Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Leprous ~ 21/9 @ Eightball, Θεσσαλονίκη & 22/9 @ An Club, Αθήνα

  1. #1
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default Leprous ~ 21/9 @ Eightball, Θεσσαλονίκη & 22/9 @ An Club, Αθήνα

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Τέλος πάντων συμφωνώ ότι καλά μας γάμησαν αλλά άλλες φορές μας είχαν ξεκωλιάσει.
    Ξ Ε Κ Ω Λ Ι Α Σ Μ Α λοιπόν χθες, ετοιμαστείτε για μεγάλα πράγματα όσοι πάτε σήμερα

    edit αφού πήγε στο report, να πούμε καμιά κουβέντα παραπάνω.

    sixfornine μέτριοι, επιεικώς, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Για ποιο λόγο ο άλλος άφησε τα ντραμς για να πιάσει μικρόφωνο δεν κατάλαβα, τεσπα.

    mother of millions μου αρέσουν πολύ έτσι κι αλλιώς, χθες ίσως τους αδίκησε λίγο ο ήχος, πχ θάφτηκε τελείως η κομματάρα

    Leprous, ό,τι είπα, πάνω και πιο κάτω. Τεράστιο λάιβ, τεράστια μπάντα.

    The Flood
    Foe
    Third Law
    Rewind
    The Cloak
    Acquired Taste
    Red
    Slave
    The Price
    Moon
    Down
    Chronic

    Forced Entry

    Last edited by commissar; 22-09-2015 at 21:35.

  2. #2

    Default

    Μόνο εγώ ξένερωσα χθες? Καλοί ήταν (ενώ τους περίμενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ) αλλά τα φωνητικά δεν βγήκαν ποτέ..

  3. #3
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Καλοί ήταν λέει

    Ή λες για τους six for nine ή ναι, είσαι ο μόνος, εγώ όποιον είδα/μίλησα χθες μετά το λάιβ παραμιλούσε.

    Πες όμως, έτσι από περιέργεια, τι παραπάνω μπορεί να περίμενες για να πεις νταξ, καλοί ήταν μωρέ. Ο Einar χτυπιόταν σαν να μην υπήρχε αύριο όταν δεν τραγουδούσε, ο ντράμερ έκανε το ίδιο ενώ έπαιζε, οι 2 πιτσιρικάδες έπαιζαν τα πάντα στις οχτάχορδές τους, 100 λεπτά οδοστρωτήρας χωρίς κενά ανάμεσα στα τραγούδια και "πωπω τι καλό κοινο που είστε, δεν σας ακούω" κλπ, αγνή ΚΑΒΛΑ ήταν το λάιβ, πώς μπορεί κάποιος να ξενέρωσε χθες, τι είναι αυτά που διαβάζω γαμώ
    Last edited by commissar; 22-09-2015 at 15:28.

  4. #4

    Default

    Καλά μην τρελαίνεσαι. Από όρεξη, διάθεση κτλ τα παιδιά τα δώσαν όλα δεν έχω παράπονο.
    Εγώ ξενέρωσα με τη φωνή, νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω, τα τραγούδια απλά δεν βγαίναν. Ίσως πέσαμε σε άσχημη βραδιά.

  5. #5
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Καλοί ήταν λέει

    Ή λες για τους six for nine ή ναι, είσαι ο μόνος, εγώ όποιον είδα/μίλησα χθες μετά το λάιβ παραμιλούσε.

    Πες όμως, έτσι από περιέργεια, τι παραπάνω μπορεί να περίμενες για να πεις νταξ, καλοί ήταν μωρέ. Ο Einar χτυπιόταν σαν να μην υπήρχε αύριο όταν δεν τραγουδούσε, ο ντράμερ έκανε το ίδιο ενώ έπαιζε, οι 2 πιτσιρικάδες έπαιζαν τα πάντα στις οχτάχορδές τους, 100 λεπτά οδοστρωτήρας χωρίς κενά ανάμεσα στα τραγούδια και "πωπω τι καλό κοινο που είστε, δεν σας ακούω" κλπ, αγνή ΚΑΒΛΑ ήταν το λάιβ, πώς μπορεί κάποιος να ξενέρωσε χθες, τι είναι αυτά που διαβάζω γαμώ
    Και γω μαζί του για τα φωνητικά και μόνο. Εντάξει το αποτέλεσμα του δίσκου δεν το πιάνει (λογικό και αναμενόμενο) αλλά γενικά ήταν πεσμένος ο τραγουδιάρης. Μάλλον είχε και προβλήματα με τον ήχο γιατί έβγαζε το ακουστικό του συχνά.

    Τα έδωσαν όλα όπως λες, καυλώσαμε, θα πήγαινα ξανά με χίλια αλλά για να το πάρουμε από την άλλη θεωρείς ότι η φωνή του Solberg ήταν στα καλύτερά της χθες;

    btw εσύ ήσουν μαζί με τον jack the ripper;

  6. #6
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post

    Και γω μαζί του για τα φωνητικά και μόνο. Εντάξει το αποτέλεσμα του δίσκου δεν το πιάνει (λογικό και αναμενόμενο) αλλά γενικά ήταν πεσμένος ο τραγουδιάρης. Μάλλον είχε και προβλήματα με τον ήχο γιατί έβγαζε το ακουστικό του συχνά.

    Τα έδωσαν όλα όπως λες, καυλώσαμε, θα πήγαινα ξανά με χίλια αλλά για να το πάρουμε από την άλλη θεωρείς ότι η φωνή του Solberg ήταν στα καλύτερά της χθες;

    btw εσύ ήσουν μαζί με τον jack the ripper;
    Ναι, μετά μου είπε ποιος ήσουν =Ρ

    Τι να πω, προσωπικά δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή ότι τα φωνητικά δεν βγαίνουν ή χαλάνε την εμφάνιση ή τι ξενέρωμα είναι αυτό κλπ, ακόμα και ο ήχος που τον περίμενα χάλι ήταν αξιοπρεπέστατος για τα δεδομένα του ΑΝ. Δηλαδή λέτε ότι αν ήταν στα καλύτερά της η φωνή του θα ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στο cd, αυτό λέμε ότι έλειψε από το λάιβ;

    Και επίσης έγραψε και "Καλοί ήταν (ενώ τους περίμενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ)", αυτό δηλαδή πού μπορεί να το στηρίξει κάποιος για το χθεσινό, πείτε μου γιατί ίσως τελικά εγώ ήμουν σε άλλη συναυλία

  7. #7
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Να στο πω αλλιώς. Πήγα στην συναυλία με μεγάλες προσδοκίες. Η υπόλοιπη μπάντα τις ξεπέρασε και με το παραπάνω αλλά ο Solberg ήταν λιγότερος από αυτό που περίμενα και ξαναλέω ότι δεν περίμενα να ακούσω τον δίσκο. Αν κρίνω την συναυλία σαν σύνολο συμφωνώ μαζί σου, αν είναι να πούμε τι με χάλασε θα έλεγα ότι η φωνή θα μπορούσε να είναι καλύτερη και μόνο αυτό.

  8. #8

    Default

    Στα λάιβ ο καθένας την βρίσκει με διαφορετικά πράγματα. Εγώ ας πούμε περιμένω πάντα και απ'όλους ήχο μπόμπα και άριστη απόδοση των κομματιών. Τα υπόλοιπα μετράνε σα μπόνους που θα ξεχωρίσει μια καλή συναυλία από μια γαμάτη συναυλία.
    Αν ο χώρος δεν ευνοεί δίνω τα ελαφρυντικά μου και δεν μ'ενδιαφέρει να ακούσω τη μπάντα ακριβώς όπως στο σιντι. Η απόδοσή τους μ'ενδιαφέρει.
    Χθες ο ήχος ήταν απλά ΟΚ και η φωνή δεν έβγαζε τα ψηλά. Μου φάνηκε οτι φάγανε και μερικά σημεία από κομμάτια γι'αυτόν τον λόγο. Όπως και να χει, εγώ το σκεφτόμουν όταν έπαιζαν, οτι θα φτάσουν στο γαμάτο το σημείο και ο τραγουδιάρης θα μας το χαλάσει. Οι ψηλές νότες δεν βγήκαν, τα μπρουταλ επίσης.
    Ντάξει, απλά είχα μεγαλύτερες προσδοκίες! Χαρούμενος είμαι γενικά που ήρθαν και τους είδα, δεν κλαίω και τα λεφτά μου.

    edit:
    Χαχα, μεγάλες προσδοκίες x2

  9. #9
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Προσωπικη αποψη ειναι οτι το λαιβ ηταν απλα φανταστικο. ΟΚ ισως υπηρχαν καποια θεματακια στη φωνη το δεχομαι (στις πολυ ψηλες και στα brutal) αλλα για ΚΑΝΕΝΑ λογο δεν μπορω να πω οτι μου χαλασε το λαιβ εστω και στο ελαχιστο. Τετοια ορεξη και αποδοση συνολικα ειχα καιρο να δω οποτε το δικαιολογω.
    90-100 λεπτα παιξανε ασταματητα ουσιαστικα. Ο ντραμερ ηταν σε ενα δικο του παραλληλο συμπαν και νομιζω ειχε καπου 18 χερια

  10. #10
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Τώρα που λέτε για τα μπρούταλ φωνητικά σαν να έχετε δίκιο, και στο Congregation δεν ακούγονται καθόλου

  11. #11

    Default

    Δεν πιάνω ακριβώς την ειρωνεία εδώ, το Congregation πάντως το θεωρώ ισάξιο ή ίσως λίγο πιο κάτω απο το coal. Πάρα πολύ καλός δίσκος δλδ αλλά όχι το έπος του bilateral.
    Anyways, ελπίζω να μην προκατέβαλα αρνητικά αυτούς που θα πάνε σήμερα και να το ευχαριστηθούν όσο εσύ.

  12. #12
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default






    Πρωτον, σας ζηλευω σε επιπεδο να θελω να σας βρισω λιγο οσους πηγατε, αν και το Αν ειναι σκατα χωρος, αλλα δε βαριεσαι.
    Δευτερον, αστεια αυτα τα περι φωνης. Αν περιμενατε να ακουσατε το δισκο, ας καθοσασταν μπροστα απο το τζακι σας με ενα πινο νουαρ και γραμμοφωνο.
    Τριτον, πολυ ωραιο το Bilateral, αλλα σιγα που ειναι (τοσο πολυ κιολας) ανωτερο απο τα αλλα 2 τα πιο προσφατα. Μαλλον αναποδα.

  13. #13
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Εντάξει το αποτέλεσμα του δίσκου δεν το πιάνει (λογικό και αναμενόμενο)
    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    και ξαναλέω ότι δεν περίμενα να ακούσω τον δίσκο.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δευτερον, αστεια αυτα τα περι φωνης. Αν περιμενατε να ακουσατε το δισκο, ας καθοσασταν μπροστα απο το τζακι σας με ενα πινο νουαρ και γραμμοφωνο.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Me, Myself and I View Post
    δεν μ'ενδιαφέρει να ακούσω τη μπάντα ακριβώς όπως στο σιντι.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δευτερον, αστεια αυτα τα περι φωνης. Αν περιμενατε να ακουσατε το δισκο, ας καθοσασταν μπροστα απο το τζακι σας με ενα πινο νουαρ και γραμμοφωνο.

  15. #15
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    χμ, σαν να ακούγεται λίγο χειρότερα όντως από το λάιβ που τους είχα δει εδώ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 04-06-2015, 15:15
  2. Replies: 1
    Last Post: 04-06-2015, 12:15
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-01-2015, 17:51
  4. Replies: 1
    Last Post: 01-09-2014, 15:45
  5. Replies: 20
    Last Post: 09-03-2012, 12:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •