Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: μου πεθαίνει ο HDD?

  1. #16
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    λοιπον
    ο λατρειας ο μπλιτζερ ξερει απο υπολογιστες. π[ιο πολλα απο αρκετους μην τον χλεβαζετε πανω σε αυτα δουλευε. (αν και εγω διαφωνω σε αυτο μονο γουεστερν ντιτζιταλ)
    λοιπον επειδη εγω καιγομαι με τετοιες μαλακιες και επειδη θελ χωρητικοτητες για τα μπουτλεγκ και για διαφορα αλλα πραγματα (εχω πανω απο δεκα τερα σκληρους) εχω να σας πω το εξηςσαν
    τους γουεστερν ντιτζιταλ κανενας. εσωτερικους παντα. στους εξωτερικους υπαρχει θεμα.
    οι εσωτερικοι οι green ειναι οτι πιο βαλιου φορ μανει υπαρχει. και ειναι σκυλια

    ΑΛΛΑ
    ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ

    η γουεστερν ντιτζιταλ εχει κανει μια περιεργη πουστια. μεγαλη πουστια. οι γκριν για εξοικονομηση ενεργειας, καθε 6 δευτερολεπτα που δεν χρησιμοποιουνται, παρκαρουν τις κεφαλες. με το που χρειαστουν τις ξεπαρκαρουν. αυτο το παρκαρισμα ξεπαρκαρισμα ειναι που χαλαει τους σκληρους. εχουν δηλαδη ενα πεπερασμενο αριθμο παρκαρισματοων ξεκαρκαρισματων οι σκληροι. αν θυμαμαι καλα ειναι 300.000 (το χα ψαξει οταν καιγομουν τωρα δεν θυμαμαι). μπορει να φαινεται μεγαλο νουμερο, αλλα αυτη η γαμορυθμιση τα πηδαει ολα. πχ αν κανεις σιντ σε τορεντ κτλ την εκατσες. σε ενα χρονο εναμιση θα βγουν οφφ οι σκληροι. δεν το ξερει πολυς κοσμος και την πατανε.

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΟΜΩΣ
    με ενα απλο τουλ που κυκλοφορει, αλλαζεις τον χρονο για παρκξαρισμα απο τα 6 στα 30 δευτερα. ειναι σημαντικοτατη διαφορα γιατι δυσκολα για 30 δευτερα δεν θα χρειαστει κατι ενας σκληρος που σινταρεις πχ. οποτε δεν θα κανει παρκαρισματα και εισαι κομπλε. μελετημενα ολα. και οι σκληροι κρατανε απειρα. ΑΠΕΙΡΑ. ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΣΚΛΗΡΟΥς ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΤΕ ΜΟΥΣΙΚΕς ΤΑΙΝΙΕς ΚΤΛ ΚΤΛ πατε σε wd green απλα κατευθειαν να κανετε την πουστιτσα αυτη. αν θελετε σκληρο για να περασετε λειτουργικο, παιρνετε εναν μπλακ και ειστε κομπλε. απλα οι μπλακ ειναι και θορυβωδεις (πιθανοτατα και αλλοι σκληροι πχ σιγκειτ για αυτη την δουλεια ναναι καλυτεροι). αν και ολοι πλεον εχουμε ssd για το λειτουργικο. οποτε για αποθηκευτικα μεσα μονο western digital green προιτεινω. για εξωτερικο σκληρο μην παρετε western digital elemnts my book ktl. εχουν μεσα τον γκριν και δυστυχως την πουστια με την αλλαγη χρονομετρου δεν μπορεις να την κανεις. εκει πρεπει να παρεις εναν εσωτερικο και απλα να τον βαλει σε κουτιο εξωτερικου. η μονη λυση. αυτα ειχα να πω. ευχαριστω προκαταβολικα για τις μουτζες. ελπιζω καποιους να τους βοηθησα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #17
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Λοιπόν
    Πήρα έναν σκληρό SSD για την κυρά και το αποτέλεσμα ήταν στενάχωρο ... λέω τσάμπα τα λεφτά? σχεδόν ίδια απόδοση? Τελικά διαπιστώνω ότι μόνο SATA 1 , οπότε σιγά τα ωα ...
    Τι να κάνω όμως κρίμα να πάει η επένδυση βλέπω είχε μια ελεύθερη pci-e λέω κάτσε μπας και παίζει καμιά κάρτα/αντάπτορας ... βρίσκω να πουλάει η κοσμονταντα ... θυμάμαι στα χρόνια μου να είναι αρχιδάκια οπότε κάνω 1-2 ερωτήσεις και μου λένε όχι εγιναν κυριλέ, βρίσκω την κάρτα 41€ να μην τα πολυλογώ δεν ξαναψωνίζω ΠΟΤΕ από εκεί, και παίρνω από έναν κινέζο με 10€
    Αποτέλεσμα ήρθε και πετάει και προτείνεται σαν λύση για παλαιότερα ΠιΣιά
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. ΛΕΝΕ ΠΩς ΤΟ ΕΡ ΠΕΘΑΙΝΕΙ
    By χελιδόνι in forum General Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 03-06-2013, 19:43
  2. Τo True Black Metal Πεθαινει...
    By illuzion_g in forum Music Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 30-06-2006, 11:04
  3. Ενα PC πεθαίνει..
    By Acid Baby in forum PC & Games
    Replies: 7
    Last Post: 28-04-2005, 21:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •