Results 1 to 12 of 12

Thread: Blastfest ~ 17-20/2/2016 @ Bergen, Norway

  1. #1
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default Blastfest ~ 17-20/2/2016 @ Bergen, Norway

    Ενδιάφερον το από πάνω αλλά αυτό με ψήνει περισσότερο..



    Αν και Φεβρουάριος στο Μπέργκεν...
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  2. #2
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Στα παπαρια μας για Γιωργοροθ τωρα που διωξαν τον Pest, Khold ουτε κρυο ουτε ζεστη, με Blood Tsunami δεν εχω ασχοληθει και Tristania μακρια κι αγαπημενοι.. αλλα ολα τα αλλα μιλαμε.........

  3. #3
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Για In The Woods, Green Carnation, Manes, Virus, και βάλε και Ancient να γελάσουμε είναι η φάση και αξίζει και με το παραπάνω!
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  4. #4
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    και για Red Harvest

    ασε που ειναι μονο τα πρωτα ονοματα που ανακοινωσαν, θα ακολουθησουν και αλλα
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  5. #5
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ψήνεσαι δηλαδή;
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  6. #6
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    εχω να παω στο σχεδον-νορβηγικο roadburn, προς το παρον
    και μετα, πιθανοτατα, αθηνα για oranssi(μην το γελας, απο καρμακοσμετιξ εχω να κατεβω)

    μακροπροθεσμα πλανα, δεν εχω κανει ακομα...
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  7. #7
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Επωνυμα πινκς. Και Ihsahn ψηνομαι να ξαναδω (αν επαιζε κυριως απ το πρωτο του θα ηταν και γαμω) και Funeral γουσταρω πολυ, παντα ποιοτικες κυκλοφοριες αυτη η μπαντα. Οσο και αν θα γουσταρα ομως, δε νομιζω πως βγαινω οικονομικως. Καντε καποιος τη καλη και φερτε Manes και In The Woods εδω μη τρεχουμε στα ξενα.

  8. #8
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    To Blastfest φαίνεται ΠΟΛΥ ενδιαφέρον, θα ήθελα να πάω κυρίως για Ihsahn, αλλά όλες οι μπάντες τα σπάνε. Στο line-up προστέθηκαν και οι Abbath (δηλαδή η νέα ενσάρκωση των Immortal, με τον μόνο εναπομείναντα τον Abbath, μετά τα τρεχάματα που είχαν σχετικά με την ιδιοκτησία του ονόματος) ως headliners. Με μια ματιά που έριξα βέβαια σε εισιτήρια κλπ. πάει ψηλά, σε φάση κοντά χιλιάρικο... :/

  9. #9
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Αυτό δε θα το έλεγα θετικό!

    Μόλις κοίταξα και τιμές εισιτηρίων που κακώς δεν είχα κοιτάξει και μιλάμε για μια 200αρα συν αεροπορικά, συν συν συν. Σκατά, από την άλλη πάντα ήθελα να πάω Νορβηγία και είναι μια καλή ευκαιρία και σχεδόν ένας χρόνος να κάνω τα κουμάντα μου.

    Κοίταξα και το φετινό full line-up και αν καταλήξει σε κάτι τέτοιο και του χρόνου το σκέφτομαι πολύ σοβαρά όσο και αν θα πονέσει.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #10
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Το φετινο line up δεν ηταν ρε συ κατι το ιδιαιτερο, για μενα παντα. Απο τα μικρα ονοματα ειχε καποια ενδιαφεροντα (Craft θυμαμαι, Demilich και Cryptopsy στα σιγουρα), αλλα τα περισσοτερα τα βλεπουμε / τα εχουμε δει και εδω. Το φετινο εχει ξεκινησει ΠΟΛΥ ανωτερα, κατα τη γνωμη μου παντα..

    Επισης, σκεφτηκα κι εγω να κοιταξω μετα για εισιτηρια και δεν πρεπει να ναι 200, αλλα παραπανω.. αν θελησει κανεις να κατσει για 4ημερο (που οκ, θα ειναι λιγο μαλακια να πας μεχρι Νορβηγια και να μη δεις ολο το φεστιβαλ), πρεπει να υπολογιζεται με λιγοτερο ευνοικη ισοτιμια απο αυτη που αναγραφεται στο xe.com (στο paypal που γαμιεται ειναι στανταρακι, με πιστωτικη ομως δεν ξερω τι ακριβως παιζει!). Ενα 250ρι βαλτε βαρια τα εισιτηρια, ε αεροπορικα, διαμονη, φαι.. αμα θες να παρεις και merch, μη σου πω οτι ξεπερνας το χιλιαρικο. Υπερβολικα πολλα, πρεπει να κλεισει πραγματα που πεθαινω (πχ Obtained Enslavement να παιζουν ολο το πρωτο, Lja, και αλλα τετοια που γενικα δεν υπαρχει περιπτωση να δεις αλλου) για να ψηθω σοβαρα. Βεβαια, αμα εκανε κανενα αστειο κι εκλεινε Thorns, το βουλωνα και εκανα ασκητικη ζωη μεχρι τοτε μηπως γινει η δουλεια.

    Α, και να πουμε επισης οτι η τιμη ειναι κοροιδια, απο τη στιγμη που ολες οι μπαντες αυτη τη φορα θα ειναι Νορβηγικες ε; Ελαχιστα θα ειναι τα μεταφορικα, δεν θα ειναι πολλες αυτες που εδρευουν πλεον σε αλλη χωρα.
    Last edited by Taksitzhs; 30-03-2015 at 18:04.

  11. #11
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Το Bergen είναι πολύ ωραία πόλη πάντως, άνετα πήγαινα για 4η φορά!
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  12. #12
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Προφανως το κλιμα των ημερων δεν ειναι καταλληλο, αλλα αμα δε βαρεσουμε κανονι, και αμα εχουμε λεφτα, και αμα ειμαστε καλα κλπ, να χαμε να λεγαμε.

    Ο πρωτος ευσεβης ποθος ανακοινωθηκε (ηθελα Lja, βαλαν Djevel, ειμεθα οκ), ελπιζω και σε Madder Mortem επειδη βγαζουν δισκο και εχουν και τους Tristania, που οκ καμια σχεση, αλλα εχει μια λογικη να τους κλεισουν. Arcturus & DHG δε με χαλαει να ξαναδω οσες φορες μπορω, εχει μια και καλα μπαντα ''enshrouded by mystery and secrecy'' και κλασε να φουμαρουμε, καπου εχει γινει γελοιο αυτο το πραμα με τις κρυφες ταυτοτητες αλλα αμα ειναι οντως καλοι ας το χωνεψουμε.

    One Head One Tail, Nekromantheon και Vulture Industries καλη φαση αλλα θα προτιμουσα αλλες προσθηκες για διαφορους λογους, εκτος και αν οι VI παιξουν Of Branded Blood, δε το ακουσα οταν τους ειχα δει γαμω. Svarttjern δε καταλαβαινω γιατι, καλυτερα να βαζαν Ragnarok ή Sarkom, Execration αρκετα καλη φαση, Viper Solfa δεν εχω ακουσει και δε νομιζω να θελω, Nocturnal Breed μαλλον το ατου της παραγραφου και Inculter μονο σαν ονομα τους ξερω.

    Ψιλοαναμεικτες εντυπωσεις κοινως, δυνατα μεγαλα ονοματα, αλλα περιμενα καλυτερες προσθηκες στα μικρα. Τα 4ημερα παντως τα VIP εχουν εξαντληθει, εγω εχω κλεισει απ τα απλα ενα, με ποιον θα παω βεβαια δεν ξερω γιατι δε ψηνεται κανεις σ αυτη τη φαση. Εκτος και αν αλλαξει η τρεχουσα κατασταση, ουτως ή αλλως αμα πανε σκατα τα πραγματα ουτε εγω βλεπω να πηγαινω προφανως.

Similar Threads

  1. Bergen
    By enitharmon in forum Reise, Reise
    Replies: 17
    Last Post: 14-01-2016, 02:15
  2. La Casa Fantom (Norway) Greek Tour.
    By Wicked Skull in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 25-10-2012, 15:23
  3. Replies: 30
    Last Post: 09-02-2010, 14:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •