Results 1 to 5 of 5

Thread: Stephen O'Malley / Aluk Todolo / Omega Monolith / Holt ~ 31/1/15 @ Fuzz, Athens

  1. #1
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default Stephen O'Malley / Aluk Todolo / Omega Monolith / Holt ~ 31/1/15 @ Fuzz, Athens

    Στα πολυ γρηγορα,

    Holt: Νομιζω πως αν ακουγα το υλικο τους χωρις να βλεπω το οπτικο κομματι θα εχανε πολυ σε feeling. Καταλληλα ντυμενοι δοσιλογοι με κουκουλεν αναπαραστουσαν πιστα το υφος της μουσικης τους. Απολαυστικοτατοι.

    Omega Monolith: Ποσο πιο NEUROSIS ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΥΜΠΑΝΑ. Η κιθαρα ηταν λιγο χαμηλα, αλλα δεν πειραζει. Καθηλωτικη εμφανιση.

    Aluk Todolo: Μπηκαν λιγο μουδιασμενα, αλλα οσο περνουσε η ωρα τοσο ανεβαινε η αποδοση. Στο τελος τριπαρισμα κανονικο. Σκετη μυσταγωγια, δε μπορεις να το πεις κι αλλιως μ αυτο το πορτατιφ που κοτσαραν στη μεση.

    Stephen O'Malley:



    inb4 ωραιο ρεπορτ
    Last edited by Taksitzhs; 01-02-2015 at 03:17.

  2. #2
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Taksitzhs View Post
    Holt: Νομιζω πως αν ακουγα το υλικο τους χωρις να βλεπω το οπτικο κομματι θα εχανε πολυ σε feeling. Καταλληλα ντυμενοι δοσιλογοι με κουκουλεν αναπαραστουσαν πιστα το υφος της μουσικης τους. Απολαυστικοτατοι.
    *

    Αυτό
    Omega monolith : είναι με άνεση η καλύτερη μου Ελληνική μπάντα. Πραγματικά δεν έχω λόγια, κάθε φορά που τους βλέπω εκστασιάζομαι, η έμπνευση και το χτίσιμο του ήχου τους στην σκηνή είναι ιδιοφυέστατη. Όσοι απλά τους έχετε ακούσει χωρίς να τους δείτε απλά έχετε "ακούσει" το 1/10. Συνήθως είμαι μπροστά στον Τάκη και τον χαζεύω με πόση αυτοσυγκέντρωση ετοιμάζει το OMEGA, εχτες όμως άραξα μπροστα από τον Αλέξ να δω από κοντά το Monolith .... το κομπρεσέρ είναι λίγο, πάθος δύναμη τεχνική όλα σε ένα ....απλά δεν χορταίνω να τους βλέπω / ακούω , νομίζω θα γίνω το πουτανάκι τους. Όποιος δεν τους έχει δει και αγαπάει την μουσική πρέπει απλά να το κάνει. *

    Aluk Todolo: Ξεκίνησαν να παίζουν και τόσο αυτοί όσο και εγώ ήμασταν μουδιασμένοι , κατά την διάρκεια του σετ τους (50 λεπτά ) έσπασε ο πάγος και πρόσφεραν απλόχερα μια πανδαισία noise με βαριές μπασογραμμές πωρωτικό τυμπανιστή και τον αδερφό του αραγκον στην κιθάρα. Η συζήτηση στο πηγαδάκι μετά ήταν "τι είδος να τους πεις τώρα αυτούς" , τελικά λέω απλά ωραία μουσική. *

    Stephen O'Malley : μόλις είδαμε να χτίζεται το τοίχος του βερολίνου στα μάτια μας καταλάβαμε τι θα ακολουθούσε. Εκκωφαντικός θόρυβος και ένας προτζέκτορας να παίζει μια "ταινία", στην αρχή ένιωσα να κουράζομαι, μέχρι που πήγα πιο κοντά και άρχισα να νοιώθω τα τύμπανά μου να τρυπάνε , εκεί κάπου έφυγε η βαρεμάρα, θα ήταν και καλύτερα να είχα καταναλώσει κάποια ουσία για το σωστό τριπάρισμα αλλά την έβγαλα με νεράκι, στο τέλος δεν με βάσταγαν τα πόδια μου και πήγα πίσω. Δυνατή εμπειρία, δεν είμαι σίγουρος αν θα πήγαινα να τον ξαναδώ, αλλά για μια φορά είναι must. *


    Κάποια γενικά σχόλια. Έχω βάλει σε όλα από ένα * , είναι η φορά που ότι και αν είχες ακούσει από τις μπάντες, αν δεν το δεις ζωντανά χάνει στο φουλ, ήταν πιο κοντά στο "παράσταση" παρά "συναυλία".
    Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν τραγικό ότι δεν πρέπει να είχε πάνω από 300 άτομα ή απλά ήταν υπεραισιόδοξο το εγχείρημα, έτσι και αλλιώς ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μου τους 3 Shades of Black για αυτό που τόλμησαν να μας προσφέρουν.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    θα ήταν και καλύτερα να είχα καταναλώσει κάποια ουσία για το σωστό τριπάρισμα αλλά την έβγαλα με νεράκι
    επιβεβαιώνω! είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που το μπουκαλάκι νερό του σαμπρελίνου λατρεία είναι όντως νερό!! δεν πίστευα και αναγκάστηκα να μυρίσω..
    ελπίζω αυτό να ήταν απλά μια κακή στιγμή στην καριέρα σου,μια παρένθεση που έκλεισε ρε λατρεία



    Ταρίφα μου, συγνώμη που ήμασταν σάπιοι στο τελος ρε συ, νεξτ ταημ ρε τρελέ μου..



    ..κατα τα άλλα..όπως τα είπαν οι προλαλήσαντες για το λαηβ..

  4. #4
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Quote Originally Posted by Snipah View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    θα ήταν και καλύτερα να είχα καταναλώσει κάποια ουσία για το σωστό τριπάρισμα αλλά την έβγαλα με νεράκι
    επιβεβαιώνω! είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που το μπουκαλάκι νερό του σαμπρελίνου λατρεία είναι όντως νερό!! δεν πίστευα και αναγκάστηκα να μυρίσω..
    ελπίζω αυτό να ήταν απλά μια κακή στιγμή στην καριέρα σου,μια παρένθεση που έκλεισε ρε λατρεία
    πήγα να ρωτήσω τι θα μπορούσε να 'ναι που να μύριζε κιόλας αλλά μετά θυμήθηκα πως υπάρχει το αλκοόλ....
    After the Triumph of Your Birth.

  5. #5
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Το O'Malley είναι το πραγματικό του επώνυμο ή φόρος τιμής στον Lovecraft (cf. Father O'Malley etc.);
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 11-02-2015, 08:33
  2. Replies: 2
    Last Post: 31-03-2014, 20:58
  3. Replies: 3
    Last Post: 16-07-2013, 21:20
  4. Replies: 8
    Last Post: 15-07-2013, 11:31
  5. Replies: 13
    Last Post: 24-05-2013, 12:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •