Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Λένα Πλάτωνος

  1. #1
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Λένα Πλάτωνος

    θα παρακαλούσα όποιον έχει άποψη να την καταγράψει εδώ.
    θα παρακαλούσα επίσης όποιον δεν έχει να αντισταθεί σθεναρά απέναντι στην παρόρμηση να γαμήσει ετούτο 'δω το τόπικ. αντ' αυτού να πάει να ποστάρει κανένα εξώφυλλο στο νάου ξεθάβινγκ και να κατεβάσει το Σαμποτάζ της κυρίας ασαπ.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  2. #2
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Φωνάρα. Την είχα γνωρίσει πιτσιρίκος γιατί τα'χε με τον θείο μου και είχε έρθει μερικές φορές σπίτι μας. Την έχω συγκρατήσει ως συμπαθέστατη γιατί της έπαιξα πιάνο και είπε ότι έπαιζα ωραία. Δεν νομίζω να 'λεγε και τίποτα άλλο αλλά έπιασε το γλύψιμο! :Ρ Πάντως μας τραγούδησε κιόλας σπίτι και μου'χει μείνει η φωνάρα, όπως προείπα.

    Επίσης, θα ισοπεδώσω λέγοντας ότι η ερμηνεία της του ζεϊμπέκικου του Νιόνιου ("μ'αεροπλάνα και βαπόρια") πατάει κάτω την έκδοση της Μπέλλου.

    Αυτά. Κατα τ'άλλα δεν έχω ακούσει νότα της, ούτε καν το δίσκο της που είχε γράψει στίχους ο θείος μου, γιατί από τότε ήμουν χέβιμέταλ εγώ και δεν άκουγα φλωριές.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  3. #3
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Eίχα αποφασίσει οτι δε 8α παρέμβω στο thread γιατι συμπα8ώ τον thread starter και γιατί δεν 8α προσέφερα τίποτα περισσότερο απο σαρκασμό. Μετά όμως είδα αυτό οπότε 8α το κάνω quote και 8α γράψω κάτι σαρκαστικό απο κάτω:

    Quote Originally Posted by Ford Prefect
    Επίσης, θα ισοπεδώσω λέγοντας ότι η ερμηνεία της του ζεϊμπέκικου του Νιόνιου ("μ'αεροπλάνα και βαπόρια") πατάει κάτω την έκδοση της Μπέλλου.
    LMAO.

  4. #4
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Τι LMAO ρε κινέζο, δίκιο έχει ο άνθρωπας

    Απίστευτα επιδραστική μουσικός (Coti K. και Στέρεο Νόβες αναγνωρίζουν ανοιχτά το πόσα της οφείλουν). Το "Σαμποτάζ" είναι απ' τους καλύτερους δίσκους με ελληνικό στίχο έβερ, ο "Καρυωτάκης" είναι παραπάνω απο εξαιρετική απόπειρα μελοποίησης ΕΝΟΣ ΑΠ' ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΠΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΙΗΤΕΣ (γουστάρω) και οι "Μάσκες Ηλίου" παρ' ότι γενικά θεωρείται αουτσάιντερ είναι για μένα η καλύτερη στιγμή της δεύτερης (πιο ηλεκτρονικής) εποχής της.
    this is radio freedom.

  5. #5
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Α, ξέχασα επίσης ότι έλεγα στους φίλους μου τότε ότι γνώρισα "αυτήν που λέει το 'και το χοντρό μπιζέλι χορεύει τσιφτετέλι στο χορό των μπιζελιών'" και όλοι το ξέρανε και ήμουν σπουδαία μούρη.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  6. #6
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Τι LMAO ρε κινέζο, δίκιο έχει ο άνθρωπας

    Απίστευτα επιδραστική μουσικός (Coti K. και Στέρεο Νόβες αναγνωρίζουν ανοιχτά το πόσα της οφείλουν). Το "Σαμποτάζ" είναι απ' τους καλύτερους δίσκους με ελληνικό στίχο έβερ, ο "Καρυωτάκης" είναι παραπάνω απο εξαιρετική απόπειρα μελοποίησης ΕΝΟΣ ΑΠ' ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΠΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΙΗΤΕΣ (γουστάρω) και οι "Μάσκες Ηλίου" παρ' ότι γενικά θεωρείται αουτσάιντερ είναι για μένα η καλύτερη στιγμή της δεύτερης (πιο ηλεκτρονικής) εποχής της.
    Ο Κάλκης τα είπε.

    ΥΓ. Μια άσκηση φυσικής άλυτη.
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect
    Α, ξέχασα επίσης ότι έλεγα στους φίλους μου τότε ότι γνώρισα "αυτήν που λέει το 'και το χοντρό μπιζέλι χορεύει τσιφτετέλι στο χορό των μπιζελιών'" και όλοι το ξέρανε και ήμουν σπουδαία μούρη.
    Φίλος Λιλιπούπολη είναι ζωντανή ακόμα. Το συνεχίζει κόσμος (με την υποστήριξη των παλιών).
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #8
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Βασικά, μόλις πρόσφατα έμαθα ότι πρόκειται για την ίδια κυρία η οποία τραγουδούσε το χοντρό μπιζέλι και το αν είσαι εσύ ο γιός του μεγάλου μανιτού, εγώ είμαι η κρέμα του φλογάτου παγωτού.

    Γενικά την γνώρισα μέσα απο 2 δίσκους της, το Μάσκες Ήλιου και το μελοποιημένο Καρυωτάκη. Λοιπόν:

    Η κοπέλα, είναι πολύ γλυκιά. Τρυφερά τα ακούσματά της και χάνεσαι όταν τα ακούς. Σε συνδιασμό με το γεγονός ότι έμενα Κυψέλη την εποχή που πρωτοάκουσα το τραγούδι "Κυψέλη" καθώς και το Lego με άγγιξε σε σημείο που λίγα τραγούδια έχουν καταφέρει να με αγγίξουν. Ο Καρυωτάκης είναι πανέμορφος (αν και πολύ πολύ σκοτεινός για τα δικά μου γούστα-αν είναι δυνατόν) αλλά απο αυτή την μικρή μου επαφή, το Μάσκες Ήλιου το ξεχώρησα και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

    Είναι πολύ συναισθηματικά γενικά (τα τραγούδια της), και δεν είμαι σίγουρος ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να μεταφέρω τέτοια συναισθήματα.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  9. #9
    Oxi poly adynatos.
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Trampakouland
    Posts
    8,384

    Default

    e

    Otan megalwsw tha ginw vasilias
    Tha exw to xaremi mou sto kentro tis spilias
    ------------------------------------------------------
    Quote Originally Posted by XD
    b.t.w. -> mia fora gamhsa exwntas sto repeat ena solaki tou
    necropethamenou pou exei postarei sto forum. Sigklonistikh,
    fantastikh, ypertath, aksexasth empeiria !!!!!!!!!!!!!
    kai episis http://www.anorimoi.com

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,103

    Default

    για δείτε το "ραντεβού" εδώ: http://www.myspace.com/lenaplatonos

  11. #11
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ποιο καλο παιδάκι θα μου κάνει την χάρη να μου δώκει ενα λινκ για τις Μάσκες Ηλίου;
    this is radio freedom.

  12. #12
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ακυρο, βρεθηκε
    this is radio freedom.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    ποιο καλο παιδάκι θα μου κάνει την χάρη να μου δώκει ενα λινκ για τις Μάσκες Ηλίου;
    Έχεις πμ!
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  14. #14
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    Steilte kai se emena kapoios plz
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  15. #15
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    κι εγώ θέλω!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •