Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 171

Thread: Ξανακυβέρνηση Αλέξη Τσίπρα

  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ναι, έτσι είναι δυστυχώς, ως είδος είμαστε ελαττωματικό και πάντοτε στην ιστορία αυτό γινόταν, ο δυνατός πηδούσε τον αδύναμο. Μην περιμένουμε να αλλάξει κάτι επειδή γίναμε πιο πολιτισμένοι και δεν είμαστε σε συνεχή πόλεμο με τους παραδίπλα.
    Βέβαια πάντα σκέφτομαι τί θα έκανα εγώ αν ήμουν ο ισχυρός.

  2. #152
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ξερεις υπαρχουν καποιοι που δε μπαινουν στο κοπο να φτασουν στη θεση του Τσιπρα γιατι απλα εχουν το μυαλο να καταλαβουν οτι λενε μαλακιες αντι να πουλανε φουμαρα. Λεγεται αυτοσεβασμος. Η ολη φαση με τη κριση και τα παρεμφερη ισως μπορουσε να σωθει στην αρχη της κρισης. Πλεον δε προκειται να γινει παραεχουμε χρεωθει. Οχι οτι υπαρχει μυαλο αν βεβαια αν κρινεις με βαση το πως λειτουργει ο κοσμος στην ηλιολουστη μπανανια μας.
    Εντωμεταξυ η κατασταση στην Ελλαδα ειναι οτι αυτη ειναι η ΚΑΛΗ εκδοση!!!!! Φανταστειτε τον Μητσοτακη πρωθυπουργο!!!!


    Spoiler

    Και ψιλο off topic επειδη πιασαμε περι ανθρωπινου γενους.

    Το πραγματικα αστειο ειναι αυτη η πεποιθηση των (νεο)φιλελε οτι ολα βαινουν καλως. Βγαινουν ολοι και αναρωτιουνται γιατι συμβαινουν αυτα; Γιατι ο κοσμος το γυρναει στη δεξια και στον εθνικισμο/εθνικο σοβινισμο; Γιατι ολοι θελουν να καταστραφει η ευρωπη; Γιατι δε τρωνε ολοι παντεσπανια και δε φορανε κοστουμια; Γιατι υπαρχουν βλαχουρες και αμορφωτοι; Γιατι δε δουλευουν ολοι σκληρα για να πετυχουν; Οι κομμουνιστες τι θελουν να καθονται και να πληρωνονται. Αφου σας δειχνουμε το δρομο!!!!

    Η ζωη του ανθρωπινου ειδους κοντευει να γινει grinding στο la2. Νομιζω οτι καπου εκει στο 2010-11 χαθηκε η μπαλα για ολο τον πλανητη. Ευτυχως οι γενιες μας θα πεθανουν στα 50 απο καρκινο απο τις ορμονες που καταναλωνουμε.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  3. #153
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Τι έγινε το 2010-11;
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  4. #154
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Χάθηκε η μπάλα για όλον τον πλανήτη.
    Life begins at 45°.

  5. #155
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Ίσως η καλύτερη Barcelona ever.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  6. #156
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ναι χθες ήταν ελαφρώς πεσμένη. 2 γκολ εβαλε μονο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #157
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ο filthy franku πηρε ροζ στολη και εφτιαξε τον pinkman
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  8. #158
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Το βάνω εδώ, γιατί είχε πέσει στη δεύτερη σελίδα το θρεντ και καλό είναι να μη γίνονται τέτχοια πράγματα:

    http://www.valueforlife.gr/free-time...tiroi-elegxoi/
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #159
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Θα επιβληθεί φόρος για την ιδιοκτησία κατοικίδιου. Είναι πιθανόν να εξαιρεθούν από τη φορολογία όσοι υιοθετούν αδέσποτα, όσοι χρειάζονται σκύλους για λόγους υγεία και όσοι έχουν χαμηλό εισόδημα.
    Και αυτο τωρα δεν θα κανει πολλους απο τους κωλανθρωπους που εχουν ενα κατοικιδιο να το πεταξουν εξω μια ωρα νωριτερα; Κατα τ'αλλα, πρωτα μουνουχισμα σε οποιον κακοποιει ζωα και μετα οτιδηποτες αλλο.
    Θα με κάνετε να φανώ υπερασπιστής του Αλέξη μας, ΑΛΛΆ
    πιθανόν δεν λέει αυτό που θέλετε και οι 2 να πείτε, αλλά ότι θα μπει ανάλογος φόρος στην αγοραπωλησία ζώων συντροφιάς. Αυτόματα αυτό ευνοεί την υιοθεσία από καταφύγια.
    Μην μπερδεύετε παρακαλώ πολύ τα τέλη κυκλοφορίας και το τεκμήριο διαβίωσης .
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #160
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Και ερχόμουν να πω ότι με βάση και την χτεσινή αστεία δήλωση Κούλη για το μακεδονικό το νέο-πασοκ πανηγυρίζει
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Αυτόματα αυτό ευνοεί την υιοθεσία από καταφύγια. .
    Δύσκολα, όταν ο άλλος θέλει ράτσας θα πάει να αγοράσει σκύλο ράτσας.
    Γεμίσαμε πιτμπουλοειδή στη Θεσσαλονίκη.

  12. #162
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Αυτόματα αυτό ευνοεί την υιοθεσία από καταφύγια. .
    Δύσκολα, όταν ο άλλος θέλει ράτσας θα πάει να αγοράσει σκύλο ράτσας.
    Γεμίσαμε πιτμπουλοειδή στη Θεσσαλονίκη.
    Έχεις ένα δίκιο σε αυτό. και όχι μόνο πιτ μπουλ ... έχω και γω έναν "πρώην" φίλο που μέσα σε όλα που έκανε και έλεγε τα τελευταία χρόνια έσκασε και ένα πολύ γενναίο ποσό για να πάρει ντοπερμαν ράτσας .... όταν τον ρώτησα γιατί μόνο για το πρώτο αλφάβητο δεν μου είπε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #163
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ο συριζα δεν είναι αριστερά , δεν νομίζω να το πιστεύει κανείς
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Είναι πιο αριστερά από τους προηγούμενους, ένα τοσοδούλι.

    Για τα σκυλιά...
    Κάποιοι καλά κάνουν και αγοράζουν, θέλουν να είναι όμορφο, το θέλουν για φύλακα, ζήτησε η κόρη τους δαλματίας κτλ. Κάποιοι παίρνοντας ένα κατοικίδιο με πεντιγκρί κατά ένα μεγάλο ποσοστό παίρνουν σκυλί χωρίς δυσπλασία κτλ. Μη τους κατακρίνουμε όλους.
    Αλλά δυστυχώς το μεγαλύτερο ποσοστό το θέλει για μόστρα, και ειδικά για συντροφιά, για μέσα στο σπίτι δεν είναι δυνατόν να επιζητάς ράτσας.
    Βάλτε και αυτό στη λίστα με όσα πρέπει να αλλάξουμε σαν λαός ως φιλοσοφία.

  15. #165
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Που να το βάλεις τώρα αυτό....



    "Ο λόγος που ζητάω το λόγο, είναι επειδή είμαι μέλος της επιτροπής των αναφορών, περνάνε αυτά από τα χέρια μας ουσιαστικά, από το δικό μας το γραφείο, να πω δυο πράγματα όσον αφορά για τις αναφορές που έχουν συμβεί... υπάρχει ιστορικό από το 2006, που έχουν έρθει γύρω στις 6 αναφορές.. οι περισσότερες έχουν κλείσει έξω από τις δύο τελευταίες, αλλά θα ήθελα να καθίσω στην τελευταία στην 6η γιατί στις προηγούμενες η Κομισιόν ουσιαστικά έπρεπε να ρωτήσει τι συμβαίνει και έπαιρνε την απάντηση από το υπουργείο Περιβάλλοντος ότι υπήρχε μια μελέτη ότι δεν υπάρχει καταστροφή αλλά από το 2013 και μετά υπάρχει μια... σιγή ιχθύος. Εεε αλλα στο 2006, μάλλον θέλω να πω ότι η Κομισιόν έχει απαντήσει ότι από τη στιγμή που δεν έχει αλλάξει τίποτα, στις δυο αναφορές που υπάρχουν, στα δυο μεγάλα ζητήματα, δεν μπορούμε να πουμε ότι υπάρχει και λόγος να κρατηθούν ανοιχτές, αλλά στην τελευταία υπάρχουν και άλλες υποθέσεις να ανοίξουν, οπότε εκει υπάρχει ίσως μια ελπίδα να βρει αυτό το πράγμα έναν δρόμο που να είναι πιο δίκαιος, ΠΡΟΦΑΝΩΣ. Αυτή η αναφορά πρέπει ουσιαστικά για να δημιουργήσει κάποιο αντίκτυπο να τη φέρουμε στην Pety ξανά μέσα στις επόμενες αναφορές για το 2020 γιατί για το 2019 έχουνε κλείσει, οπότε από εκεί θα προσέχουμε και θα έχουμε ό,τι μπορούμε να κάνουμε για να μπορέσουμε να φέρουμε τη Δικαιοσύνη και όπου χρειάζεται φως να το ρίξουμε. Αυτά μπορούμε να κάνουμε σαν επιτροπή, δεν έχουμε κάποια αρμοδιότητα να πιέσουμε με κάποιον άλλο τρόπο, μόνο με το να φέρουμε στο φως ό,τι στοιχείο υπάρχει και να ζητήσουμε από την Κομισιόν να μας δώσει απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα που δεν έχουν απαντηθεί μέχρι στιγμής".
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Similar Threads

  1. Κυβέρνηση Αλέξη Τσίπρα
    By overdriven in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1013
    Last Post: 20-08-2015, 18:42
  2. ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΛΕΞΗ ΤΣΙΠΡΑ
    By carheart in forum Music Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2010, 22:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •