Επιτέλους! 'Ισως η θρυλικότερη grindcore μπάντα στον χώρο του underground, οι Βέλγοι Agathocles, έρxoνται στα μέρη μας. Με εκατοντάδες κυκλοφορίες στο ενεργητικό τους, από CD, LP, 7", κασσέτες, και split με την κουτσή Μαρία! Πραγματικά, αν δει κάποιος τις κυκλοφορίες τους, δεν πρέπει να έχουν γειώσει μπάντα για να βγάλουν split. Είναι απορίας άξιο το πως τόσες δεκαετίες που δραστηριοποιούνται, έχουν γυρίσει όλο τον κόσμο κυριολεκτικά με περιοδείες και δεν έχουν σκάσει Ελλάδα, την στιγμή που έχει περάσει από εδώ κόσμος και κοσμάκης από όλη την υφήλιο. Να επισημάνω ότι πρώτα είχε ανακοινωθεί για Θεσσαλονίκη όπου θα παίξουν στις 16/5 στο στέκι στο βιολογικό, και μπορώ να πω ότι ξενέρωσα που εδώ θα παίξουν στο An. Δεν μου κολλάει ρε γαμώτο, την στιγμή που παίζει το πολυτεχνείο και ίσως και ο Στρέφης. Αυτό που μου έκανε πιο πολύ εντύπωση όμως είναι ότι οι Jagernaut που είναι DIY μπάντα θα παίξουν σε μαγαζί. Μέχρι στιγμής αυτά ξέρω (http://www.last.fm/music/Agathocles) , για αφίσες και τιμές για την Αθήνα αναμένουμε.