Page 12 of 68 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 166 to 180 of 1014

Thread: Κυβέρνηση Αλέξη Τσίπρα

  1. #166
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    ηλεκτρολόγε, πριν πας να δοκιμάσεις το επόμενο ρούχο του Βόλντεμορτ, τράβα να αλλάξεις και άβαταρ. Είσαι δύο μήνες ληγμένος ρε παιδί (και ποιος ξέρει πόσους μήνες με ληγμένα)


    EDIT:


    http://www.thetoc.gr/oikonomia/artic...-gia-tin-krisi
    Last edited by OniBocho; 03-02-2015 at 08:51.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  2. #167
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    παντως σιγα σιγα τα μαζευει ο Συριζα εχει ξεφουσκωσει λιγο η φουριοζικη φαση .. για να δουμε..

    Όπως αναφέρεται, ο σχεδιασμός προβλέπει την εξέταση του θέματος του κατώτατου μισθού, ύστερα από διάλογο με τους κοινωνικούς εταίρους, σε συνδυασμό με παρεμβάσεις άλλων υπουργείων και αφού πρώτα γίνει ιεράρχηση των προτεραιοτήτων. Στόχος είναι η παράλληλη προώθηση φορολογικών και άλλων μέτρων, που θα στηρίξουν την επιχειρηματικότητα και θα δώσουν κίνητρα για προσλήψεις.
    για μη ακυρωση ιδιωτικοποιησεων και για μη διαγραφη του χρεους αλλα εντοκα αναπτυξιακα ομολογα και ενα συμβολαιο με τους εταιρους αλλα οχι μνημονιο ειπε χτες ο βαρουφακης πραγματα τελειως λογικα αν θες να εισαι σε Ε.Ε ευρω , keep the moutzes coming . Και προφανως ειναι απειρως καλυτερη κυβερνηση (εστω στα πρωτα της δειγματα) απο τους προηγουμενους δουλους .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #168
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    το θεικο ειναι οτι ακουσα τον Μπαμπη στον σκαι το πρωι να αποθεωνει οικονομικη ρεαλιστικη πολιτικη Τσιπρα - Βαρουφακη , και δε πιστευα στα αυτιαμ
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #169
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Νομίζω είναι επειδή σε αυτούς τους φιλελε κύκλους υπάρχει εδώ και καιρό προχώ γραμμή να επικροτηθεί και όχι να κραχτεί η κωλοτούμπα σύριζα αν υπάρξει. Ο λόγος είναι ότι αυτοί οι κύκλοι π.χ. κύρτσος ανδριανόπουλος, σκάι κλπ πιστεύουν ότι ένας σοβαρός σύριζα στα πράγματα ίσως αποδειχτεί καλύτερος από πασοκ-νδ.

    εδώ είσαι http://news247.gr/eidiseis/gnomes/an...s.3226080.html

    Επίσης υπάρχει η αντίληψη ότι ο σύριζα μπορεί να φέρει εις πέρας και μεταρρυθμίσεις που κάποιοι θα μπορούσαν να χαρακτηρίσουν αντιλαϊκες επειδή ακριβώς φέρει το μανδύα της αριστεράς.

    Κάτι σαν να βάζει ο σαμαράς τη ΧΑ φυλακή στο περίπου.
    Last edited by asimoulis; 03-02-2015 at 13:57.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  5. #170
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Παιδάκια για πείτε και καμιά άποψη για την προοπτική διαχείρισης των πιο εσωτερικών ζητημάτων από την νέα βουνίσια κυβέρνηση.
    Αυτο ειναι το μονο που τους φοβαμαι. Βλεπω να δειχνουν μια ανεχεια στο ισλαμ και να δινουν το ΟΚ για ανοιγμα τζαμιων κτλ

    inb4 ντουζ απο μουτζες, το ισλαμ ειναι καθαρα ενα οργανο προπαγανδας του αραβικου ιμπεριαλισμου που οπου εξαπλωνεται αφηνει τον κοσμο 500 χρονια πισω με το ποσο οπισθοδρομικο ειναι.

  6. #171
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ρε μαλακισμένο πρωτοετάκι αστοδιάλο εξαφανίσου αποδωμέσα επιτέλους.
    Last edited by antimusic; 03-02-2015 at 16:51.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  7. #172
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Αυτό το μόγγολο τι είναι; Φίλος Firestorm;

  8. #173
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    ρε μαλακισένο πρωτοετάκι αστοδιάλο εξαφανίσου αποδωμέσα επιτέλους.
    Εχω παιδικο φιλο μουσουλμανο απο Αιγυπτο (!) και οποτε του λεω τετοια γελαμε και αρκετες φορες συμφωνουμε κιολας. Και κανεις λες και σου βρισα τη μανα ξερω γω, προβληματισου.

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    195

    Default

    Quote Originally Posted by Aleister View Post
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Παιδάκια για πείτε και καμιά άποψη για την προοπτική διαχείρισης των πιο εσωτερικών ζητημάτων από την νέα βουνίσια κυβέρνηση.
    Αυτο ειναι το μονο που τους φοβαμαι. Βλεπω να δειχνουν μια ανεχεια στο ισλαμ και να δινουν το ΟΚ για ανοιγμα τζαμιων κτλ

    inb4 ντουζ απο μουτζες, το ισλαμ ειναι καθαρα ενα οργανο προπαγανδας του αραβικου ιμπεριαλισμου που οπου εξαπλωνεται αφηνει τον κοσμο 500 χρονια πισω με το ποσο οπισθοδρομικο ειναι.
    εισαι τουλαχιστον χαζος. το ισλαμ οταν εμφανιστηκε τον 7ο αιωνα ο εδωσε τεραστια ωθηση στις επιστημες που ειχαν παρακμασει με την εξαπλωση του χριστιανικου σκοταδισμου. για αιωνες μετα αραβες μουσουλμανοι ηταν πρωτοποροι στα μαθηματικα και στην αστρονομια.
    SAME SHIT DIFFERENT ASS

  10. #175
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    ^ Taking hipster to a whole new level

    Εγω ειμαι Ζοροαστριστης παντως και τα βρισκω ολα αυτα πολυ ξεπουλημενα

  11. #176
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Quote Originally Posted by Aleister View Post
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Παιδάκια για πείτε και καμιά άποψη για την προοπτική διαχείρισης των πιο εσωτερικών ζητημάτων από την νέα βουνίσια κυβέρνηση.
    Αυτο ειναι το μονο που τους φοβαμαι. Βλεπω να δειχνουν μια ανεχεια στο ισλαμ και να δινουν το ΟΚ για ανοιγμα τζαμιων κτλ

    inb4 ντουζ απο μουτζες, το ισλαμ ειναι καθαρα ενα οργανο προπαγανδας του αραβικου ιμπεριαλισμου που οπου εξαπλωνεται αφηνει τον κοσμο 500 χρονια πισω με το ποσο οπισθοδρομικο ειναι.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  12. #177
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Aleister View Post
    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    ρε μαλακισένο πρωτοετάκι αστοδιάλο εξαφανίσου αποδωμέσα επιτέλους.
    Εχω παιδικο φιλο μουσουλμανο απο Αιγυπτο (!) και οποτε του λεω τετοια γελαμε και αρκετες φορες συμφωνουμε κιολας. Και κανεις λες και σου βρισα τη μανα ξερω γω, προβληματισου.
    κι εγώ τον έχω παίξει με beyonce αλλά δεν αναιρεί το γεγονός ότι οι αράπηδες είναι ένα βήμα πριν τον πίθηκο.

  13. #178
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    ναι, βγαλε με και ρατσιστη επειδη δε γουσταρω την θρησκεια μαλακα

  14. #179
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Η φαση με το Ισλαμ ειναι για το πουτσο. Μπορουμε να δουμε καταστασεις σε Δανιες, Γαλλιες (προσφατο) και αλλες χωρες. Απο κει και περα δε φταινε ολοι. Φταινει οι 10-20-100-οσοι ειναι, φανατικοι γκαγκουρες οι οποιοι παιρνουν στο λαιμο τους και τους υπολοιπους που στο κατω κατω δε φταινε και τιποτα. Ειναι οι ιδιοι με τους φανατικους Χριστιανους που βγαινουν και φωναζουν "αλβανικες κωλοτρυπιδες" και παιρνουν στο λαιμο τους ολο το κοσμακι που πιστευει/λεει οτι πιστευει.

    Απο κει και περα με τον Καμμενο στη κυβερνηση δε παιζει να γινει κατι τετοιο εδω δε συμφωνει με το να θεωρουνται ελληνες τα παιδια μεταναστων β' γενιας.

    Ο Αλεξακης το επαιξε καλα εδω. Εβαλε τον δεξιουλη μεσα και για ολα αυτα τα αμφιλεγομενα/"εθνικοθρησκευτικα" φταιει αυτος.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  15. #180
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Aleister, οι νομάδες στο Καζακστάν που είναι μουσουλμάνοι πως ακριβώς είναι ιμπεριαλιστές; Δικαίωμα σου να μην ενστερνίζεσαι τη θρησκεία τους (ή και καμία θρησκεία εδώ που τα λέμε), αλλά απ'οσο φαίνεται το Ισλάμ ούτε ένα πράγμα είναι, αλλά ούτε και σαν μια ακόμη μονοθειστική θρησκεία μπορείς να το εξετάσεις.

Similar Threads

  1. ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 185
    Last Post: 26-02-2015, 11:02
  2. Το ΛΑΟΣ είναι κυβέρνηση
    By ubu in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 177
    Last Post: 12-03-2013, 18:23
  3. ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΛΕΞΗ ΤΣΙΠΡΑ
    By carheart in forum Music Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2010, 21:05
  4. Replies: 15
    Last Post: 08-11-2005, 11:11
  5. Replies: 3
    Last Post: 26-01-2005, 19:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •