Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 81 of 81

Thread: Marvel's Daredevil

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Σωστότατοι και οι 2.
    Iron Fist ούτε για 2 επεισόδια.

  2. #77
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν είναι μόνο η τηλεόραση και ο κινηματογράφος, και στα κόμικς υπάρχει ένας ολόκληρος σωρός υπερεκτιμημένων και μέτριων κυκλοφοριών και πρέπει να ψάξεις πολύ για να βρεις τα διαμάντια. Οπότε, ας βγουν κι άλλες μετριάτζες τύπου Gotham, Arrow, Lucifer, Iron Fist, Luka Cage και δε συμμαζεύεται, εφόσον μια στο τόσο βγαίνουν σειράρες όπως τα Daredevil και Punisher, εγώ είμαι οκ.

    Ο άτομ σμάσερ χάρηκε που πέθανε "επιτέλους" ο Stan Lee γιατί νομίζει ότι τώρα θα σταματήσει να βγαίνει μία ταινία μάρβελ κάθε 3μηνο. Δεν πάει έτσι, μην είστε άτομ σμάσερς.

  3. #78
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    άποψη μου είναι πως η Disney στην προσπάθεια να ρευστοποιήσει το hype το οποίο δημιουργήθηκε για όλα τα geeky stuff, πλημμύρισε την αγορά με προιόν, τις περισσότερες φορές, μετρίου ως κακής ποιότητας με αποτέλεσμα το ίδιο το προιόν να χάσει την αξία του, όπως επίσης και το να μειωθεί το αγοραστικό ενδιαφέρον λόγω χαμηλής ποιότητας. το ίδιο επιχειρηματικό μοντέλο ακολούθησαν και άλλες εταιρείες, φυσικά όχι στην έκταση και στο μέγεθος της Disney αλλά είδαμε και τα αποτελέσματα της Warner που κρατάει ένα πιο φειδωλό προφίλ. το μοντέλο "βγαίνουν 100, εμένα μου αρέσει μόνο το 1" δεν το ακολούθησα ποτέ πουθενά. υπάρχουν παραδείγματα εταιρειών (βλ. Image) που επιμένουν στην λεπτομέρεια και παρόλο που έχουν άπειρο όγκο, κάθε προιόν τους είναι προσεγμένο και ποιοτικό. και εννοείται πάντα χαίρομαι όταν βλέπω κάτι που δεν αξίζει να καταλήγει στον πάτο του κάδου των αχρήστων.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  4. #79
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    Δεν είναι μόνο η τηλεόραση και ο κινηματογράφος, και στα κόμικς υπάρχει ένας ολόκληρος σωρός υπερεκτιμημένων και μέτριων κυκλοφοριών και πρέπει να ψάξεις πολύ για να βρεις τα διαμάντια. Οπότε, ας βγουν κι άλλες μετριάτζες τύπου Gotham, Arrow, Lucifer, Iron Fist, Luka Cage και δε συμμαζεύεται, εφόσον μια στο τόσο βγαίνουν σειράρες όπως τα Daredevil και Punisher, εγώ είμαι οκ.

    Ο άτομ σμάσερ χάρηκε που πέθανε "επιτέλους" ο Stan Lee γιατί νομίζει ότι τώρα θα σταματήσει να βγαίνει μία ταινία μάρβελ κάθε 3μηνο. Δεν πάει έτσι, μην είστε άτομ σμάσερς.
    Με απογοητεύεις. Πας και το ποστάρεις εδώ μέσα που δεν πρόκειται να μπω να το δω; Είναι δυνατόν να ευχόμουν κάτι τέτοιο για μιά μορφή του παγκόσμιου πολιτισμού μας σαν του Σταν Λι; Ή είναι δυνατόν να μην αντιλαμβάνομαι την εμπορευματική υπερεκμετάλλευση από τις διάφορες εταιρίες στο ταργκετ γκρουπ των κομικς;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #80
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Με τους αλλους που σου απαντησαν κατω απο το ιδιο το ποστ σου δεν ασχοληθηκες, δεν ξερω πού ηθελες να το ποσταρω για να το δεις.

    Κατα τα αλλα, εκανες ποστ :πιουκ: σαν το "καλο ψοφο" που ειχε γραψει ο σαμμπατακ για τον Σπαθαρη, δεν καταλαβαινω γιατι ειρωνευεσαι για το τι αντιλαμβανεται ο καθενας.

  6. #81
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ναι, καθώς ξεκινάει σιγά σιγά το Disney+ και θέλει να τα μαζέψει (aka καταστρέψει) όλα εκεί η πόρνη εταιρεία.
    Δίκιο έχει ο Τζενημπότσης, αφού το κόψιμο της σειράς μόνο με τα ratings δεν είχε να κάνει τελικά: Daredevil was canceled despite being Netflix's fourth biggest show: Report

Similar Threads

  1. DAREDEVIL
    By Parasight in forum Comics/Cartoons
    Replies: 12
    Last Post: 27-10-2012, 12:47
  2. Disney buys Marvel
    By Dythor in forum Comics/Cartoons
    Replies: 22
    Last Post: 21-10-2009, 21:40
  3. Replies: 2
    Last Post: 09-05-2007, 19:07
  4. Replies: 3
    Last Post: 28-11-2006, 09:40
  5. DC ΕΝΑΝΤΙΟΝ MARVEL
    By Silverwing in forum General Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 10-09-2004, 18:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •