Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 171

Thread: Ξανακυβέρνηση Αλέξη Τσίπρα

  1. #91
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Νομιζω παντως οτι και οι Βουλγαροι Σλαβοι ειναι , οι Αλβανοι ως ενα βαθμο μονο .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #92
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by Kingdom Gone View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    1. Βορεια Μακεδονια θα λεγοταν, οπως τωρα λεγεται Βορεια Ιρλανδια, Βορεια Ντακοτα, Νοτια Αφρικη, κ.ο.κ. Αν ηθελαν, θα μπορουσε να βρεθει ονομα για ολα οσα γραφεις. Δεν ειναι θεμα κινδυνου, ειναι θεμα σωστης γεωγραφιας και ιστοριας. Σιγα μην κατακτησουν οι Φυρομιανοι τη Μακεδονια επειδη αυτη τη στιγμη ο πολυς κοσμος τους αποκαλει Μακεδονες. Αυτο ειναι αφελες.

    2. Εχεις χασει τη μπαλα λιγακι ε. Φαινεται κι απο τα υπολοιπα σου ποστ. Οτι απωθημενα εχεις με τους Αιλυνες, τους φασιστες και την εθνικιστικη προπαγανδα που μπορει να γινεται σε πολλα σχολεια της χωρας μας, να τα λυσεις αλλου. Εδω μιλάμε για ενα συγκεκριμενο θεμα, στο οποιο υπαρχει μια αντικειμενικη αληθεια και μια ιστορια. Οταν διδασκουν στην Ελλαδα για το Μεγα Αλεξανδρο και την αυτοκρατορια του που εφτασε μεχρι την Ινδια, εσυ θεωρεις οτι ειναι οι ιδιες βλακειες? Λες και ξερω γω τι, δεν εγιναν ολα αυτα? Μη μου πεις, και πριν 2000 χρονια φανταζομαι τοτε οι ανθρωποι ελεγαν "α ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, εμεις αυτοπροσδιοριζομαστε"
    1. Αρχίδια καπαμά και δυο αυγά τουρκίας, που λέει ο θυμόσοφος λαός, φίλτατε φίξξερ. Αν ήταν " θεμα σωστης γεωγραφιας και ιστοριας" δε θα κατέβαιναν ένα εκατομμύριο στο δρόμο ούτε θα μπορούσε να απειλεί να ρίξει ο καμμένος την κυβέρνηση τώρα, τι λέμε;

    2. Δυστυχώς ακριβώς για την εθνικιστική προπαγάνδα μιλάμε εδώ. Δεν αρνούμαι τα όποια κατορθώματα του μεγάλου αλεξάνδρου, αρνούμαι πως η υιοθέτηση τους από το σημερινό ελληνικό έθνος είναι τίποτα άλλο από εθνικισμός, ίδιου ακριβός είδους με τον μακεδονικό εθνικισμό. Δες και το λινκ στο προηγούμενο μου ποστ.

    3.Συνήθως οι dawkins-ικοί και λοιποί τεχνόκαυλοι δεν είναι εθνικιστές λόγω φιλελευθερισμού. Εσύ φαίνεται πως ψώνισες και απ΄τα δύο μαγαζιά, γιατί έτσι; Κρίμα, περίμενα εδώ να 'σαι σοβαρότερος, αλήθεια!

    1. Δε με ενδιαφερει τι κανουν τα ζωα στη Φυρομία και στην Ελλαδα, και ποσοι κατεβαινουν στο δρομο. Δεν ταυτιζομαι με την αποψη και τη συμπεριφορα αυτη. Με μενα μιλας, οχι με αυτους που κατεβηκαν στους δρομους.
    2. ΕΣΥ λες για την εθνικιστικη προπαγανδα, και συνεχιζεις, και συνεχιζεις. Το ειδα το λινκ σου, ηταν παντελως ασχετο με το ονομα της Σλαβομακεδονιας (να ενα ονομα που θα επρεπε να συμφωνουν ολοι, αλλα οοοοχι, too easy)
    3. Κοιτα να δεις τι συνεβη τωρα ρε συ, το να βαζεις ταμπελιτσες σε ανθρωπους και να τους βαζεις σε καλουπια με βασει τις ηλιθιες θεωρησεις που εχεις για την κοινωνια, τελικα δε δουλεψε??? Φοβερη εκπληξη ε? Εθνικιστη να πεις τη μανα σου, Ντοκινικο να πεις τον πατερα σου, και τεχνοκαυλο να πεις το μπατζανακη σου. Δεν ψωνισα απο κανενα μαγαζι δυστυχως για σενα, και ουτε θυμαμαι να σε ρωτησα την τελευταια φορα που ηθελα να εκφρασω την αποψη μου για ενα ζητημα, αν πρωτα θελεις να συμπληρωσω και καποιο χαρτι που να με βαζει στις ανυπαρκτες ομαδες ανθρωπων που επινοεις.

    Διαβαζοντας τα ποστς σου ειναι λες και ειμαι σε Γενικη Συνελευση των εμετικων κομματικων παραταξεων στο Πολυτεχνειο πριν 12 χρονια. Τρελο blast from the past.
    1.2. Στη φυρομία λέει, so edgy! Manmu, το αναφέρω ξανά και ξανά γιατί αυτή είναι άποψη μου, ντααα. Δε μπορούμε να μιλάμε εσύ και εγώ εκτός context, και η ιδέα πως εσένα η άποψη σου ούτε επηρεάζεται από ούτε επηρεάζει το πλαίσιο που υπάρχει στο δημόσιο λόγο στην ελλάδα, είναι ο ορισμός της naivete και του σφυρίζω αδιάφορα.

    3. Ε αφού είσαι, τι να κάνω! Καλά, μην εξάπτεσαι, εγώ φταίω που είχα ελπίδες πως θα 'σουν κάπου σωστός. Αλλά έτσι ήσουν πάντα, αχάριστος!

    Σε συνελεύσεις δεν πήγαινα, μόνο κατευθείαν κατάληψη για να ΒΑΝΔΑΛΙΣΩ.
    After the Triumph of Your Birth.

  3. #93
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    1. Ενα. Ματσο. Αηδιες. Εγω μιλουσα για ενα θεμα, εσυ ηρθες να κανεις preaching. Carry on και σε λιγα χρονια να βγαινεις και στα μετρο με κασετοφωνακι να φωναζεις για τις συνομωσιες της κυβερνησης.
    2. Δεν επηρεαζομαι, οχι. Κριμα αν δε σου αρεσει. Αλλα διαμορφωνω αποψη με βαση τη δικη μου θεωρηση για την ιδανικη κοινωνια. Σταρχιδια μου ο καθε Ελληναρας που θελει να ξαναγινουμε η Μεγαλη Ελλαδα.
    3. Θα σε βολευε να ειμαι, αλλα δεν ειμαι. Δεν εχεις ιδεα τι αποψη εχω για τα θεματα κοινωνιας, ιδιοκτησιας, στρατολογιας, εθνων, λαων κτλ, αλλα συνεχισε να υποθετεις. Εισαι απλα διασκεδαστικος.
    4. Εγω αντιθετα, δεν ειχα καμια ελπιδα πως ισως και να μην ικανοποιουσες καθε κλισε του αριστεροπεριεργου, αλλα παντα δινω το benefit of the doubt γιατι δε γουσταρω να υποθετω πως γνωριζω καλυτερα για σενα, απο οτι εσυ για τον εαυτο σου. Εσυ δεν εχεις τετοια προβληματα προκειμενου να νιωσεις καλυτερα για τον εαυτο σου απο οτι φαινεται. Μπραβο ρε μαν, εισαι "ανοιχτομυαλος" ξερω γω. Πηγαινε στη Φυρομια να αγκαλιασεις τα αδερφια σου τους Ανθρωπους και να μιλησετε για την κοινη σας ιστορια και το πως δεν υπαρχουν συνορα εκει που ονειρευεσαι να ζησεις σε 30 χρονια.

  4. #94
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    1. Σταρχιδια μου ο καθε Ελληναρας που θελει να ξαναγινουμε η Μεγαλη Ελλαδα.
    κι εμάς στ' αρχίδια μας ο κάθε σκοπιανάρας που θέλει σύνορα στον ορχομενό, ο πιτσιρικάς που μεγάλωσε με τον προσδιορισμό "μακεδόνας" δε φταίει σε τίποτα να συζητάνε κάτι τύποι στο ίντερνετ αν έχει δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται έτσι και (το πιο αστείο) να κάνει ολόκληρο paper ο κάθε ακροδεξιός για να του πει ποιο είναι το καλύτερο όνομα γι' αυτόν.

  5. #95
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ο Σλαβομακεδονας εννοεις, που μεγαλωσε με τον προσδιορισμο Γιουγκοσλαβος.

  6. #96
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    και με κομμουνισμό μεγάλωσε αλλά αυτή τη στιγμή μιλάμε για 7 διαφορετικές χώρες.

  7. #97
    Junior Member akyros_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    στο κώλο της μαιμου
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    και με κομμουνισμό μεγάλωσε αλλά αυτή τη στιγμή μιλάμε για 7 διαφορετικές χώρες.
    σιγά τον Κομμουνισμό ειδικά στην Γιουγκοσλαβία...ξεπουλημένοι οι σλάβοι

  8. #98
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by akyros_ View Post
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    και με κομμουνισμό μεγάλωσε αλλά αυτή τη στιγμή μιλάμε για 7 διαφορετικές χώρες.
    σιγά τον Κομμουνισμό ειδικά στην Γιουγκοσλαβία...ξεπουλημένοι οι σλάβοι

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #99
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    αυτα ειναι τα αποτελεσματα του κομμουνισμου:

  10. #100
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post


    inb4
    Rock or Nothing

  11. #101
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ναι το αγαπω το ER
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #102
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Τεχνικά μιλώντας, η μεγαλύτερη περίοδος ειρήνης και μακροημέρευσης στην ιστορία αυτού του ξεμπούρδελου ήταν όσο υπήρχε κομμουνισμός και δε κουνιόταν φύλλο. Αυτό σας ΤΣΟΥΖΕΙ.

    On topic, πάγια σωστή θέση στο ζήτημα της ονομασίας: ας φτιάξουν μια χώρα όλοι οι κομπλεξικοί ένθεν και ένθεν να βρίζουν το νότιο γειτονικό κράτος των αθηνών, να ηρεμήσουμε κι εμείς και απο τους εδώ μαλάκες και απο τους απο κει. Όνομα αυτού ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ με πρωτεύουσα το ΠΟΓΡΑΔΕΤΣ.

    Last edited by ikonoklast; 22-03-2016 at 15:52.

  13. #103
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    τι γράφει το διαβατήριο σου κύριε; μακεδονία; δε μπαίνεις

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  14. #104
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Πόγραδετς γιατί;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #105
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μαρέσει σα λέξη. ΠΟΓΡΑΔΕΤΣ.

Similar Threads

  1. Κυβέρνηση Αλέξη Τσίπρα
    By overdriven in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1013
    Last Post: 20-08-2015, 17:42
  2. ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΛΕΞΗ ΤΣΙΠΡΑ
    By carheart in forum Music Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2010, 21:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •