Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81

Thread: το καινουριο το λαπτοπ

  1. #46
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μια χαρά τα λέει ο ρατ. Ο μόνος λόγος να πάρεις λάπτοπ είναι αν είναι απαραίτητο να το μεταφέρεις συχνά. Οποιοσδήποτε άλλος είναι πεταμένα λεφτά. Καμία εξαίρεση.

    "Gaming" laptop του χιλιάρικου κάνει μόνο για hearthstone και λοιπές πασιέντζες.
    Life begins at 45°.

  2. #47
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    το λαπτοπ το θελω για να εχω κατι πιο συμαζεμενο απο desktop μιας και δεν εχω πλεον χωρο γραφειου στο σπιτι για gaming. το να παω να κοτσαρω γκουμουτσα desktop, οθονες, καλωδια στο σαλονι μου καθεται καπως. επισης δεν θελω να ειναι πολος ελξης για τα παιδια γιατι μετα δεν υπαρχει ξεκολλημα. το λαπτοπ το μαζευω και τελος. σχετικα με την καρτα δεν ειμαι και ο πιο απαιτητικος χρηστης. atm παιζω σε core duo με 1g καρτα οποτε νομιζω θα με καλυψει δαυτη.
    Εμας πάντως ο πατέρας μου μάζευε χειριστήρια και πληκτρολόγια και μια χαρά ξεκαθάριζε η φάση πότε παίζουμε και πότε όχι...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  3. #48
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Επίσης τα τελευταία 50 χρόνια παίζει ένα καταπληκτικό σύστημα στους υπολογιστές που λέγεται "password".
    Life begins at 45°.

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    το λαπτοπ το θελω για να εχω κατι πιο συμαζεμενο απο desktop μιας και δεν εχω πλεον χωρο γραφειου στο σπιτι για gaming. το να παω να κοτσαρω γκουμουτσα desktop, οθονες, καλωδια στο σαλονι μου καθεται καπως. επισης δεν θελω να ειναι πολος ελξης για τα παιδια γιατι μετα δεν υπαρχει ξεκολλημα. το λαπτοπ το μαζευω και τελος. σχετικα με την καρτα δεν ειμαι και ο πιο απαιτητικος χρηστης. atm παιζω σε core duo με 1g καρτα οποτε νομιζω θα με καλυψει δαυτη.
    Εμας πάντως ο πατέρας μου μάζευε χειριστήρια και πληκτρολόγια και μια χαρά ξεκαθάριζε η φάση πότε παίζουμε και πότε όχι...
    εμένα μου παίρναν το καλώδιο της πρίζας και το κρύβανε.

    ...ήταν απλό 3πιν, έπαιρνα του εκτυπωτή και έπαιζα
    tt0274518

  5. #50
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    το λαπτοπ το θελω για να εχω κατι πιο συμαζεμενο απο desktop μιας και δεν εχω πλεον χωρο γραφειου στο σπιτι για gaming. το να παω να κοτσαρω γκουμουτσα desktop, οθονες, καλωδια στο σαλονι μου καθεται καπως. επισης δεν θελω να ειναι πολος ελξης για τα παιδια γιατι μετα δεν υπαρχει ξεκολλημα. το λαπτοπ το μαζευω και τελος. σχετικα με την καρτα δεν ειμαι και ο πιο απαιτητικος χρηστης. atm παιζω σε core duo με 1g καρτα οποτε νομιζω θα με καλυψει δαυτη.
    Εμας πάντως ο πατέρας μου μάζευε χειριστήρια και πληκτρολόγια και μια χαρά ξεκαθάριζε η φάση πότε παίζουμε και πότε όχι...
    το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι η μη υπαρξη χωρου γραφειου για να μπορω να στησω desktop. οι επομενες επιλογες ειναι η κουζινα ή η τραπεζαρια. anyways ευχαριστω.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #51
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Μα γιατί ρε; πάρε ντεσκτοπ λέμε, ξέρουμε καλύτερα τις ανάγκες σου.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  7. #52
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Krux, θα σταθώ στο τελευταίο, περί αναγκών. Αν δεν παίζεις πολύ και καλύπτεσαι απ' το χρεπάκι που έχεις, τότε μπορεί κι αυτό να είναι too much για αυτά που ψάχνεις και με αρκετά λιγότερα χρήματα να καλυφθείς και πάλι.

    Γενικά βρίσκω εξαιρετικά ακριβά τα λαπτοπ γι' αυτό που είναι και μπορούν να δώσουν, οπότε δυστυχώς έτσι κρίνω κι αυτό που έδειξες, άσχετα αν η τιμή που το βρίσκεις είναι πολύ καλύτερη από την τιμή των καταστημάτων.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #53
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Krux, θα σταθώ στο τελευταίο, περί αναγκών. Αν δεν παίζεις πολύ και καλύπτεσαι απ' το χρεπάκι που έχεις, τότε μπορεί κι αυτό να είναι too much για αυτά που ψάχνεις και με αρκετά λιγότερα χρήματα να καλυφθείς και πάλι.
    αν έχεις να προτείνεις κάτι είμαι όλος μάτια.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  9. #54
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    LAPTOP INNOVATOR M1589 15.6'' FHD 4GB 128GB

  10. #55
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Λοιπόν, νομίζω ότι ο Τσόνος δεν είναι θρεντόμανσερ, μπαίνει απλά απο internet explorer.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  11. #56
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Θέλω να πάρω λάπτοπ. Αποφάσισα να πάρω lenovo thinkpad. Ναι, είμαι θύμα του Firestorm. Είχα ψάξει πέρισυ τη φάση αλλά δεν έκατσε να πάρω πέρισυ και τώρα ξανατσεκάρω και τρώω χάος. Τί ισχύει με τις σειρές αυτού του μοντέλου; Τί έχεις να προτείνεις ηαρ;
    Χρήματα δεν μας νοιάζουν, αλλά καλό είναι οι προτάσεις να τεθούν σε μια σειρά τύπου "χαμηλή τιμή", "μέση τιμή", "υψηλή τιμή.
    Ευχαριστώ.

  12. #57
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Να μας πεις χρήση κι αν αυτή περιλαμβάνει ηλεκτρονικά παίγνια, brace yourself. Μία και μόνο συμβουλή: Ό,ΤΙ ΛΑΠΤΟΠ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ, ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ SSD, AΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, οχι δεν ειναι μαμα

    Έχω το Τ420, είναι εξαιρετικό σε όλα του, απλώς έχει περιορισμούς ως προς το gaming, καθότι δεν έχει dedicated gpu, αλλά χρησιμοποιεί αυτήν του επεξεργαστή, ήτοι παλαιάς γενιάς γραφικά intel, άρα αστειότητες. Όμως σε επίπεδο ποιότητας κατασκευής, δε θα βρεις εύκολα πολλά καλύτερα. Το πήρα δεύτερο χέρι, ευτυχώς σε εξαιρετική κατάσταση και έχει τρομακτική αυτονομία (έως και 5 ώρες, ανάλογα με τη χρήση, προφανώς) και το καλύτερο πληκτρολόγιο που θα βρεις σε λαπτοπ.

    Οι σειρές 2xx είναι με 12άρι μόνιτορ, οι σειρές 4xx με 14άρι. Οι δεύτεροι αριθμοί x10, x20, x30 αφορούν τη γενιά του επεξεργαστή (1η, 2η, 3η αντίστοιχα). Ψάξε για κανένα 440, που θα έχει και πολύ καλό επεξεργαστή και θα μπορείς να το βρεις σε νορμάλ τιμές. Τα καινούργια ThinkPad (αυτά με το αλουμινένιο σασί, τα πανάλαφρα, των 2000+€) δεν τα έχω δει, αλλά αν αγοράσεις ένα Τ430 ή Τ440 και του πετάξεις μέσα έναν SSD, θα είσαι αρχηγός με Γ κεφαλαίο!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #58
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default


  14. #59
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    Δηλώνω και εγώ θύμα του ιστορικού πόστ. Ψάχνω thnkpad για καθημερινή χρήση στη δουλειά. Όσο πιο ελαφρύ τόσο το καλύτερο γιατί θα το κουβαλάω στο μπακπακ, mail, office άντε κ καμιά επεξεργασία ήχου/εικόνας/βίντεο χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Παίζει ένα t470 στο mgmanager αλλά υποθέτω θα παίζει και αλλού με καλλύτερη τιμή.
    I've got an infinite number of places to go, the problem is where to stay

  15. #60
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Ό,τι είπε ο αποπάνω. Ούτε εμένα με ενδιαφέρει gaming κτλ. Το θέλω για καθημερινή χρήση και προγράμματα επεξεργασίας ήχου και εικόνας.
    Από ότι τσέκαρα οι σειρές t και x είναι οι καλύτερες, ενώ τα x έχουν μικρότερη οθόνη. Μπανίζω ένα t580, αλλά ακόμα έχω μυστήριο με τους αριθμούς των μοντέλων.
    Επίσης, ό,τι καινούριο μοντέλο βρήκα έχει ήδη SSD.
    Παπάρα Firestorm, ένα καλό πράμα έκανες τόσα χρόνια στο forum και απουσιάζεις να μας κάνεις ένα update.

Similar Threads

  1. Replies: 31
    Last Post: 30-08-2011, 15:51
  2. Το λάπτοπ.
    By _UnHoLy^MaRtYr_ in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-2010, 21:26
  3. Παιχνίδια για λάπτοπ.
    By Amnesiac. in forum PC & Games
    Replies: 17
    Last Post: 12-01-2010, 22:13
  4. Αγορα Λαπτοπ
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2009, 14:39
  5. Καινούριο αυτοκίνητο
    By Phoebus in forum General Discussion
    Replies: 51
    Last Post: 09-04-2005, 14:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •