Results 1 to 11 of 11

Thread: Cosmic Plunge / Allochiria / UNIVERSE217 λαιβ στον αν κλαμπ, χτες

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Cosmic Plunge / Allochiria / UNIVERSE217 λαιβ στον αν κλαμπ, χτες

    πρεπει ναχασα κανα 2 κομμτια, απο κοσμικ πλαντζ. ισως και κανενα. τους ειχα δει στο πρειζ δε φαζ το καλοκαιρι και με ειχαν τρελανει και περιμενα πως και πως την εμφανιση τους στο αν. δεμενη μπαντα με εξαιρετικη φωνη, κιθαρα μαεστρο και τον δικο μας γουιζαρντ στο μπασο να κενταει. και ενα ντραμερ που καπου τον ξερω γιατι εχει πολυ κλασικη μεταλ φατσα. θεος. ωραιοι γκρουβαριστοι πορωτικοι, με το χαμογελο ειδικα ο γουιζαρντ, μεχρι τα αυτια. τους χαρηκα και το χαρηκαν. περιμενω να κανουν μεγαλο μπαμ στο τελος. στα μειον ο γουιζαρντ που μετα εξαφανιστηκε αντι να ερθει στη γωνια του ιαρ που χαμε φτιαξει με φιλο λιτς και μπουμ. γιατι δεν ειπες ενα γεια ε? ε?

    επομενοι οι αλοχιρια. τους ειχα δει πριν φυγει ο ενας κιθαριστας τους πριν κανα χρονο. απο τοτε ηταν μια τρομερα δεμενη μπαντα, σε βαθμο ενοχλητικο(χαχα). παρα πολυ καλοι οργανοπαιχτες ολοι τους. παρα πολυ καλοι. φοβερα ριφ, φοβερος ντραμερ, κιθαρες αψογες, ωραιος μπασιτας, ολα αψογα. και η φωνη φωναρα. και κουκλαρα. αυτα τα παιδια θα πανε πολυ μπροστα. δεν εχω να πω πολλα, κταπληκτικοι απλα. και σιγουρα η πιο δυνατη μπαντα στο χτεσινο λαιβ. ελεος. ηθελα οτοασπιδες γαμωτο. ποναγα!!!

    τελος οι λατρειες γιουνιβερς. εμφανως καλυτεροι απο το τελευταιο ακουστικο λαιβ στο αν, πιασαν επιπεδα εκνευριστικα τελεια. πραγματικα τα παιδια δινουν σεμιναρια μουσικης. αν σε μερικα σημεια οι αλοχιρια με εκαναν να σκεφτομαι οτι παραεχωναν χωσιδια), οι γιουνιβερς παιζουν παντα αυτο που πρεπει να παιχτει για να ειναι η μουσικη μαγικη. τιποτε παραπανω τιποτε λιγοτερο. για δεσιμο δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα. αισθανομαι πολυ τυχερος (και αισθανομαι οτι τους εκλεψα πληρωνοντας μονο 6 ευρω εισοδο για αυτη την τελειοτητα) που ειχα τοσο τελεια θεση. μπροστα απο τον μπασιστα, και ευθεια ακριβως απο τον ντραμερ, εβλεπα ακριβως τι επαιζε ο καθενας, και καταλαβαινα ποσο μαγικα δενει αυτη η γαμημενη ριθμ σεξιον τους που κανει τοσες και τοσες μπαντες να ντρεπονται. τα ριφ του "δικου μας" μανου, κενταγαν, και η φωνη της τανιας ειναι οπως παντα αλλωστε, καθυλωτικη. πραγματικα αυτη την μπανμτα την αγαπαω.
    ναναι καλα να μας ταξιδευουν με τις μουσικες τους.
    υγ1. ο manosg αν ποτε δει αυτο το ριβιου, αν θελει ας στειλει ενα πμ να μου πει 2-3 πραγματα για το πεταλακι του (την οκταβα) γιατι θελει να παρει ενα τετοιο ο μπασιστας μας και το ψαχνουμε.
    υγ2. ντρεπομουν τοσο πολυ που επρεπε να μου κανει εντονες ματιες ο ντραμερ για να ανεβω να φτιαξω το πιατινι. πωπωπω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ωραία ήταν, αλλά δεν το χάρηκα όσο ήθελα, ίσως λόγω κούρασης, ίσως λόγω κακής νηφαλιότητας.

    Με Cosmic Plunge δεν ασχολήθηκα, δε μου κέντρισαν το ενδιαφέρον (πέρα από τον ντραμμερ που μου φάνηκε ωραίο παιδί!).
    Οι Allochiria θέρισαν. Διαστημικός ήχος, τρελά δεμένοι, τα νέα κομμάτια γαμηστερά (ειδικά το πρώτο από τα τρία, όλεθρος!). Εξαιρετική εμφάνιση γενικά.
    Τέλος, οι Universe δυστυχώς με χάλασαν λίγο. Αφενός με χάλασε που χαλαρώσαμε μετά τα σπασίδια των Allochiria (θα προτιμούσα να είχαν βγει ανάποδα), αφετέρου δεν ξέρω.. μου φάνηκαν κάπως πεσμένοι να το πω? Νταννο. Με ξενέρωσε και η εκτέλεση του Nothing που πάντα το περιμένω πως και πως. Κατά τα άλλα πάντως σταθερή αξία και αγάπη παντοτινή.

    Συνολικά, για 6ευ, έσκισε η φάση βέβαια. Άντε και κάνα λαιβ Allochiria με Καταχνιά τώρα.

    ΥΓ. Μάνο, θενκς για το μπυράκι και σόρρυ που εξαφανίστηκα έτσι. Έτρεξα να προλάβω λεωφορείο.
    Last edited by Drumsick; 04-01-2015 at 20:39.

  3. #3
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Cosmic Plunge ωραίοι τύποι. Εξαιρετική επιλογή διασκευής, επίσης.
    Allochiria φοβεροί και τα καινούρια κομμάτια αφήνουν υποσχέσεις.
    Οι Universe μόνο πεσμένοι δε μου φάνηκαν, ίσα ίσα έδειξαν πολύ ψημένοι για χθες. Άριστοι ως συνήθως.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  4. #4
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Ποιο κομμάτι διασκεύασαν οι CP, γίγαντα;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #5
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  6. #6

    Default

    Ευχαριστούμε πολύ που ήρθατε.
    Έχουμε πολυ φιλικές σχέσεις με τους cp και του Α, οπως μαλλον εχουν καταλαβει όλοι και πολυ θελαμε να φτιαξουμε μια βραδια, που να
    υπάρχυον οι συνθηκες να γίνει κατι λιγο μαγικο (ρομαντικος και ετσι).

    Τοσα χρόνια που παρακουλουθώ το Er, σπάνια γράφω, δυστηχώς νομίζω ξέρω μόνο ποια είναι drumsick (κέρασμα το λιγότερο που μπορώ να κανω μας έχεις υποστιριξει άπειρα).


    Δεν έχω κάνει το connection με τα Er avatars, την επομενη φορά οποιος θελει ας μου πιασει την κουβέντα και ας να μου πει και ποιος ειναι στο er, χαρά μου θαναι να γνωριστούμε. (α και τον B,a, που μετα απο αυτο με το πιατο, τον έχω, χεχε).


    Ημασταν πεσμένοι απο απόδοση πολύ, γιατι η Τανυα ήταν άρρωστη με συροπια και ξερωγω κωλοβυχα, και ο νίκος (μπασσο), έβγάλε το χέρι πολυ άσχημα οταν κατεβηκαμε κρήτη, εχει φυσιοθεραπείες για 3 μηνες ακομα και φυσικά τον γαμάει /τραβαει / μουδιαζει φουλ οταν παίζει.
    Οποτε ψυχολογια μέτρια, αλλα γουστάραμε πάρα πολυ που ήρθε τόσος κόσμος, και που μας βγηκε σωστά με τον ηχο και ηταν τόσο ομορφη η βραδυα.

    Β.a. αυτο με το octaver. Δεν έχω Octaver ρε συ. wah/volume/chorus/reverb/delay. Thats it. Ισως εννοείς ενα fuzz που βάζω που και που? που ειναι και octave up και καλα?
    Περισσοτερο σαν βραχυκυκλωμα ακουγεται αυτο όμως οχι σαν oct.

    Εκτος αν εννοεις τα πλήκτρα που παίζω με τα ποδια? Αυτά τα χαοτικά μεταξύ κομματιών και περισσοτερο ευδιακριτα στα ηρεμα μέρη? Οτι θες ρώτα με πμ, σιγά τα μυστικά. H αν τελοςπαντων είναι κατι που θέλει το παιδι να δοκιμασει απο τα πετάλια μου, ευχαρίστως να του το δανείσω, no prob.
    Last edited by manos g; 29-12-2014 at 03:49.

  7. #7
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    δηλωνω υπευθυνα οτι ο μανος ειναι απο τα πιο καλα παιδια στο χωρο. τι να πω!!!!!
    Φιλε μιλαω για τα πληκτρα που ειχες στα ποδια. που αποτι προσεχα επαιζες συνηθως τονικες σε αυτα!!! κατι τετοιο σκεφτομαστε και εμεις. συντομα θα εχεις πμ σε ευχαριστω

    επισης οσον αφορα την αποδοση σας, εγω νομιζω οτι ηταν απο τις αρτιοτερες που σας εχω δει ποτε (καλα 3 φορες σας εχω δει μονο για να λεμε και την αληθεια, τις 3 τελευταιες, ειμαι πολυ νεος φαν). ο νικος επειδη ημουν ακριβως μπροστα του, ηταν αψογος πραγματικα. η φωνη της τανιας βγηκε μια χαρα. δεν ειμαι σε θεση να ξερω αν μπορουσε να βγει καλυτερα, τα ορια της καθε μπαντας μονο η ιδια μπαντα τα γνωριζει, αλλα το τελικο αποτελεσμα ηταν 100% αψογο. εγω παλι εμεινα με ανοιχτο το στομα. σεμιναρια μουσικης για 6 ευρω. ναστε καλα!!!!!!
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  8. #8
    friend of the leech Snipah's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    137

    Default

    'Οπως τα λέει η λατρεία ο Μπερνης, εξαιρετικοί όλοι.
    Αλλά ρε τρελέ μου, απο τους Allochiria είχε φύγει ο ντραμερ , οχι η μια κιθάρα..

  9. #9
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    αλεξ, δεν το θυμομουν καλα λοιπον. εξαιρετικος ο ντραμερ τους, εδεσε με τη μια.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  10. #10
    Γεννήθητω Δημοκρατία Χάρπερ Λιούις's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Πλατεία
    Posts
    204

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    αλεξ, δεν το θυμομουν καλα λοιπον. εξαιρετικος ο ντραμερ τους, εδεσε με τη μια.
    ε κοντεύει και χρόνο εκεί ο τρελός

  11. #11
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    μανο μολις ειδα αυτο που κανεις με το midi που παιζεις με τα ποδια εμεινα μαλακας δεν το χω ξαναδει , πολυ εξυπνο κολπο και δινει τεραστια ατμοσφαιρα στα λαιβ σας . ο μπασιστας μου φανηκε λιγο σφιγμενος οντως, εγω σκεφτηκα οτι θα χε χτυπησει τιποτα πιτογυρα και του χανε καθισει η κατι τετοιο. but still το ανατριχιασμα που νιωθω οταν σας βλεπω λαιβ δεν το χω νιωσει με καμια αλλη μπαντα. 10/10

Similar Threads

  1. Cosmic Plunge
    By Fucking Wizard in forum Self-Promotion
    Replies: 31
    Last Post: 14-02-2019, 07:46
  2. Universe217 / Allochiria / Cosmic Plunge ~ 27/12 @ An Club
    By Drumsick in forum Live & Events Talk
    Replies: 12
    Last Post: 27-12-2014, 19:07
  3. Replies: 2
    Last Post: 30-12-2013, 16:09
  4. Universe 217 / Superpuma / Cosmic Plunge ~ 20/12/13 @ Anclub, Athens
    By Fucking Wizard in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 09-12-2013, 21:12
  5. Replies: 2
    Last Post: 15-11-2013, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •