Results 1 to 12 of 12

Thread: GOAT ~ 17/10 @ Gagarin 205

  1. #1
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default GOAT ~ 17/10 @ Gagarin 205

    Εντάξει, ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ λαιβ. Πανεύκολα στα 10, αν όχι 5, καλύτερα που έχω δει στη ζωή μου. Αψεγάδιαστο. Τι η ηχάρα, τι η σκηνική παρουσία, οι εκτελέσεις, τα τζαμαρίσματα, η ΕΝΕΡΓΕΙΑ, η ασταμάτητη αποθέωση του κόσμου. Μιλάμε για συναυλιακά ιστορικές στιγμές.
    Το περίμενα πως θα ήταν ωραία, αλλά δεν περίμενα πως θα μας έπαιρναν έτσι τα μυαλά.
    Μόναδικά τόσο δά παραπονάκια η απουσία πλήκτρων και η σχετικά σύντομη διάρκεια, αλλά πραγματικά κλαιν.
    Κρίμα σε όσους το έχασαν.

    ΥΓ. Συγκινητικό crowd surfing πινατερου

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    φοβερο λαιβ, και τα σπασε και το σαπορτ .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Δεν παίξαν Diarabi, ήμασταν πήχτρα, η αεκάρα έφαγε 4. Μαλακία το λάηβ όλο.

    Spoiler
    ΓΑΖΩΣΑΝ
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  4. #4
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    Ηighlight το αποστομωτικό τζαμάρισμα στο Run To Your Mama. Τα παιδιά το έχουν.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  5. #5
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    εάν οι Goat μου άρεσαν αρκετά σαν μπάντα, ύστερα από αυτή την εμφάνιση έχουν ανέβει στην εκτίμησή μου καμιά δεκαριά επίπεδα πάνω. πρόκειται ξεκάθαρα για συναυλία - ορόσημο - εμπειρία ζωής. πρέπει οπωσδήποτε να γίνει μνεία στον τιτάνιο μπασίστα. εξαιρετική τεχνική, αυτοσχεδιαστική έμπνευση, ηχάρα. πολλά καντάρια μπάλα. όλοι οι Goat έχουν χτιστεί γύρω από αυτόν. επίσης, ο δεξιά κιθαρίστας (με το χρυσό προσωπείο) ήταν εντυπωσιακά σταθερός και αψεγάδιαστος (βλ. Run To Your Mama). αιώνια αγάπη στις τραγουδίστριες. και γενικά όλοι εξαίρετοι.

    πολύς κόσμος, αν δεν κάνω λάθος ήταν sold out. η συναυλία διήρκησε 1 ώρα και 25 λεπτά. αν έχει κάποιος σετλιστ ας κάνει την καλή.



    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    επισης ρησπεκτ στον μπασιστα γιατι καπακια με το που τελειωνε καθε κομματι επινε αλφα μπυρονι που χε πισω απο το μονιτορ
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    Νομίζω όλοι κάποια στιγμή χαζέψαμε με το μπασίστα σε μια μπάντα με τρομερούς παίχτες και όπως φάνηκε άπειρες εργατοώρες στο στούντιο (Σουηδοί γαρ). Η αλήθεια είναι πως είχα αρκετές επιφυλάξεις ειδικά μετά το μέτριο δεύτερο δίσκο και το hype που συνοδεύει τη μπάντα αλλά για μια ώρα κ κάτι όλα αυτά περάσανε σε δεύτερη μοίρα μπροστά συναυλιακή εμπειρία που προφέρουν. Επίσης ήχος καμπάνα από το πρώτο τραγούδι και σχεδόν καθολική συμμετοχή από το κοινό που έχω την εντύπωση ότι ήταν ώριμο τόσο μουσικά όσο και ηλικιακά.
    I've got an infinite number of places to go, the problem is where to stay

  8. #8
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Τρομεροί οι γκόατ, γάμησαν και οι κούμπα τέρκου.
    Μόνο το Ντιαραμπί έλειψε, όντως. Αλλά μιλάμε για λάιβ από αυτά που τα θυμάσαι μια ζωή.
    Είχα πολύτ καιρό να πάω σε λάιβ στο γκαγκάριν και είχα ξεχάσει πώς είναι όταν γεμίζει. Σαρδελίλα.

  9. #9
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δεν ξέρω για όλο τον εξώστη, αλλά δεξιά που καθόμουν εγώ ήταν σούπερ, δεν ένιωσα καθόλου το πήξιμο.

  10. #10
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    πίσω αρένα ήταν αρκετά στενάχωρα (ευτυχώς όμως δε νομίζω να έγιναν τα αίσχη άλλων εποχών με υπεράριθμα κλπ), απλά είχαμε ο καθένας μας μερικά εκατοστά χώρο ίσα-ίσα να κουνήσουμε το κωλαράκι μας.

  11. #11
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Τρομερό live από μια κολοσσιαία μπάντα από πολλές απόψεις: πολύ καλός ήχος, εξαιρετικό παίξιμο, φοβερή ενέργεια τόσο απ' το group όσο κι απ' τον κόσμο, άψογα κοστούμια, όλα ήταν όπως πρέπει, ξέρουν ακριβώς τι θέλουν να κάνουν και πώς να το πετύχουν. Δεν ξέρω τι λέτε για hype κλπ, εγώ τη στάση και τη δικιά τους τη βρίσκω ειλικρινέστατη (στις ευχαριστίες στο τέλος του live μου φαίνεται ότι όντως εκτιμούν τον κόσμο που πήγε εκεί) και του κόσμου, που όλοι γνώριζαν που πήγανε.
    Δε θυμάμαι να 'χω δει μετά από συναυλία τόσο εκστασιασμένο όλο τον κόσμο, δε μίλησα με ένα άτομο που να είπε απλά "ωραίοι".

    Επίσης βρίσκω πολύ ωραίο το ότι παίζουν διαφορετικές εκτελέσεις από συναυλία σε συναυλία, το setlist που καλύπτει οτιδήποτε έχει κάνει το συγκρότημα στη, μικρή ομολογουμένως, δισκογραφία του, εκτός Diarabi-Goathead (γουστάρω κιόλας λίγο που δεν παίξαν το Diarabi, δεν το αναγνωρίζουν ως το hit τους), μέσα Dreambuilding-Time For Fun (εξαιρετική εκτέλεση το τελευταίο, άλλο κομμάτι) και το οποίο επίσης διαφέρει από live σε live (Ρώμη πολύ διαφορετικό).
    Συναυλία που δεν έπαιξαν τα αγαπημένα μου κομμάτια (Goathead, Stonegoat, Dig My Grave) και δε μου λείψαν κιόλας ιδιαίτερα.
    Τέλος, αν κρίνω απ' την προσέλευση των ιταλών στη Ρώμη, πρέπει και το group να έπαθε αντίστοιχη πλάκα με τον κόσμο,μακάρι να μας ξανάρθουν.
    Cheers σε όσους ήταν εκεί!

    Υ.Γ. iorulezz και Παυλάρα ευχαριστώ που μου μάθατε αυτή τη μπάντα! <3
    Last edited by Skalani Caveman; 19-10-2015 at 15:00.
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

  12. #12
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    στα αρνητικα που δεν ειδα μπλουζακια στο μερσανταιζ ηθελα μια μπλουζα με μια κατσικα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Goat
    By Skalani Caveman in forum Music Discussion
    Replies: 122
    Last Post: 30-08-2022, 12:42
  2. GOAT ~ 17/10/15 @ Gagarin 205, Αθήνα
    By Ghoul in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2015, 14:28
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-01-2011, 18:52
  4. W.A.S.P. - Gagarin 205 - 27/10/07
    By Toufas in forum Live Reports
    Replies: 8
    Last Post: 31-10-2007, 12:16
  5. Lost Goat
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-2004, 21:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •