Results 1 to 4 of 4

Thread: Arduino

  1. #1
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default Arduino

    Εχει κανεις επαφη με τον κωδικα αυτου του πραγματος να με βοηθησει λιγο;
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    α) στο μεταφέρω
    β) τι ακριβώς ρωτάς? έχω ένα πρώην συνάδελφο που έσιαξε με ένα αρντουίνο το τηλεσκόπιο του να γυρίζει ώστε να μπορεί να τραβάει "σωστές" φωτογραφίες αστεριών
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Θελαμε να φτιαξουμε κατι σαν akinator και ψαχναμε κωδικα, τελικα ασχοληθηκα με αλλο τμημα της εργασια (ευτυχως) οποτε τη γλυτωσα, γιατι σιχαινομαι το κωδικα και οτι σχετιζεται.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  4. #4
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    πάντως στο instructables έχει ΠΟΛΥ πράγμα σε arduino

    το akinator είναι αυτό ή κάτι άλλο;

    αν ναι, προφανώς εννοείς να προγραμματίσεις μία φορητή ηλεκτρονική συσκευή τύπου gameboy που να παίζει το akinator, σωστά;

    δε θα συνιστούσα arduinο για τον προγραμματισμό της ίδιας της εφαρμογής, παρά μόνο για το I/O της εφαρμογής με το hardware της συσκευής.

    -edited for clarity
    Last edited by rat_poison; 28-06-2016 at 18:34.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •