Results 1 to 4 of 4

Thread: The Last Drive / Dead Dranks ~ 15/5/15 @ Gagarin 205, Athens

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default The Last Drive / Dead Dranks ~ 15/5/15 @ Gagarin 205, Athens

    εχεμ. σωτηριο ετος 2015. ο πορωτικος επαθε τρελη ωτιτιδα και εκουει εμβοες απο τα αυτια. γιατρος λεει να αποφευγει δυνατες εντασεις. στους One man drop 2 μερες πριν, πηγαν να διαλυθουν τα τυμπανα
    παιζαν ομως οι last drive Οποτε, καγκελο. last drive και τα μυαλα στα μπλεντερ. (για να νιωσει κιαλλο το φορουμ, οι λαστ ντραιβ ειναι ο παοκ της μουσικης)

    σκαω μεσα ειχε κοσμο αλλα ο πορωτικος στους ντραιβ θα βρει καγκελο δεν παιζει. και οπως περιμενω υπομονετικα, νιωθω να με καρφωνουν 2 ζευγαρια ματια. γυρναω πισω δεν βλεπω κατι. κοιταω πανω ψηλα και βλεπω τον κανονικο παυλο και τον σαμπρελα. σαμπρελας μου δειχνει τα βυζακια του. λατρειας χεχε

    ξεκινημα με dead dranks. δεν ειχα ακουσει τιποτα απο αυτους. και γενικα δυσκολα εντυπωσιαζομαι απο μπαντες που δεν εχω ξανακοθυσει. τα παιδια ομως μας δωσαν τα μυαλα στυο χερι κανονικοτατα. ο αριστερα κιθαριστας νταξ απλα τεραστιος τι να λεμε τωρα. κανενα ιχνος φλυαριας, ρυθμικα αψογος, τα σολα του μπομπα, απιχτος. ντραμς με τονους γκρουβ, τραγουδιστης φωναρα. και ωραιες συνθεσεις. πολυ ωραιες. παιζει και να βγαλουν το τριτο καλυτερο αλμπουμ μεσα στο 15. τα αλλα 2 θαναι απο ντραιβ και μειντεν

    και ηρθε η ωρα των θεων
    δεν ξερω αν φταιει η ωτιτιδα ή αν απλα ηταν η ιδεα μου, αλλα η κιθαρα του καρανικολα και το μπασο του αλεξ ηχουσαν εκπληκτικα. αρρωστα. θυμαμαι σε ενα σημειο που εμεινο μονο το μπασο, ειχε μια τοσο γκαβλα παραμορφωση που μου τιναξε το μυαλο. το ιδιο εγινε σε αλλο σημειο με τον καρανικολα. σε φαση να θελω να μου πουν τι πεταλια ηταν. τοσο καυλα
    ξεκινημα κλασικα με πιο γκρουβοτραγουδα (για να κλεισει κλασικα η συναυλια με τις αγαπημενες σπιντες).
    πρωτο μερος με αρκετα απο τα τελευταια κομματια τους. καπου εδω να πουμε οτι το butterfly 69 ειναι απο τα καλυτερα τραγουδια που εχουν γραψει τελευταια. τα ακυκλοφορητα που επαιξαν, γαμησαν αρρωστα. ειδικα το μπασο ειχε παρει ολο το παιχνιδι πανω του. το κερασακι στο πρωτο μερος ηταν ευκολα το The drop. το φωναζω εδω και τουλαχιστον 3 χρονια που χουν να το παιξουν. και επιτελους. κανω σε καποια φαση "the drooooooop" και βλεπω καρανικολα να μου κουνα το κεφαλα καταφατικα και να χαμογελα (για να καταλαβετε τιζησαμε χτες, ο γιωργος χαμογελουσε πιο πολυ και απο το επετειακο λαιβ)
    ακουγονται οι πρωτες νοτες και αφηνω τα κοκκαλακια μου.καπου εδω να πουμε οτι η στουντιακη εκτελεση του εχει ισως το καλυτερο ντραμιστικα παιξιμο τυου κρις

    μην τα πολυλογω, ο ενας υμνος μετα τον αλλον. κολαση. ενκορ, σκανε παλι τα κλασικα και στο gone gone gone πεθαινω. αυτο το κομματι δεν παιζει να μην το παιξω καποια στιγμη λαιβ. υπερκαυλερος σπιντογκρουβαρουμνος.
    δεν ξερω τοι να περιγραψω αλλο. 3 ενκορ 2μιση ωρες συναυλιες και τελος με βαλει οφ ντεθ.
    πριν την επανενωση δεν τους ειχα δει. απο τοτε σε αθηναικο εδαφος ζητημα να εχω χασει ενα λαιβ τους. εχω την εντυπωση οτι χτες ηταν η καλυτερη τους εμφανιση. με διαφορα.

    υγ2. ο καρανικολας ειναι ο ελληνας adrian smith
    υγ3. ποσο αγαπω αυτη τη μπαντα
    υγ4. φλωρε φρικμπρο. ελα μπροστε ρε πουλακι μου. να πορωθουμε

    heat of weirf havana, surfing through the eye of the storm
    οποτε ακουω αυτο θα τρελαινομαι οπως ακριβως και οταν ακουω living on the razors edge balancing on a ledge living on a razors edge you know you knooooow
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Τα χει δωσει ολα ο συγκεκριμενος οπερατερ, ολοκληρο το λαιβ:




  3. #3
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Ας μπει και για ιστορικούς λόγους σετλιστ

    Sidewalk Stroll
    Blue City Shores
    Glass Of Broken Dreams
    ister Dawn
    Always The Sun
    Butterfly 69
    The Drop
    Whites Knuckles Jam
    Black Limo
    Blood From A Stone
    Snake Charmer
    Have Mercy
    Nile Song
    Killhead Therapy
    The Time Has Come Today
    Magdalene
    Sinner
    Desert Rose
    Baby, It's Real
    The Bad Roads
    Gone Gone Gone
    I Love Cindy
    Every Night
    Louie Louie
    Vally Of Death
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #4
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Sinner
    Desert Rose
    Baby, It's Real
    The Bad Roads
    Gone Gone Gone
    I Love Cindy
    Every Night
    Louie Louie
    Vally Of Death



    βασικα, σινερ. σινερ. δεν περιγραφω αλλο
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 24-12-2013, 19:58
  2. Replies: 40
    Last Post: 22-12-2013, 18:59
  3. Replies: 16
    Last Post: 22-01-2013, 03:13
  4. Last Drive / Hard Coming Love ~ 19/5 @ Gagarin 205, Athens
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-2012, 19:51
  5. Replies: 0
    Last Post: 05-03-2010, 21:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •