταγονα αιμα.. δλδ ποσο μυαλο θελει για να βασιστει στο οτι τυπος ηταν στεγνος;Οκ μπορει να εκανε μπανιο ξερω γω και να ηταν γυμνος πανω, αλλα και αυτο δεν μπορουσα να το τσεκαρουν αμα θελαν;
    Spoiler
    Δεν μου έχουν δείξει "οι αρχές" ότι έχουν 100% δεμένη την κατηγορία, αν και καμιά φορά το όπλο του εγκλήματος και ένα τυπικό κίνητρο δένουν κατηγορία
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #11
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν ξέρω , έχω πάθει πλάκα, μιλάμε για υπερσειράκλα. Δεν ξέρω που να αρχίσω και που να σταματήσω, μόνο μια απορία έχω.
    Όπως ίσως έχετε δει στα κρεντιτς εξεκιουτιβ προντιουσερ είναι o Gandolfini (r.i.p). Η ιστορία λέει ότι είχε φάει άκυρο στην αρχή από το HBO το 2012 αλλά μετά τον θάνατο του Gandolfini το επισπεύσανε εις μνήμην.
    Ο Gandolfini θα έπαιζε τον Stone, τελικά αφού πέθανε ήταν να τον κάνει ο DeNiro και λόγο γυρισμάτων για κάτι άλλο που είχε πήρε την θέση του ο Τορτούρο.
    Και έρχεται η ερώτηση (απορία), είναι δυνατόν να μπορούσε να παίξει κανείς άλλος αυτόν τον ρόλο από τον Τορτούρο? Μιλάμε ο τύπος δίνει ρεσιταλ, σου βγάζει όλη αυτή την κακομοιριά που πρέπει. Για να μην αναφέρω το "θέματα" του ως side story που έχει κόψει την γη στα δύο.

    Τώρα για το 1χ05 δεν έχω να πω τίποτα, ειλικρινά δεν με νοιάζει και τόσο πια θα είναι η κατάληξη της ιστορίας γιατί το όλο στήσιμο σε κάνει να μην θες να το αφήσεις
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #12
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έχω αποφασίσει να το αφήσω να τελειώσει και να το δω μονορούφι. Ακούω διθυράμβους από τις σωστές πηγές, οπότε δε γίνεται να μην είναι εποσχ

  13. #13
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Δεν ξέρω , έχω πάθει πλάκα, μιλάμε για υπερσειράκλα. Δεν ξέρω που να αρχίσω και που να σταματήσω, μόνο μια απορία έχω.
    Όπως ίσως έχετε δει στα κρεντιτς εξεκιουτιβ προντιουσερ είναι o Gandolfini (r.i.p). Η ιστορία λέει ότι είχε φάει άκυρο στην αρχή από το HBO το 2012 αλλά μετά τον θάνατο του Gandolfini το επισπεύσανε εις μνήμην.
    Ο Gandolfini θα έπαιζε τον Stone, τελικά αφού πέθανε ήταν να τον κάνει ο DeNiro και λόγο γυρισμάτων για κάτι άλλο που είχε πήρε την θέση του ο Τορτούρο.
    Και έρχεται η ερώτηση (απορία), είναι δυνατόν να μπορούσε να παίξει κανείς άλλος αυτόν τον ρόλο από τον Τορτούρο? Μιλάμε ο τύπος δίνει ρεσιταλ, σου βγάζει όλη αυτή την κακομοιριά που πρέπει. Για να μην αναφέρω το "θέματα" του ως side story που έχει κόψει την γη στα δύο.

    Τώρα για το 1χ05 δεν έχω να πω τίποτα, ειλικρινά δεν με νοιάζει και τόσο πια θα είναι η κατάληξη της ιστορίας γιατί το όλο στήσιμο σε κάνει να μην θες να το αφήσεις
    Αν δε κάνω λάθος ο gandolfini είχε γυρίσει pilot στον ρόλο αυτο.

  14. #14
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    και επειδή στο ER ακόμα και Αυγουστο οι Ρεπορτερς δεν ηρεμούν

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #15
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    και γω πραγματικα δεν μπορω να φανταστω αλλον καλυτερο στον ρολο του τορτουρο
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. [Cinema] Night at the Museum: Battle of the Smithsonian (2009)
    By BURNIN AMBITION in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 17-06-2009, 02:42
  2. Clouds by Night
    By nrg in forum Self-Promotion
    Replies: 17
    Last Post: 02-01-2009, 19:57
  3. Blackmores's Night
    By jack the ripper in forum Live & Events Talk
    Replies: 13
    Last Post: 25-02-2006, 03:28
  4. Day vs Night
    By MoRmEnGiL in forum General Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 11-09-2004, 21:01
  5. One night stand
    By president in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 17-01-2004, 04:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •