Results 1 to 4 of 4

Thread: OMEGA MONOLITH / HEDVIKA / KORSIKOV ~ 27-03-2015 @ AN CLUB

  1. #1
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default OMEGA MONOLITH / HEDVIKA / KORSIKOV ~ 27-03-2015 @ AN CLUB

    Λοιπόν ότι και να πω για αυτό το λάιβ δεν θα είναι αρκετό και ξηγούμε.

    Παίζανε δυο από τις πιο αγαπημένες μου Ελληνικές μπάντες , είδα ένα σωρό κόσμο που λατρεύω , και ήταν τόσο ωραία η ατμόσφαιρα που μάλλον δεν θα είμαι αντικειμενικός ... από την άλλη admin είμαι και YOLO.

    Φτάνω λοιπόν στην πλατεία σταματάω περίπτερο αρπάζω μια μπύρα, και μερικά κρακεράκια (πσαγμένος) και κατηφορίζω προς An Club©. Απ έξω έχει μπασκετάκι (δεν ξέρω ποιοι παίζανε) κόσμος πίνει μπυρίτσες και ο εκλεκτός τραγουδιάρης κορσικοβ πίνει μπυρίτσα ενώ στάζει όχι από καύλα αλλά από την βροχή που έφαγε στον δρόμο. Στην αναμονή σκάει και από το πουθενά αγαπημένος φίλος που είχα να τον δω καιρό , ενώ υπάρχει γενικότερη κινητικότητα γνωστών αγνώστων που προετοιμάζει για μια ζεστή ατμόσφαιρα, φτάνει και ο λατρεμένος μετά από λίγο και κατηφορίζουμε τα σκαλιά.

    Αφού αρπάζουμε από 2 φάντα κίτρινες στηνόμαστε για την πρώτη μπάντα της βραδιάς , τους Korsikov ανελέητο ρογκεντρόλ με ντουμιές σλατζιές και το μπουκάκε στην μάπα μας τελειώνοντας.
    Ναι οι Korsikov χωρίς τυμπανοκρουσίες χωρίς φούμαρα χωρίς πολλά πολλά είναι υπέροχοι, σε κάθε λάιβ καλύτεροι και πάντα κεφάτοι, ακόμα και να μην είσαι φαν δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσεις καλά. Γκεστ για άλλη μια φορά ο Σταύρος να μας πάρει τα μυαλά , και σε τελική ΆΝΤΕ ΛΟΙΠΌΝ ΜΕ ΤΟ LP .... 9/10 από μένα (9 και όχι 10 για να σας πιέσω να βγει ο δίσκος )

    Επιστροφή στα ορεινά για κουβέντα κουτσομπολιό και άλλα.
    Έχουν πλέον στήσει οι Hedvika και περιμένω για πρώτη μου φορά να τους δω. Η μοναδική μου επαφή μέχρι εκείνη την στιγμή μόνο το bandcamp. Επειδή δεν κατέχω θα πω ότι πέρασα πολύ ωραία , έχω αρχίσει να γουστάρω όλο και περισσότερο αυτόν τον ήχο και γενικά ήταν γαμώ.
    Θα πω μόνο 2 ατάκες από φίλους "Μάτωσαν λίγο τα αυτιά σου ε?" και επίσης "Οι Hedvika θα μπορούσαν να παίζουν στο soundtrack του Fortitude".

    Έχει έρθει η ώρα και επιστρέφω στα πεδινά , ο Τάκης έχει αρχίσει και μοιάζει σαν τρελός επιστήμονας με όλα αυτά τα πετάλια (προς στιγμήν νόμιζα ότι τα χρησιμοποιεί όλα ) και ο Άλεξ είναι έτοιμος.
    Και ΜΠΟΥΜ ΧΕΝΤΣΟΤ πότε ξεκίνησαν πότε έπαιξαν 2 ώρες πότε τελείωσαν δεν το κατάλαβα. Αυτός ο μονόλιθος είναι ογκόλιθος, μας πήρε τα μυαλά μας τα έκανε πουρέ, μας τα έβαλε πάλι μέσα και μεις λέγαμε ευχαριστώ. Σετλιστ με παλιά και καινούρια , κάθε φορά διαφορετικά κάθε φορά καλύτερα, απόλαυση το Victims Of Your Past παραμένει το αγαπημένο μου τραγούδι εκτελεσάρα και πόνος στα μυαλά. Ο σύντροφος λιτς να μου δείχνει τα ηχεία που χορεύανε μόνα τους από τον ήχο.
    Το έχω πει θα το ξαναπώ και θα το λέω συνέχεια, αν έπαιζαν σε κανένα roadburn θα παραμίλαγε όλη η Ευρώπη (χεστήκαμε για Αμερική τώρα ). Θα με ενδιέφερε να βρεθεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάτι ανάλογο εκεί έξω, γιατί οι Omega Monolith τόλμησαν να κάνουν την καύλα τους για την μουσική πάνω στα δικά τους πρότυπα και να περνάνε τουλάχιστον αυτοί καλά. Ε τελικά ο κόσμος το ασπάστηκε αυτό το δέχτηκε και το απόλαυσε. Δεν είναι μπάντα που θα γίνει τρέντ , αλλά δεν είναι και ο σκοπός τους , είναι η μπάντα που απευθύνεται σε κάθε μουσικόφιλο (το ξέρω επαναλαμβάνομαι ) , και οι 150? 200? που βρέθηκαν εχτές στο Αν απέδειξαν ότι υπάρχει ανάγκη για κάτι διαφορετικό στην μουσική.

    Να πω ότι το ER τίμησε δεόντως με τουλάχιστον 20 γιούζερς που πέρα από τα βυζιά γουστάρουμε και άλλα

    Τσιρς
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #2
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Αχ αχ γαμώ την Αθήνα σας.
    (δις)

  3. #3
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Korsikov εγγύηση. Hedvika τους χαντάκωσε ο ήχος δυστυχώς, ήταν αρκετά καλύτερα στο Six Dogs.
    Omega Monolith απερίγραπτη εμφάνιση. γενικά ακολουθούν μια τρομερά ανοδική πορεία και είναι πανέτοιμοι για μεγάλα πράγματα.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #4
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Κριμα που δεν ηρθα γιατι οπως με ενημερωσαν συντροφοι ΕΡιτες το live ηταν εξ ισου μεγαλο με την εμφανιση τους στους Aluk Todolo... για να μαι ειλικρινης, ενας απο τους βασικους λογους που δεν ηρθα ηταν και το οτι η εμφανιση αυτη ηταν ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ που αν δεν μου αρεσε το ιδιο θα ξενερωνα (και το χα φρεσκο, εναμιση μηνα πριν εγινε το live). Το φοβομουν λογω ηχου ισως, λογω συγκυριων, δεν ξερω. Και το λεω γιατι τωρα που περασε καποιος καιρος και κατασταλλαξαν οι εντυπωσεις το βραδυ με Todolo νομιζω πως ηταν ευκολα η καλυτερη μπαντα της βραδιας.

Similar Threads

  1. Omega Monolith
    By takissam in forum Self-Promotion
    Replies: 35
    Last Post: 25-11-2016, 09:41
  2. OMEGA MONOLITH / HEDVIKA / KORSIKOV ~ 27/3/2015 @ AN CLUB, ATHENS
    By KoiliaSamprela in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 27-03-2015, 13:10
  3. Hedvika / Cosmic Plunge ~ 14/3/2015 @ SIX D.O.G.S, Athens
    By Fucking Wizard in forum Live & Events Talk
    Replies: 7
    Last Post: 18-03-2015, 16:50
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-2014, 21:58
  5. Replies: 13
    Last Post: 24-05-2013, 13:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •