Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67

Thread: Windows 10 update

  1. #31

  2. #32
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Meine. (egw pantws kabatzwsa ena legal installation kalou kakou.)

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  3. #33
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    Meine. (egw pantws kabatzwsa ena legal installation kalou kakou.)
    αυτό πως γίνεται; έχω 7 που η βασική τους δουλειά είναι για παιχνίδια. παίζει κάπως για καβατζώσω το free upgrade και να το κάνω όποτε θέλω γιατί προς το παρόν δεν βλέπω λόγο για αναβάθμιση σε 10;

    edit: τα 7 είναι νόμιμα με άδεια που είχα σαν φοιτητής. δικαιούνται upgrade;

  4. #34
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Απ' όσο ξέρω η MS δεν κάνει διακρίσεις, σχεδόν όλα δικαιούνται upgrade. Εμένα ήταν φοιτητικό 8.1. Δεν σου έχει βγάλει notification για upgrade;

    Από εκεί και μετά εμένα μου αρέσουν τα 10, δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ενώ αν κρίνω και από τα διάφορα benchmarks έχω και performance boost σε games, οποτε όλα κουλ.
    Last edited by SpiritCrusher; 27-07-2016 at 14:36.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #35
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    παίζει να έβγαλε notification και να του είπα να μην το ξαναβγάλει γιατί τώρα δεν υπάρχει κάτι. θα το τσεκάρω σήμερα αν παίρνει upgrade και αν δεν είναι μανούρα θα το κάνω.

    το έχουν φτιάξει σωστά ή τζογάρεις να μείνεις χωρίς λειτουργικό με το upgrade;

  6. #36
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    μερικοι τζογαρανε και χασανε κι αλλοι κερδισανε. λειτουργικο ms στα σχεδον αρχικα του σταδια. η ιστορια εδειξε. η επιλογη δικη σας
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  7. #37
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Μια χαρα τα 10.

  8. #38
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    παίζει να έβγαλε notification και να του είπα να μην το ξαναβγάλει γιατί τώρα δεν υπάρχει κάτι. θα το τσεκάρω σήμερα αν παίρνει upgrade και αν δεν είναι μανούρα θα το κάνω.
    Κοίτα, η MS κάνει αμαν να βάλουν όλοι Win 10, οπότε σίγουρα κάπως θα μπορείς. Οι τύποι έχουν ξεπεράσει κάθε όριο βλακείας στον εξαναγκασμό για upgrade.

    Quote Originally Posted by babality View Post
    μερικοι τζογαρανε και χασανε κι αλλοι κερδισανε. λειτουργικο ms στα σχεδον αρχικα του σταδια. η ιστορια εδειξε. η επιλογη δικη σας
    Ε αυτά γινόντουσαν μέχρι περυσι το Νοέμβρη νομίζω; Δεν το έχω ψάξει αλλά πιστεύω πως πρέπει να έστρωσαν τα προβλήματα με τις μαύρες οθόνες κτλ. Εγώ πάντως όλα κουλ, δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα, έκλεισα και τις cortanες/data collection (όσο σε αφήνει) και πραγματικά δε βλέπω κάποιο μειονέκτημα.
    Last edited by SpiritCrusher; 27-07-2016 at 18:19.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #39
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    παιδες υπαρχουν ανθρωποι που τρεχουν οτιναναι στα πισι. qubase ας πουμε, προγραμματα video κλπ. τι να πρωτοπεις..
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  10. #40
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    εγώ πάντως αποφάσισα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #41
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by babality View Post
    παιδες υπαρχουν ανθρωποι που τρεχουν οτιναναι στα πισι. qubase ας πουμε, προγραμματα video κλπ. τι να πρωτοπεις..
    Θες να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς; Εγώ ας πούμε έκανα upgrade από τα 8.1 και κράτησα όλες τις εφαρμογές κτλ κτλ και ο μόνος λόγος που ψήνομαι να κάνω format και να τα ξαναπεράσω είναι γιατί με τον καιρό μαζεύτηκαν χίλιες-δυο βλακείες στη registry από προηγούμενες εγκαταστάσεις και γιατί ποιος δε θέλει να τον μεθύσει αδίστακτος 37χρονος, που ανέφερε ο 12άστερος παραπάνω να 'ουμ!

    Κατά τα άλλα έκανα όσο περισσότερο debloating μπορούσα, έκλεισα Κορτάνες και Μορτάνες και παίζουν τα πάντα απροβλημάτιστα εδώ και κανένα χρόνο (νομίζω... )
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #42
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    πολλοι εχουν προβληματα με την εγκατασταση του ιδιου του qubase, αλλοι εχουν προβλημα δε τους βλεπει τη μνημη οπως πρεπει, αλλοι με plugins και vsts, αλλοι εχουν latency στις καρτες, αλλοι δουλευουν προγραμματα video για να φτιαχνουν art για τα λαηβς τους και εχουν προβληματα με τα 10ρια, αλλοι με ονλαην γκεημς, αλλοι συνδιασμους αυτων και γενικα σκεφτειτε οτι δεν ειναι μονο η μαηκροσοφτ που πρεπει να σενιαρει το λειτουργικο της αλλα και οι εταιριες ολων αυτων των προγραμματων που πρεπει να κανουν τις απαραιτητες αναβαθμισεις στις πλατφορμες τους για να τρεχουν ολα καλα. αυτο θα παρει κλασικα καποιο καιρο να γινει και να γινουν τα 10->7 οσον αφορα την εμπιστοσυνη που θα δειχνει η πλειονοτητα της γης στο λειτουργικο.
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  13. #43
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Ερωτηση: εχω παρει ενα σκληρο απο λαπτοπ lenovo με win 7 και τον εβαλα σε ενα αλλο laptop που δεν ειχε σκληρο. Μου πεταει συνεχεια οτι τα windows δεν ειναι ενεργοποιημενα και μπορει να ειναι ψευτικα κλπ. Win 10 δε βαζει γιατι θελει activation. Υπαρχει τροπος να βαλω win 10 μπας και φυγει η οποια παπαρια της lenovo δημιουργει το προβλημα; Αν πχ το. Ξαναβαλω στο αρχικο λαπτοπ εχει ελπιδες να δουλεψει;
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  14. #44
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Ερωτηση: εχω παρει ενα σκληρο απο λαπτοπ lenovo με win 7 και τον εβαλα σε ενα αλλο laptop που δεν ειχε σκληρο. Μου πεταει συνεχεια οτι τα windows δεν ειναι ενεργοποιημενα και μπορει να ειναι ψευτικα κλπ. Win 10 δε βαζει γιατι θελει activation. Υπαρχει τροπος να βαλω win 10 μπας και φυγει η οποια παπαρια της lenovo δημιουργει το προβλημα; Αν πχ το. Ξαναβαλω στο αρχικο λαπτοπ εχει ελπιδες να δουλεψει;
    τι διαφορές έχουν οι CPU , συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις κλωτσάει.
    Μπορείς απλά να κάνεις 2 πράγματα
    Πράγμα 1 (νόμιμο σχεδόν): θα πάρεις τηλέφωνο στο σαπορτ της ms και θα πεις ότι κάηκε ο επεξεργαστής και έβαλες άλλον και σου βγάζει αυτό το μήνυμα, μην πεις ότι είναι άλλη αρχιτεκτονική, δεν μπορούν να το δουν από το σαπορτ, και πες να στα κάνουν ακτιβέιτ.
    Πράγμα 2: κατεβάζεις έναν activator αβαβα και μετά απλά κάνεις upgrade σε 10
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #45
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    το έβαλα να κάνει update και κόλλησε στο 99%
    Last edited by rage for order; 28-07-2016 at 14:23.

Similar Threads

  1. Smoking ban update
    By Dragonlord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1004
    Last Post: 08-03-2018, 12:21
  2. 8elw windows XP k windows 7 sto idio pc.
    By Aarbron in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-2010, 14:35
  3. BIOS Update
    By Xtikio in forum PC & Games
    Replies: 7
    Last Post: 05-11-2009, 03:42
  4. Replies: 41
    Last Post: 16-12-2006, 05:43
  5. UPDATE TOU MP3 MANDRAKE
    By mandrake in forum Self-Promotion
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2005, 16:33

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •