Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Netflix

  1. #16
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Ποικιλία μηδέν για τα λεφτά που ζητάνε. Το τράιαλ μετράει, μπορεί να βρεις κάτι παλιό ενδιαφέρον που αλλιώς θέλει ψάξιμο αρκετό και να το δεις σε ένα μήνα. Και παίζει να κάνει ρηζέτ κάθε χρόνο αυτό συνέβη σε μένα τουλάχιστο.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  2. #17
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    απο περιέργεια και μόνο, πόσα λεφτά το μήνα θα ήταν οκ;
    Vielen Dank für alles was mal war

  3. #18
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    0 ευρώ
    Rock or Nothing

  4. #19
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    δεν ψήνομαι να διακόπτουν καθε 10 λεπτα για διαφημισεις. πλας:

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    το οτι ταυτίζουμε το "παράνομο" με το "τζαμπα" κάποια στιγμή πρέπει να το κοιτάξουμε, νομίζω. Δεν κουνάω το δάχτυλο, απλά θέλω να ακριβολογούμε.
    Vielen Dank für alles was mal war

  5. #20
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Μια χαρά είναι, ειδικά αν χρησιμοποιείς Hola, νομίζω υπάρχουν και σε άλλες χώρες πράγματα που δεν υπάρχουν στην έκδοση των ΗΠΑ κλπ. Γενικά αν έχεις διάθεση (ή υπάρχει -σίγουρα- site που να γράφει αναλυτικά τα νέα πράγματα που μπαίνουν) βρίσκεις κι απ'όσο ξέρω (έβαλα χθες γιατί προηγουμένως δεν δεχόταν την κάρτα, αλλά αρκετοί γνωστοί μου είχαν) δίνει αρκετά συχνά αυτούς τους δωρεάν μήνες, οπότε αν το ακυρώνεις έγκαιρα έχεις 2-3 μήνες το χρόνο δωρεάν. Έχω ήδη βρει 2 φετινές ταινίες με Hola USA (Horse Money + Approaching the Elephant) που ήθελα να δω και δεν υπάρχουν ούτε σε private τορρεντάδικα τύπου karagarga και φαντάζομαι θα υπάρχουν πολλές ακόμα τέτοιες περιπτώσεις, καλή φάση γενικά.

  6. #21
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Καλά εννοείται ότι άμα γνωρίζεις τα στοιχειώδη και μόνο από torrents πρέπει να είσαι χαζός για να το βάλεις. Α ρε Ικόνοκλαστ πώς αλλάξαν οι καιροί ε?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  7. #22

  8. #23
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Kelldorain View Post
    δεν υπάρχουν ούτε σε private τορρεντάδικα τύπου karagarga
    δεν υπάρχει ούτε karagarga
    edit: λολ, μόλις είδα ότι έχει ανέβει σε νέα διεύθυνση... πόσο καιρό; oh well
    Last edited by 12 stars circle your brow; 08-01-2016 at 18:11.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #24
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    Ναι, γιαυτο το κλεινεις οταν δεν το χρησιμοποιεις, δηλαδη ποιος αφηνει free vpn ανοιχτο για να δει τα mail του;

    Αλλιως βεβαια υπαρχουν και commercial vpn providers που δε χρεωνουν και τοσο πολλα..
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  10. #25
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Καλά εννοείται ότι άμα γνωρίζεις τα στοιχειώδη και μόνο από torrents πρέπει να είσαι χαζός για να το βάλεις. Α ρε Ικόνοκλαστ πώς αλλάξαν οι καιροί ε?
    Πώς αλλάξαν; Αν ψάξεις σε πολύ παλιά θρεντς θα δεις ότι προσωπικά δεν υποστήριζα ποτέ την πειρατεία και το φολκλόρ γύρω απο τη φάση το θεωρώ για τον πούτσο. Όλοι οι trackers και όλα τα streaming site παίρνουν revenue για να σου προσφέρουν το κλεμμένο προϊόν με διαφημίσεις, malware και donations. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο υπάρχει ένα μαγαζί που κάνει monetize γύρω από μια υπηρεσία και η μόνη ουσιαστική διαφορά δεν είναι ιδεολογική, είναι νομική. Κάποιος που επιλέγει για την άνεσή του σαν πελάτης να "Αγοράζει" τσάμπα από το παράνομο κάνει μια χαρά. Εγώ προτιμώ στη συγκεκριμένη περίπτωση για την δική μου άνεση να αγοράζω από το νόμιμο, γιατί πολύ απλά βαριέμαι να αφιερώσω περισσότερο χρόνο για να δω μια σειρά στο διπλανό tab ενώ αράζω.

  11. #26
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Παρεμπιπτόντως, για το "παράνομο" και το "τζάμπα". Υπάρχουν και δίαυλοι που προσφέρουν το προϊόν τους στο τσάμπα με αντάλλαγμα διαφημίσεις, όπως έκανε το Gamato ή ένας οποιοσδήποτε tracker. Λέγονται ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια, και σε ό,τι αφορά τις ελληνικές συχνότητες είναι το ίδιο παράνομα. Γιατί δεν τα γουστάρετε κι αυτά;

  12. #27
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ναι, τα ιδια λεφτα βγαζει η Warner Bros και η Disney με το σαητ που σου προσφερει το τορρεντ. Οντως, μονο νομικη η διαφορα.




  13. #28
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Α ναι, στηρίζουμε τις μικρομεσαίες επιχείρησεις και το μπακάλικο της γειτονιάς.


  14. #29
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ο καθενας στηριζει οτι θελει, απλα μη γραφεις οτι δεν υπαρχει ιδεολογικη διαφορα, και οτι υπαρχει νομικη διαφορα μονο, γιατι ειναι ανακριβεια.



  15. #30
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δεν είναι ιδεολογική διαφορά το να έχεις ένα μεγάλο μαγαζί που πουλάει πράγματα από ένα μικρό μαγαζί που πουλάει πράγματα. Ιδεολογική διαφορά είναι να έχεις ένα μαγαζί από τη μια και από την άλλη μια κολλεκτίβα που μοιράζεται ό,τι παράγει ανταλλακτικά. Ιδεολογική διαφορά στο συγκεκριμένο ζήτημα πχ κάνουν τα creative commons, οι ελεύθερες άδειες κλπ, όχι η πειρατεία. Επειδή δεν προβλέπεται η επόμενη σεζον του Game Of Thrones να κυκλοφορήσει σε GPL, ας απολαύσουμε τα προϊόντα μας σαν καλοί πελάτες ο καθένας όπως γουστάρει. Ξέρω ότι ακούγομαι λίγο ΚΚΕ στο συγκεκριμένο θέμα αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράματα.

    Επίσης γιατί τελειώνουμε κάθε ποστ με ένα random gif.

    Last edited by ikonoklast; 09-01-2016 at 01:54.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •