Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Ερωτηματολόγιο.

  1. #31
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Eμένα, που τελείως στ'αρχίδια μου τα ακαδημαϊκά, το ερωτηματολόγιο μου φάνηκε απολαυστικό και old-schoolάτο. Αρχικά τσίνισα γιατί παρότι διάλεξα σχετικά εύκολα την πλευρά του metalhead (λολ) ξενέρωσα λίγο με τις ερωτήσεις που ψυχανεμίζονταν μια διάθεση σύγκρουσης μεταξύ των genres, γιατί φυσικά γουστάρω πάρα πολύ το πανκ. Αν το καλοσκεφτείς όμως τι πιο θεμελιακό στο πως ξεδιπλώνονται οι δύο κουλτούρες μέσα στις δεκαετίες απο μια φιλοσοφική (και πολιτική) σύγκρουση μεταξύ του ρομαντισμού και του μπαροκ που είναι το μεταλ με τον πρωτόλειο και προσγειωμένο υλισμό που είναι το πανκ. Δεν είναι καθόλου ερωτήματα πέμπτης δημοτικού και αρκεί να πάρεις δυο φίλους σου, έναν πάνκη και έναν μεταλά, να τους ποτίσεις και να τους κάνεις κουβέντα για να καταλάβεις εκατοντάδες πράγματα και για τους ίδιους και για τις κοινωνιολογικές καταβολές τους και για life, universe and everything. Αλεξ βάζε κάπου ονλαιν τα συμπεράσματα όσο προχωράς, να χαζεύουμε.

  2. #32
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Θλίψη ρε πούστη. Δε βρίσκω λόγο να τρολάρει κανείς τον κόπο του άλλου, πόσω μάλλον να φτάνει να ξεθάβει blog posts 4ετιας και να ρίχνει τόσο πολύ το επίπεδο. Και σε ένα νήμα που αφορά ένα μικρό κομμάτι της εργασίας κάποιου, ο οποίος ζήτησε τη συμμετοχή μας, να έχουμε προσβολές, μπινελίκια και λοιπά θλιβερά.

    Σας συμπαθώ τόσο πολύ και τους δύο, πραγματικά δεν υπήρχε λόγος να ξεφτυλιστεί έτσι το θέμα. Στην τελική ρε Γιάννη, αν θεωρείς ότι οι ερωτήσεις είναι επιπέδου πέμπτης δημοτικού, μην μπαίνεις στη διαδικασία καν να τις απαντήσεις. Τον εαυτό σου υποτιμάς, πρακτικά, είτε απαντώντας -όπως το βλέπεις εσύ το ερωτηματολόγιο- είτε τρολάροντάς το.
    Θανναση, σε παρακαλω αλλη φορα μην μπλεκεις εκει που δεν γνωριζεις τι παιζει, οπως δεν κανω εγω στα δικα σου διαπροσωπικα με τους γνωστους και (πρωην) φιλους σου. Εγραψα ηδη μια φορα οτι απαντησα σοβαρα στο ερωτηματολογιο του ρητζεκτ, καθως θεωρω οτι μια σωστη στατιστικη ερευνα πρεπει να συμπεριλαμβανει ΟΛΕΣ τις αποψεις, και εφοσον οι συγκεκριμενες ερωτησεις για μενα ειχαν τις συγκεκριμενες απαντησεις, αυτες εδωσα. Αν ειχε κανει λιγο πιο ευρυ το ερωτηματολογιο, θα μπορουσα να απαντησω κατι διαφορετικο ισως. Απο εκει και περα ο Αλεξαννδρος ηθελε να ευχαριστησει τους παντες εκτος απο εμενα, επειδη δεν του αρεσε η προσεγγιση αυτη, τι να κανουμε. Αν ηθελε να εχει ΜΟΝΟ σοβαρες απαντησεις, θα μπορουσε να εχει βαλει κανα καλο ειδος μουσικης να κρινουμε. Εσυ γιατι μπλεκεσαι, δεν το καταλαβαινω. Τα μπινελικια και τις προσβολες αλλος τα ξεκινησε και χρησιμοποιησε ευρεως, οχι εγω, οποτε ασε τις γενικολογιες. Θλιβομαι και που σου απανταω, καθως περιμενα περισσοτερα απο εσενα.

  3. #33
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    "Καλό είδος μουσικής".

    Λοιπόν, το ερωτηματολόγιο απευθύνονται είτε σε αυτούς που ακούνε heavy metal (είχε και διάφορα sub-genres ώστε να επιλέξει ο ερωτώμενος) είτε σε αυτούς που ακούνε punk (με τα αντίστοιχα sub-genres). Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι από αυτά, απλά δεν το κάνεις.

    Είναι σαν να πηγαίνω εγώ να κάνω ένα αντίστοιχο στο Techno και στην Progressive Trance, και να πατάω μούντζα σε όλα, ενώ δεν είμαι φαν κανενός είδος, και να λέω ότι μου ξυνίζουν όλα, σε όλα τα είδη που υπάρχουν στο ερωτηματολόγιο. Ποιός ο λόγος λοιπόν να το κάνω; Α, για να σπάσω απλά αρχίδια.

    Επίσης Φίξξερ το 99% (και βάλε) του πληθυσμού της Γης, θεωρούν το πανκ και το μέταλ, ένα και το αυτό στα αυτιά τους: σκατά δηλαδή. Συγχαρητήρια, κατάφερες μετά από τόση έκθεση, σε τόση μουσική εδώ μέσα, μετά από τόσα χρόνια, να μπείς στο 99%.

    Θλίψη.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #34
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    btw μάζεψες κόσμο? γιατί διαφημίσαμε όσο μπορούσαμε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #35
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Ρεήβεν, χωρίς πλάκα, δεν έχω (πλέον) κανένα θέμα με το χιέβι μέταλ (μουσικά). Με νοοτροπίες έχω, αλλά είναι άλλο θέμα.
    τίμιος στο πρώτο σκέλος. μαζί σου στο δεύτερο.
    Rock or Nothing

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Πάνκη, πες πότε πού θα ανέβει η εργασία σου να ξέρουμε όσοι θέλουμε να τη διαβάσουμε.

  7. #37
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    κοιλιά μάζεψα τους μεταλ που ήθελα (γιατί από πανξ είχαμε και περίσσευμα) και ευχαριστώ πολύ όλους για την διάδωση.

    Σφήνο όταν με το καλό γίνει θα ενημερωθείς.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #38

    Default

    ti ie afto? customer co-creation k etsi?>

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •