Results 1 to 3 of 3

Thread: Jex Thoth [US] / Doublestone [KBH] / South [KBH] ~ 14/9/15 @ Ungdomshuset, Copenhagen

  1. #1
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default Jex Thoth [US] / Doublestone [KBH] / South [KBH] ~ 14/9/15 @ Ungdomshuset, Copenhagen

    Ο γνωστός σας ανταποκριτής Μεταλους Βρεγμένους Ωστοκοκκαλίξ αναμεταδίδει τα δρώμενα από την χθεσινή συναυλία στην γειτονιά του.
    Χθές μιάς και δεν ήταν αρκετά γεμάτη η μέρα από το πρωί ... είπα να την κλείσω με την συναυλία αυτή. Καθ οδόν για τον συναυλιακό χώρο με την κούρσα μου έφαγα μία ωραιότατη βροχή που ήταν και η πρώτη από μια σειρά βροχών που σκοπεύω να απολαύσω τον φετινό φθινωποροχειμώνα εις τας Δανίας. Αλλά δεν πειράζει.Χαλάλι σας.

    Ο χώρος γνωστός στην ασφάλεια και στους συντρόφους που είχαν μαζευτεί, μεταξύ τους κυρίως, απ ότι κατάλαβα και απ τις φάτσες που αναγνώριζα. Περίπου 60-70 νοματαίοι θα έλεγα. Ήταν και δευτέρα, έβρεχε κιόλας, ήταν και αργά η συναυλία. 9+ βγήκαν οι πρώτοι και 11:30 οι χεντλαινερς. Είσοδος 60 κορώνες και μπύρα με 10 κορώνες. Δίσκοι του συγκροτήματος 150 νομίζω και το τσεντε 90. Μπλουζάκια δεν θυμάμαι αλλά είχαν μπόλικα. Τσίμπησα το δεύτερο τους τσεντε. Ισοτιμία Ευρώ/Κορώνας 1:7,5

    Και πάμε στα κυρίως μενού: JEX THOTH (us), DOUBLESTONE (kbh), SOUTH (kbh).
    Πρώτοι ξεκίνησαν οι ντόπιοι South με την γλυκούλα τραγουδίστρια να προσπαθεί και να ζητάει να ανεβάσει λίγο και ξανά λίγο και ξανά λίγο και ξανά την φωνή η ηχολήπτρια. Οι υπόλοιποι μαντράχαλοι έκαναν καλά το έργο τους αν και άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό στα τελευταία 2-3 τραγούδια ή εγώ μετά την 3 μπύρα. Συμπαθέστατοι και οκ θα τον πω τον καλό μου λόγο την επόμενη φορά που θα με σερβίρει μπύρα στο μπαρ που διατηρεί ο χώρος και δουλεύουν όλοι πάνω κάτω. Μετά από κανά 40λεπτο μας αποχαιρέτισαν. Στην συνέχεια ανέβηκαν σχετικά σύντομα οι Doublestone οι οποίοι είναι αρκετά ντόπιοι επίσης! Παίξανε κανα μισάωρο. Ήταν τρίο και πιο δυναμικό απ τους πρώτους. Αλλά δεν είχαν γλυκιά τραγουδίστρια. Οπότε και απλά χάζευα και ψιλογούσταρα και κούναγα το κεφάλι (το επάνω). Και έπινα τις μπυρίτσες μου. Συμπαθέστατοι και αυτοί παρόλα αυτά.

    Το κυρίως πιάτο είχε την Ιέρεια Jex thoth συνοδεία της μπάντας της να μας μυσταγωγεί σε ύμνους σκοτεινούς και αλλόκοτους με εντυπωσιακή κίνηση και βλέμμα χαμένο..Αν και στην αρχή είχε ένα θέμα με τα φώτα που δεν σβήνανε και δεν μου φάνηκε καθόλου χαμένη όταν κατέβηκε ως τον ηχολήπτη της και έκραξε προκειμένου να σβήσουν τελείως. Είχε κάτι κηροπήγια και αρκούσε ένα κόκκινο από πίσω για να την βλέπουμε. Επειδή και ο χώρος ήταν χαλαρός από κόσμο την μισή συναυλία την είδα από μπροστά.Πολύ μπροστά. Βασικά μπροστά στην Jex. Ήμουν τόσο μπροστά που είδα ένα μικρό τατουάζ στην μέση της ..Ήταν πολύ καλή και έπαιξε με τις φλόγες και έβγαλε και ένα στιλέτο και καρφωσε ένα κομμάτι...λάστιχο;.... που το περιέφερε στο κοινό...γενικά μου φερε στο μυαλό καλτ φάση. Απόδοση πολύ καλή και όλα τα τραγούδια ήταν γενικά μια χαρά. Αν την πετύχετε και γουστάρετε πιστεύω θα χορτάσετε καλτ. Περίπου 1:30 ώρα έπαιξαν, μαζί με το ενκορ που είχε 2 κομμάτια. Αυτά.

    Η συνέχεια είχε μερικές γνωριμίες και μουσικούλα από την dj που μας κράταγε συντροφιά πριν, στο ενδιάμεσο και μετά τα συγκροτήματα και μερικές μπύρες πριν έρθει το πλήρωμα του χρόνου.
    Vi ses.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #2
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Μην ξύνεις πληγές.

  3. #3
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Ευτυχως την εχω δει, αλλα με Sabbath Assembly μονο. Θα ηθελα καποια φορα και ως Jex Thoth.

    Spoiler
    Ελα, ενταξει, το ειπα επιτηδες για να σε πειραξω.

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 04-05-2015, 17:24
  2. Replies: 7
    Last Post: 28-04-2015, 19:35
  3. Jex Thoth λεει ~ 3/6/2012 @ Kyttaro, Athens
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 03-06-2012, 10:37
  4. Jex Thoth - s/t (2008)
    By dopefiend in forum Albums
    Replies: 28
    Last Post: 24-02-2009, 12:52
  5. Ungdomshuset τέλος
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 38
    Last Post: 08-03-2007, 19:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •